שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  "אולי בעצם אין בי כלום מעבר לתספורת וזקן"
  בזמן שג'ון סנואו טיפס עד למשרה הבכירה במשמר הלילה, קיט הרינגטון שמגלם אותו הפך בזכות "משחקי הכס" משחקן תיאטרון אלמוני לכוכב על הוליוודי. שירית גל פגשה אותו בלונדון ושמעה ממנו על החלומות, התהילה והמחיר שהיא גובה - וחזרה גם עם תשובה לכל מי שמתלונן על המחסור בעירום גברי בסדרה: "תחשבי על זה, קפוא בצפון"
  את קיט הרינגטון - ג'ון סנואו בשבילכם - פגשתי בפעם הראשונה בלונדון, בין שתי העונות הראשונות של "משחקי הכס". אז הוא עוד היה שחקן בקושי מוכר, שנשלף מהבמות של ווסט אנד (הוא גילם את התפקיד הראשי ב"סוס מלחמה") ונזרק ישר לתוך אחת הסדרות המצליחות והמדוברות ביותר אי פעם. בשלב הזה, הוא עוד לא היה כוכב ענק - רק הבן הממזר של נד סטארק, שמתגלגל צפונה לחומה, הרחק מהתככים והראשים המתגלגלים של מעלה מלך.

   

  משחקי הכס - כתבות נוספות ב-ynet:

   

  שלוש שנים חלפו ואנחנו נפגשים שוב. שוב ראיון לקראת עליית עונה של "משחקי הכס", שוב בבית מלון במרכז הבירה הבריטית. אבל אם אז הוא היה עדיין המום מכל הנעשה סביבו, הרי שעכשיו הוא מגיע לראיונות הללו כאחד הכוכבים הגדולים בסדרה שהפכה להיסטריה. עם פתיחת השיחה שלנו, אני מנסה לברר האם הוא כבר למד לעכל את מעמדו החדש.

   

  קיט הרינגטון ב"משחקי הכס". "הגיעה לשיא הפופולריות שלה" (צילום: Helen Sloan) (צילום: Helen Sloan)
  קיט הרינגטון ב"משחקי הכס". "הגיעה לשיא הפופולריות שלה"(צילום: Helen Sloan)

   

  "אני אחד הוותיקים בתוכנית - הייתי שם מההתחלה", הוא מסביר, "אז כשאני מגיע לקומיק-קון, או אירועים אחרים, אני מבין מה זה אומר. כשאני מגיע לטקס פרסים, אני מבין איך זה עובד. אני מבין גם את הפופולריות של הסדרה. אגב, חושב שהגענו לאיזו ישורת - אני לא חושב ש'משחקי הכס' יכולה להפוך יותר פופולרית ממה שהיא עכשיו. אני מקווה שהיא תשמור על המעמד שלה, אבל בעיני אין מפה לאן להתפתח. פעם, הפופולריות הזו הממה אותי. עכשיו אני כבר רגיל לתוכנית - אז אני יותר המום מהחיים עצמם".

   

  והחיים עצמם בהחלט ממטירים עליו לא מעט בשנים האחרונות. בגיל 28, הרינגטון כבר נהנה ממעמד של כוכב על הוליוודי - ומלבד התפקיד של ג'ון סנואו, אפשר היה לראות אותו על המסך הגדול בתפקידים ראשיים ב"פומפיי", "הבן השביעי" ועוד. אבל מתברר שתפקידים ראשיים מהסוג ה"גברי" הזה עדיין מפתיעים אותו. "בבית הספר למשחק תמיד ליהקו אותי לתפקיד הילד, לא הגבר. תמיד היה מישהו אחר, קצת יותר מבוגר, קצת יותר גדול פיזית, שקיבל את התפקיד הראשי. כי מתחת לכל שיער הפנים הזה שלי, מסתתרים פני תינוק. גם התפקיד שקיבלתי ב'סוס מלחמה' היה של נער חווה צעיר. המעבר לדמות של ג'ון סנואו, שכל כך שונה ממה שגילמתי עד אז, היה עניין מוזר מבחינתי. משהו שלא ציפיתי לו".

   

  הטריילר לעונה החמישית של הסדרה

  הטריילר לעונה החמישית של הסדרה

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  אלא שפני התינוק האלה הם שהשיגו להרינגטון את התפקיד של סנואו. בספר הראשון בסדרת "שיר של אש ושל קרח", עליה מבוססת סדרת הטלוויזיה, תיאר ג'ורג' ר.ר. מרטין את ג'ון סנואו - כמו גם את רוב סטארק, ת'יאון גרייג'וי ואחרים - לא כגברים אלא כנערים בשנות העשרה. המלהקים של הסדרה חיפשו מישהו שיוכל להביא למסך גם את הגרסה הנערית ובהמשך גם את הגרסה הגברית והבוגרת יותר של הדמות. מאז, השחקן לא נפרד מהזקן ומהשיער הארוך שגידל - ומתברר שגם המעריצים פיתחו יחס מיוחד אליהם.

   

  "כל הזמן שואלים אותי שאלות שנוגעות לשיער - ואני חייב להודות שזה קצת מעצבן אותי", הוא מודה. "אני מעדיף לחשוב על עצמי כמי שיש לו מה להציע מעבר לזקן ושיער. אבל בעצם, אולי אני צריך להכיר בכך שאין בי שום דבר מעבר לזה. אולי אני רק תספורת", הוא צוחק.

   

  הרינגטון הוא אולי "תספורת ותו לא" - אבל הדמות אותה הוא מגלם ממש לא, והיא עוברת תהליך התפתחות משמעותי מאוד בעונה הנוכחית. אחרי שצפינו בג'ון סנואו מתמודד עם מבחן הנאמנות שהציבו בפניו יחסיו עם הפראים ואהבתו לייגריט, הרי שעכשיו הוא כבר לא עוד חייל פשוט: אחרי מבחן נאמנות נוסף (ההצעה להצטרף אל סטאניס באראת'יאון ולנקום את רצח בני משפחת סטארק), הוא נבחר על חודו של קול לתפקיד מפקד משמר הלילה.

   

  ג'ון סנואו מול סטאניס באראת'יאון. מי הבוס? (צילום: AP) (צילום: AP)
  ג'ון סנואו מול סטאניס באראת'יאון. מי הבוס?(צילום: AP)

   

  "מה שמעניין זה שתמיד היתה לצד ג'ון איזו דמות גברית יותר מבוגרת שנכנסה לו לחיים. כזאת שבמהלך העונה אמרה לו, 'אתה מאוד מיוחד, אני רואה בך משהו', ונתנה לו הוראות שהוא ביצע", הוא מסביר. "בסוף העונה שעברה, כשסטאניס נכנס לתמונה, זה די ביאס אותי - חשבתי שהנה עוד פעם חוזרת על עצמה אותה הכרוניקה. אבל לא הפעם: סטאניס אכן ניסה לעשות את זה, אבל ג'ון לא מקשיב לו יותר. הוא מודיע שהוא אחראי לעצמו ומקבל ההחלטות לבד. זאת ההתחלה של המפנה האמיתי של הדמות".

   

  אחרון החבר'ה הטובים

  הרינגטון מרגיש שהצופים עדיין מופתעים מהאכזריות של הסדרה. מהעובדה שדמויות - לא פעם דווקא הטובות שבהן - נהרגות ללא רחמים. וכשהטובים נופלים כמו זבובים, הרבות תקוות נתלות בבודדים שנותרו. "אני חושב שג'ון הוא אחת הדמויות היחידות שעוד יכולות לעשות טוב", הוא מאשר. "יש לו אחריות עצומה, ואני ממש רוצה שהוא יהפוך למנהיג אמיתי. עבורי, גו'ן סנואו הוא דמות שמגלמת את התקווה בתוך כל הבלגן הזה".

   

  השחקן הוא גם מעריץ של המקור וספרותי, ונמנה על השחקנים הבודדים בסדרה שקראו את "שיר של אש ושל קרח". אבל למרות הכל הוא מעדיף לשמור על המתח - ולכן אף פעם לא קורא את כל התסריט, אלא רק את החלק שנוגע לדמות שלו. הוא אף מעיד שהפסיק לקרוא את הספרים כשסיים עם הרביעי, כיוון שהעונה הנוכחית מתרכזת ברובה בעלילת הספר החמישי, והוא העדיף לא לקלקל לעצמו.

   

  ומה דעתך לגבי העובדה שהסדרה מדביקה את הספרים?

   

  "אני משוכנע שיש תוכנית מאוד ברורה ומסודרת בעניין הזה. אני גם בטוח שג'ורג' מרטין יודע ביוק איך הוא רוצה שכל הדבר הזה ייגמר, ואין לי ספק שדיוויד ודן (בניאוף ו-ווייס, יוצרי הסדרה - ש.ג.) מודעים לתוכנית ועובדים עליה יחד איתו. תמיד הרגשתי שאני בידיים מאוד בטוחות בסדרה הזאת, ואף פעם לא הטלתי ספק בגאונות של שלושת האנשים האלה ובכישרון שלהם לספר סיפור. כך שהם יוכלו להביא את הסיפור הזה לסיום הראוי והמספק שלו. אני חושב שהסוף יהיה ממש מרתק".

   

  קיט הרינגטון ב"פומפיי". לא מסתפק במשחק ()
  קיט הרינגטון ב"פומפיי". לא מסתפק במשחק

   

  ההצלחה הגדולה של הסדרה, כאמור, פתחה להרינגטון את הדלת להוליווד - דבר שמאוד מרגש אותו. ולמרות שהוא עדיין עושה שם את צעדיו הראשונים, הוא מעדיף שלא לחשוב בקטן - ומספר שלא רק המשחק עצמו מעניין אותו, אלא גם האפשרות להיכנס לתחום ההפקה בעתיד. "אני לא מאמין שאנשים חייבים לעשות רק דבר אחד בחיים", הוא מסביר. "אני רוצה לעשות כל מיני דברים במקביל, וזה דבר שאני עובד עליו חזק מאוד עכשיו, כשאני מתקרב לעשור הרביעי בחיי. אני רוצה ללמוד לעשות עוד דברים, ואפילו לחזור לדברים שאהבתי ושדיברו אלי, ושהפסקתי לעשות.

   

  "הדבר הראשון שאני רוצה לחזור לעשות הוא לטייל. נהגתי לטייל המון כשהייתי צעיר. נסעתי להודו, לאמריקה, לקובה. עשיתי את כל הטיולים האלה לבד והפסקתי עם זה בשנים האחרונות. בזכות העבודה יוצא לך לנסוע לפעמים לניו יורק או ללוס אנג'לס, או למקומות שבהם אתה מצטלם - ואתה מרגיש שאתה מטייל, אבל זה לא זה. לא באמת. אז השנה סירבתי להרבה פרוייקטים ופיניתי לי מקום ביומן בשביל לחזור לטייל. אני מרגיש שאני ממש זקוק למרחב הזה, לזמן הזה בשביל לנקות את הראש שלי. בשביל היצירתיות שלי, ובשביל השפיות שלי".

   

  אתה חושב שאתה יכול לטייל בלי שיבחינו בך?

   

  "אם אני מתגלח ומסתפר אף אחד לא יזהה אותי".

   

  "כשאתה מצליח בתחום הזה, קשה לתחזק זוגיות"

  הרינגטון מדבר באהבה על קריירת המשחק ובאהבה גדולה על הסדרה, אבל אי אפשר שלא להבחין בכך שמסתתר בו איזשהו עצב - מין געגוע לימים שבהם היה אנונימי. גם הוא עצמו הוא מסכים עם האבחנה. "בשנים הראשונות של 'משחקי הכס' מאוד נהניתי מהפרסום, ואני עדיין יכול ליהנות מזה שאנשים עוצרים אותי ברחוב. אבל הריגוש נשחק, וכיום אני מרגיש היטב את המחיר של אובדן האנונימיות, אותו אני משלם על העבודה הזו. ככה אני רואה את זה, וזה בסדר מבחינתי. ידעתי לאן אני נכנס וידעתי שהצלחה ופרסום הולכים יד ביד. את גם לא תראי אותי הולך עם כובע מצחייה ומשקפי שמש כדי שלא יזהו אותי. אין לי את הפוזה הזו. גם אם עוצרים אותי מדי פעם, זו בטח לא בעיה רצינית בחיי".

   

  זה השפיע על חיי האהבה שלך?

   

  "כן. אני לא נוהג לחשוף פרטים על חיי האהבה שלי, אבל בגדול אני יכול לומר שאם אתה מצליח בתחום הזה, המשמעות היא שאתה מסתובב הרבה בעולם. ואם אתה במערכת יחסים, קשה מאוד לתחזק אותה ככה. רוב הזמן אלה יחסים בשלט רחוק. בשנה שעברה ביליתי רק חודשיים בלונדון - שזה הבית שלי. חוץ מזה, ברגע שאתה מפורסם, לאנשים שאתה פוגש יש כבר דעה עליך - ולא יעזור כלום, קשה להתחיל מערכת יחסים נקייה בסיטואציה כזו".

   

  בטקס פרסי אמפייר, לפני כחודש וחצי. "מבין איך זה עובד" (צילום: gettyimages) (צילום: gettyimages)
  בטקס פרסי אמפייר, לפני כחודש וחצי. "מבין איך זה עובד"(צילום: gettyimages)

   

  אבל למרות התלונות, אי אפשר להגיד שהרינגטון לא מנצל היטב את ימי התהילה שלו - וזה מתבטא למשל בקמפיין החדש לנעלי הגברים של ג'ימי צ'ו. דיסוננס? הרינגטון סבור שלאו דווקא. "אני אף פעם לא עושה משהו רק בשביל ההצלחה או הכסף", הוא אומר. "ויש לי סיבה טובה להשתתף בקמפיין של ג'ימי צ'ו - במאים ומפיקים מבלים המון בשדות תעופה, וככה אני נמצא כל הזמן בתודעה שלהם, מה שאולי ישיג לי את העבודה הבאה. זה הכל נוגע לעבודה הבאה. ככה אני רואה את זה".

   

  לקראת סיום הראיון אנחנו חוזרים לדבר על הסדרה. הרינגטון מודה שהציפיות העצומות של אנשים מהסדרה מפחידות ומלחיצות אותו. נתוני הצפייה והעניין הרב שמגלים המעריצים מבהירים לו שלהמון אנשים באמת אכפת ממה שקורה על המסך. "אני מרגיש מחויבות גדולה מאוד שלא לאכזב את הצופים, ואני מקווה שהעונה החמישית תמצא חן בעיניהם. ממה שראיתי עד עכשיו וממה שאני יודע שצילמנו - נראה לי שנצליח לספק את הסחורה. זו עומדת להיות עונה מאוד מעניינת".

   

  אחת התלונות שחוזרות לגבי הסדרה היא שיש בה מחסור בעירום גברי. הכצעקתה?

   

  "אה, השאלה הזאת", הרינגטון צוחק. "לדעתי יש הרבה עירום גברי בסדרה. אנחנו רואים כל הזמן גברים בלי חולצה, ובלבוש תחתון. מה לעשות שלנשים יש יותר נכסים מגברים? ועוד דבר - לדעתי אין מחסור עם עירום גברי בסדרה, אבל יש יותר עירום נשי מפני שהנשים בעולם של 'משחקי הכס' משתמשות במיניות שלהן כנשק, וזה חלק מאוד חשוב ומעניין בסיפור. חוץ מזה, נסי לדמיין איך ייראה עירום גברי בצפון. קפוא שם".

   

  העונה החמישית של משחקי הכס משודרת בימי שני ב-4:00 וב-22:00 בערוץ yes Oh וב-yesVOD

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות yes ו-HBO
  קיט הרינגטון בדמותו של ג'ון סנואו
  באדיבות yes ו-HBO
  לאתר ההטבות
  מומלצים