שתף קטע נבחר

ח"כ קרא מאיים: "אם לא אהיה שר - יהיו הפתעות לנתניהו"

ח"כ איוב קרא אמר בראיון לערוץ הכנסת כי "לא יהיה מצב שלא יהיה שר דרוזי ליד שולחן הממשלה, שייצג 20 אחוז מהציבור הישראלי הלא יהודי". הח"כ מהליכוד הוסיף שיש לו ותק רב יותר מאלה שאמורים להיות שרים, ושהוא תמיד היה נאמן לליכוד

המורד הראשון בממשלה החדשה? אחרי שסיכם עם הבית היהודי והודיע כי הצליח להרכיב קואליציה של 61 חברי כנסת - ייתכן כי לראש הממשלה בנימין נתניהו יהיו בעיות מבית. ח"כ איוב קרא מהליכוד אמר בצהריים (יום ה') בראיון לערוץ הכנסת: "אם לא אהיה שר - יהיו הפתעות".

 

קרא (60) מכהן זו הקדנציה הרביעית כחבר כנסת. הוא נבחר לראשונה בשנת 1999 וכיהן כסגן יו"ר הכנסת. בבחירות ב-2003 נבחר שוב ובין היתר היה חבר בוועדת הכספים ובוועדת החינוך, התרבות והספורט. בשנת 2009, לאחר הפסקה של שלוש שנים, חזר קרא לכנסת ולאחר שלא נבחר לכנסת ה-19 חזר לכנסת ה-20.

 

 

ח"כ קרא עם הנשיא ריבלין. ארכיון (צילום: ירון ברנר) (צילום: ירון ברנר)
ח"כ קרא עם הנשיא ריבלין. ארכיון(צילום: ירון ברנר)

 

בראיון לערוץ הכנסת ח"כ קרא היה נחרץ: "לא תקום ממשלה שתתעלם מכל אלפי החיילים והקצינים הדרוזים הפרושים בגבולות ישראל, שנפגעו מחוק הלאום וצריך להחזיר אותם ולחבק אותם, להגיד להם - אתם חלק מהמדינה". ח"כ קרא הוסיף: "הדרוזים לא נולדו רק למלחמה, הם נולדו גם לשבת ליד שולחן הממשלה.

 ואני אומר: לא תקום ממשלה שלא יהיה בה שר דרוזי שיושב שם, בשביל להעביר מסר ברור שאנחנו חלק אינטגרלי מהמדינה הזאת, אנחנו רוצים בזה".

 

חה"כ מהליכוד נשאל האם לא יצביע בעד ממשלת נתניהו בשבוע הבא. "אני אלך לקבר יתרו, שם התחילה הברית עם העם היהודי, ואתייעץ עם כוהני הדת כמו שהתייעץ יתרו וגם משה", אמר קרא. "לא יהיה מצב שלא יהיה שר דרוזי ליד שולחן הממשלה שייצג עשרים אחוז מהציבור הישראלי הלא יהודי".

 

הוא אמר כי נתניהו מעדיף למנות לשרים חברי כנסת עם פחות ותק ממנו. "מעדיפים את אלה שהגיעו לפני שתי קדנציות, זה סיפור לא פשוט שאני צריך להתמודד איתו, אז אני צריך לדעת האם צריכים לשבת רק יהודים בשולחן הממשלה או שיהיה גם אנשים שייצגו את אלה שמתו, נהרגו, שהלכו במאות למען עם ישראל, כולל המשפחה שלי. שיסבירו לי שאני לא ראוי להיות שמה, זה צריך להסביר", אמר קרא.

 

ח"כ קרא הוסיף: "אני צריך לשים פה את הכול על השולחן, דבר שבחיים לא חשבתי עליו. חשבתי שיביאו אותי עוד לפני חודש כדי להגיד שהפעם אתה ראוי. למה? מכיוון שהוותק והנאמנות הם המפתח, הייתי הכי נאמן לו. כולם זגזגו, אני הייתי עד היום - לא זגזגתי".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
ח"כ איוב קרא
צילום: ירון ברנר
מומלצים