שתף קטע נבחר

סימן וי: אובמה ביקר בכל המדינות בארה"ב

אובמה הגיע לביקור חפוז בדרום דקוטה והפך לנשיא הרביעי בהיסטוריה האמריקנית שמבקר בכל 50 המדינות במהלך כהונתו: "שמרתי את הטוב לסוף"

נשיא ארה"ב ברק אובמה נחת הלילה (שבת) בדרום דקוטה והשלים משימה שרק שלושה נשיאים לפניו עמדו בה - ביקור בכל אחת מ-50 המדינות בפדרציה האמריקנית. הוא שהה במדינה שעתיים בלבד שבמהלכן הספיק לנאום בפני 4,300 סטודנטים.

 

 

אחד מארבעה (צילום: AP) (צילום: AP)
אחד מארבעה(צילום: AP)

המכתב של רבקה מדרום דקוטה ()
המכתב של רבקה מדרום דקוטה

במהלך ביקורו החפוז נאם אובמה במכון הטכנולוגי בעיירה ווטרטאון. "אני מאושר להיות כאן. שמרתי את הטוב ביותר לסוף", אמר לנוכחים "49 המדינות האחרות אני מקווה שאתן לא נעלבות", הוסיף.

 

עד לסוף השנה שעברה הצליח אובמה לבקר ב-46 מדינות ובחודשים האחרונים השלים את ארבע הנותרות - איידהו, יוטה, דרום קרוליינה וכאמור דרום דקוטה. כולן אינן מקור עניין עבורו מבחינה פוליטית ולא היו יעד במהלך הבחירות ועבור גיוס תרומות, בעיקר לא זו האחרונה שבאופן מסורתי רוב 800 אלף התושבים בה מצביעים למפלגה הרפובליקנית. עם זאת, אובמה ביקר בעבר בדרום דקוטה כשהיה מועמד בפריימריס של המפלגה הדמוקרטית. גם אז התושבים לא בחרו בו.

 

שלושה נשיאים אחרים בלבד הצליחו לבקר בכל המדינות במהלך כהונתם. הנשיא ריצ'רד ניקסון היה הראשון לעמוד במשימה ועשה זאת תוך פחות משלוש שנים. בוש האב ביקר בכל המדינות בכהונה אחת וביל קלינטון הצליח ברגע האחרון כשביקר בנברסקה חודש לפני תום כהונתו השנייה. בוש הבן ביקר ב-49 מדינות, כולל דרום דקוטה, אבל פספס של ורמונט.

 

למרות ההישג שרשם אובמה בביקורו במדינה, באתר הבית הלבן טענו לסיבה אחרת להגעתו. בממשל האמריקני סיפרו כי בחודש שעבר שלחה ילדה בת 11 מדרום דקוטה בשם רבקה מכתב לנשיא וכתבה לו כי היא ממתינה לביקורו כבר שש שנים ולבה נשבר.

 

בניסיון לפתות את אובמה לבוא פירטה רבקה את היתרונות בדרום דקוטה."אנחנו במקום החם ביותר בדקוטה. כשאני הולכת לפארק לפעמים אני רואה זאבי ערבות, נשרים ועיטים. בבקשה תבקר אותנו בקרוב", כתבה וציירה לב חצוי: "זהו הלב השבור שלי". היא סיימה בחתימה - "בצער, רבקה מדרום דקוטה". 

 

המכתב המרגש זיכה את הילדה רבקה בפגישה עם הנשיא שעצר רגע לפני שעזב ופגש אותה בדרכו חזרה למטוס.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אובמה בדרום דקוטה
צילום: AP
מומלצים