שתף קטע נבחר

עובדים מסביב לשעון כדי להכין את הקלפיות

חברי ועדת הבחירות המרכזית יצאו היום לסיור במרכז המבצעי, המכין את פתקי ההצבעה ואת הקלפיות ליום הבחירות

ועדת הבחירות המרכזית הגיעה היום (ה') לסיור במרכז המבצעי-לוגיסטי בו מייצרים את כל החומר שיוצב בקלפיות. במרכז עובדים בשבועות האחרונים משבע בבוקר ועד חצות, גם במוצאי שבת, כדי להספיק להכין בזמן את 7,500 הקלפיות האזרחיות אשר יוצבו ב-6 בפברואר ברחבי הארץ. מיקומו של המרכז חסוי, מחשש לנסיונות פגיעה בהליכי ההכנה.
בנוסף לקלפיות אחראי המרכז לייצור קלפיות ניידות, העשויות מתכת, אשר יוצבו בבתי הכלא והמעצר, בהן יצביעו אסירים ועצורים. מדי יום יוצאות מהמרכז בחולון 20 עד 25 משאיות המחלקות את החומר לוועדות הקלפי הפזורות ברחבי הארץ. החומר הרגיש מאוכסן עד הבחירות בתחנות המשטרה האזוריות ויגיע למזכירי הקלפיות יומיים לפני הבחירות.
מרכז ועדת הבחירות המרכזית, אפרים גרינברג, סיפר כי לצורך הבחירות הודפסו כ-20 מיליון פתקי הצבעה, שיוצרו מ-8,000 טון נייר. מדובר במספר פתקים נמוך יחסית, שכן בדרך כלל משתתפות גם המפלגות בהצבעה לבחירות לכנסת, והפעם מדובר בבחירות מיוחדות לראשות הממשלה.
גרינברג ציין עוד כי המשלוחים לקלפיות צפויים להסתיים ביום שישי הבא. בסיור ראו חברי ועדת הבחירות המרכזית קלפי מיוחדת לחיילים באזורים בעייתיים, בהם עובר חייל ממוצב למוצב, כששהוא נושא את הקלפי הניידת על גבו.
ועדת הבחירות המרכזית תפעיל ביום הבחירות כ-600 קווי טלפון של בזק, וכן קווי טלפונים סלולריים.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נציגי ישראל בניו זילנד. הם כבר הצביעו
צילום דודו פריד
הקלפיות מוכנות
צילום דודו פריד
צילום דודו פריד
גם הפתקים
צילום דודו פריד
מומלצים