שתף קטע נבחר

הרצוג: "נתניהו נכשל בהרכבת ממשלה - ללכת לבחירות"

יו"ר המחנה הציוני אמר כי עדיף להוציא את המיליארדים שיוצאו על הרחבת הממשלה - כדאי לערוך בחירות חוזרות. הרצוג: "אני אחליף את נתניהו - אם לא בתוך הכנסת הזו - אז בבחירות חוזרות"

 

 

כמעט חודשיים עברו מאז הבחירות לכנסת, אבל בנימין נתניהו טרם הציג את הממשלה שלו. אחר-הצהריים (יום ב') אמר יו"ר המחנה הציוני, ח"כ יצחק הרצוג, לערוך בחירות חדשות לכנסת. "נתניהו נכשל בהרכבת ממשלה - יש לקיים בחירות חוזרות", הוא אמר.

 

 

בפתח ישיבת סיעת המחנה הציוני, אמר הרצוג: "אנחנו בעיצומה של מערכה ציבורית ופוליטית משמעותית ביותר. כבר חודשיים שנתניהו לא מסוגל להרכיב ממשלה ולהביאה לאישור הכנסת. יש פה רגע נדיר, ממש נדיר למחנה פוליטי גדול וחזק, למנוע הקמתה של ממשלה איומה לישראל".

 

הרצוג הוסיף ואמר:"המאבק והבחירה היא בין שתי תפיסות עולם ובין מחנות שונים. ולכן, כאשר אני אומר, וגם פועל כבר זמן, לבדיקת ההיתכנות לממשלה חלופית שאף אחד לא יתבלבל: אני מדבר על ממשלה בראשותי כי בכנסת הזו ובמערכת הפוליטית כולה רק אני מסוגל לכך"

 

יו"ר המחנה הציוני פנה לחברות וחברי הקואוליציה המתגבשת - שאמורה למנות 61 חברי כנסת - ואמר: "אני פונה לאחריות הלאומית שלכם, לתחושת

 האחריות שהביאה אתכם למשכן, לא תוכלו להוביל את המדינה בתמיכה בדרכו של נתניהו. אנחנו לא ניתן לכם להוביל, לא תוכלו לתפקד"

 

הרצוג התייחס בדבריו לעלויות הגבוהות של מערכת בחירות חוזרת ואמר: "ממילא התחייבויות הקואליציוניות שהושתו על הממשלה הן למיליארדי שקלים של בזבוז, לאינטרסים שאין בינם לבין טובת הציבור ולא כלום - עדיף להוציא אותם על הכרעה חוזרת של העם - שייתבקש להחליט בין שתי המפלגות הגדולות. בין נתניהו - לביני". הרצוג סיים את דבריו בישיבה באמירה ברורה: "נתניהו מנסה להקים ממשלת 61. אינני מתכוון לעזור לו. אלא להחליף אותו. אם לא בתוך הכנסת הזו - אז בבחירות חוזרות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
ח"כ הרצוג, היום בישיבת הסיעה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים