שתף קטע נבחר

ארדן: "בימים הקרובים אחליט על המשך דרכי"

שר הפנים היוצא של הליכוד אמר בטקס חילופי השרים כי הוא שוקל אם להצטרף לממשלה. "אצטרך להחליט על המשך דרכי הציבורית. הכוונה היא אך ורק לכנסת או לממשלה. אשאר שליח ציבור". ארדן מתח ביקורת על העברת מינהל התכנון ממשרד הפנים לאוצר: "עלול לגרום לאסון תכנוני"

 

גלעד ארדן וסילבן שלום בטקס חילופי השרים (צילום: עידו ארז ) (צילום: עידו ארז )
גלעד ארדן וסילבן שלום בטקס חילופי השרים(צילום: עידו ארז )

שר הפנים היוצא גלעד ארדן אמר בטקס חילופי השרים שנערך בצהריים (יום א') במשרדו כי "בימים הקרובים אצטרך להחליט על המשך דרכי הציבורית". עם זאת, ארדן הדגיש ואמר: "כשאני אומר 'דרכי הציבורית' אני מתכוון רק לכנסת ולממשלה. אם יש למישהו אשליות או חלומות אני מבהיר בצורה ברורה ביותר שאני רואה את עצמי שליח ציבור איפה שלא אהיה".

 

שר הפנים הנכנס סילבן שלום אמר כי "האמת היא שהמשרד הזה לא היה המשרד הראשון שאותו ביקשתי, אבל זה תמיד היה משרד שידעתי שיש לו חשיבות עצומה".

 

ארדן, שזכה במקום הראשון בפריימריז האחרונים בליכוד, מתח ביקורת על העברת מנהל התכנון ממשרד הפנים למשרד האוצר, ואמר כי היא "עלולה לגרום לאסון תכנוני ולפגוע קשות באיכות החיים של אזרחי המדינה". הוא הוסיף ושלח עקיצה לנתניהו וכחלון: "אישרנו עשרות אלפי יחידות דיור, אני לא מכיר שום דרך אחרת להוזלה".

 

השר היוצא אמר עוד: "זה לא סוד שרציתי להישאר במשרד הפנים והצעתי לצרף אליו את המשרד לביטחון פנים". לדבריו, "אין ספק שהמשרד לביטחון פנים ומשטרת ישראל סובלים ממשבר גדול

 מאוד. אחרי שלמדתי את הנושא חשבתי שהדבר הנכון הוא להכפיף אותם לאותו גורם מיניסטריאלי".

 

השר שלום אמר כי "רפורמה בארנונה היא לא סתם מילה אלא דבר שנדרש. גם השירות, זה אחד המשרדים הבודדים שיש לו משרד בכל עיר. לכן השירות הוא מרכיב מרכזי ותמיד אפשר לשפר. צריך לשאול למה תמיד כשאתה מגיע למשרד הפנים אתה רואה תור מפה עד אמריקה. לצד יוקר המחיה השירות הוא דבר שצריך לטפל בו".

 

השר שלום התייחס להחלטת ארדן שלא להצטרף לממשלה ואמר כי "העובדה שאתה לא נמצא בממשלה היא מכבידה כמובן. כשמישהו מבכירי התנועה לא נמצא במעגל מקבלי ההחלטות אז המצב הזה הוא לא טבעי. אני מכיר את היכולות שלך ותביא אותן לידי ביטוי בכל מקום. כמו ששרון אמר טוב להיות שר, אבל אני בטוח שתביא את זה לידי ביטוי בכל מקום שתהיה. אמרתי את דבריי גם בשיחותיי עם ראש הממשלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ארדן סטקס חילופי השרים
צילום: עידו ארז
מומלצים