שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

מלחמות השבת באשדוד: לקראת סטטוס קוו חדש

בעריית אשדוד מנסים למצוא פיתרון מורכב לשמירת צביונה של השבת בעיר. פתיחת עסקים בשכונות בעלות אופי חילוני. אכיפה יעילה של שימרת השבת בשכונות בעלות אופי מסורתי

 האם העיר אשדוד דווקא עומדת לקבוע סטאטוס קוו חדש בענייני שמירת השבת במרחב הציבורי? ממכתב ששיגר ראש העיר (הדתי יש לציין) של העיר, ד"ר יחיאל לסרי, אל "התנועה למדינה יהודית" עולה כי בימים אלו עורכת העירייה עבודת מטה נרחבת למיפוי אופי האוכלוסייה בכל אחד מרבעיה השונים של העיר.

 

על פי מכתבו של לסרי הפילוח נעשה על ידי הגדרה עצמית של התושבים את אורח חייהם כדתי, מסורתי או חילוני. ועל תוצאות הסקר תכין מליאת העירייה בעתיד הקרוב חוק עזר עירוני חדש שיקבע את אופי שמירת השבת בכול אחד מהאזורים השונים בעיר.

 

כיום, בדומה לערים אחרות, חוק העזר העירוני באשדוד אוסר פעילות מסחרית בשבת ומתיר פתיחה של מקומות בילוי בלבד. פקח אחד של העירייה שעוסק באכיפת החוק בשבת מטיל קנסות של כשלוש מאות שקלים שאינם מרתיעים את בעלי העסקים מלעבור על חוק העזר העירוני.

 

ד"ר לסרי מבטיח שאם השלמת החוק, וקביעת המותר והאסור בכל אחד מהרבעים, תחל אכיפה אפקטיבית. לא זו בלבד שהקנסות ומספר הפקחים יגדלו משמעותית, אלא שהעירייה תחל לפעול להוצאת צווי סגירה לעסקים שיפעלו בשבת שלא כחוק.

 

נזכיר שבימים אלו מקיימת האוכלוסייה החרדית הגדולה בעיר מסע נרחב נגד פתיחת מתחם "ביג" החדש בשבתות. במתחם הענק כמאה וארבעים חנויות, שפתיחתם אילצה רבים מבעלי העסקים בעיר אשדוד לפתוח את חנויותיהם, בניגוד לחוק, בשבתות.

 

 

 


פורסם לראשונה 18/05/2015 11:28

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד