שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

לא תנחשו מי מרצה בפני קציני העתיד של צה"ל

עו"ד מיכאל ספרד הוא סרבן שירות והעיד לטובת הרשות הפלסטינית בתביעות שהגישו נגדה נפגעי טרור. כל זה לא מנע מצה"ל להזמין אותו להרצות בפני קציני פיקוד ומטה

אחד מעורכי הדין המוכרים בתחום זכויות האדם בארץ ובעולם הוא עו"ד מיכאל ספרד. ספרד פעיל בעיקר בתחום זה במאבקים משפטיים כנגד ישראל. הוא ממובילי המאבק בגדר ההפרדה, ואף חיבר על כך את ספרו, 'חומה ומחדל'. הוא עתר נגד השימוש בסיכולים ממוקדים ונגד הרס בתי מחברים. כמו כן, בתביעה שמנהל ארגון 'שורת הדין' נגד הרשות הפלסטינית, עו"ד ספרד ייצג את הרשות כעד מומחה מטעם הפלסטינים, כמו כן הוא מייצג שורה של ארגוני שמאל תדיר בבית המשפט העליון, ביניהם גם ארגון שוברים שתיקה שעלה באחרונה לכותרות בעקבות קמפיין העדויות על מבצע 'צוק איתן' שמנהל הארגון בימים אלו.

 

 

ערוץ 20

ערוץ 20

סגורסגור

שליחה לחבר

 הקלידו את הקוד המוצג
תמונה חדשה

שלח
הסרטון נשלח לחברך

סגורסגור

הטמעת הסרטון באתר שלך

 קוד להטמעה:

 

פעילותו המשפטית של ספרד מוכרת בעיקר מייצוג שורה של ארגוני שמאל רדיקליים, כגון 'בצלם', שוברים שתיקה, 'יש דין'. הוא גם סייע משפטית מספר פעמים לסרבנים ועותר פעמים רבות בשם פלסטינים לבג"ץ. רק באחרונה, הרשות הפלסטינית הזמינה את ספרד להעיד כעד מומחה מטעמה להגיב על תביעת המיליונים של ארגון "שורת הדין" בארה"ב. לטענת התביעה, על הרשות לפצות משפחות שקרוביהם נרצחו ונפגעו במהלך האינתיפאדה השנייה.

 

בשיחה עם 'ערוץ 20', מסביר ספרד כי הוא הוזמן "להסביר את החוק הישראלי בעניינים מסוימים, זו הייתה עדות טכנית". כמו כן, ספרד הדגיש כי באותה עדות ציין כי בעיניו פיגועי התאבדות הם פשע נגד האנושות, ומי שעשה זאת ראוי שייאסר במאסר עולם.

 

עדותו של ספרד במשפט עוררה את חמתו של האנק שייינקוף, מי שייעץ בעבר לנשיא ביל קלינטון ולראש עיריית ניו-יורק לשעבר מייקל בלומברג. שיינקוף הפציר ביהודי ארה"ב להפסיק את תמיכתם בקרן החדשה לישראל בעקבות השתתפותו הפעילה של עורך הדין במשפט. 

 

תפקיד נוסף: מרצה בפו"מ

 

על אף תפיסת עולמו הבעייתית ופעילותו מעוררת המחלוקת, צה"ל בחר להזמין דווקא אותו לפאנל שהתקיים לפני מספר שבועות בנושא איכות החקירות בצה"ל, בפני קציני צה"ל במכללה לפיקוד ומטה (פו"מ). במסמך שהגיע לידינו מודה ארגון יש דין על שיתוף הפעולה ביניהם ועל הזמנת מרצים שלהם להופיע בפני קציני צהל ומספר על הופעותיו של עורך דין מיכאל ספרד בפו"מ רק לאחרונה.

 

יש לציין כי בעבר בוטלו הרצאות של אנשים שנויים במחלוקת בפני חיילי צה"ל. כך למשל ב-2012 נאסר על הרב יעקב יוסף להרצות בפני חיילים, בין השאר בשל עמדת הרב יוסף בענייני שירות נשים בצבא והכרה במוסדות צה"ל.

 

מדובר צה"ל טרם נמסרה תגובה

 

 


פורסם לראשונה 19/05/2015 13:14

 

השתתף בהכנת הידיעה: עקיבא לם
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: טל שחר
גם להם סייע ספרד. חותמי מכתב הסרבנים של 8200
צילום: טל שחר