שתף קטע נבחר

מרגש: שלומי ברכה וילדים לקויי שמיעה שרים "מישהו שומע אותי"

לרגל יום השמיעה הארצי נפגש המוסיקאי שלומי ברכה עם ילדים ילדים לקויי שמיעה המטופלים במרכז מיחא להפקת קליפ עם השיר "מישהו שומע אותי". צפו בתוצאה המרגשת

המוסיקאי שלומי ברכה הגשים לילדים לקויי שמיעה חלום - לשיר. לרגל יום השמיעה הארצי שמצוין היום (ד') נפגש שלומי ברכה, (גיטריסט להקת משינה) עם ילדים לקויי שמיעה המטופלים בעמותת מרכז מיחא באולפן ההקלטות לביצוע גרסה מחודשת לשיר "מישהו שומע אותי" של להקת "איפה הילד".

  

 

היוזמה המיוחדת ויוצאת הדופן, נולדה לפני מספר שבועות כשאנשי העמותה פנו לשלומי ברכה בבקשה אישית עקב היכרותו את העמותה ואת פועלה.

 

ברכה לא חשב פעמים והסכים לקחת חלק בהתנדבות מלאה במיזם המיוחד, תוך כדי שהוא רותם למטרת הקליפ גם אנשים נוספים מתעשיית המוסיקה ביניהם המפיק המוסיקלי עופר מאירי ואלישע בנאי, בנו של סולן להקת משינה, יובל בנאי.

 

כעבור מספר ימים הגיע ברכה לאולפן ההקלטות, שם חיכו לו ילדים עם לקויות שמיעה המטופלים בעמותה. לאחר המפגש המרגש, נכנסו כולם לאולפן ויצרו את הקליפ הבא.

 

לצפייה בקליפ:

 

 

יותר מ-10% מהאוכלוסיה סובלים מלקות שמיעה

עמותת מרכז מיחא נוסדה לפני 61 שנים במטרה לטפל בפעוטות וילדים עם לקויות שמיעה ולשלבם בחברה השומעת. במרכז מטופלים מאות ילדים מגיל לידה ועד כיתה א' וכ- 90% מהילדים הבוגרים משתלבים בבתי ספר רגילים.

 

במציאות בה למעלה מעשרה אחוזים מהאוכלוסייה וכשליש מהאנשים מעל גיל 65 בעלי לקות בשמיעה יש חשיבות רבה למודעות ללקות ולאיתור מוקדם שלה.

 

בועז הרמן, מנכ"ל מרכז מיחא, אומר: "המטרה בהפקת הקליפ המיוחד הזה היא להראות שילדים עם לקויות שמיעה יכולים לעשות כל מה שחבריהם השומעים עושים – לצחוק, לשחק, ללמוד וגם לשיר והכי חשוב להשתלב בחברת הילדים השומעים.

 

"החיבור של מוסיקה ולקות שמיעה הוא לכאורה בלתי אפשרי אך זה מייצג תפיסות ישנות. במציאות של היום, תודות לטכנולוגיה, לאיתור המוקדם ולטיפול המקצועי של העמותה, ילדים עם לקות שמיעה הם כיום ילדים ככל הילדים שיכולים להגיע לכל יעד שיציבו לעצמם.

 

"יחד עם זאת, שילוב מלא בחברה של ילדים עם לקויות שונות אפשרי רק כשהחברה תקבל את הילדים. השירה הזו של הילדים פותחת את הלבבות ומפילה באחת חומות של דעות קדומות וחוסר סובלנות".

  

לתרומות למרכז מיחא ניתן להיכנס לאתר עיגול לטובה  או לאתר מרכז מיחא או בטלפון 03-6994779.

 

מטרת יום השמיעה הארצי היא להגביר את מודעות הציבור ללקויות שמיעה, למניעה, לאיתור מוקדם ולאפשרויות שיקום 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שלומי ברכה שר עם ילדי מיחא
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים