שתף קטע נבחר

עוברים דירה בקיץ? מה חשוב לדעת לפני המעבר

למה חשוב להכין רשימה מפורטת של החפצים בבית, למה בחירת תאריך המעבר יכולה לחסוך לכם כסף, מה אסור לעשות ביום ההובלה וגם כמה זמן לפני כדאי להתחיל לארוז? המקצוענים עם התשובות

עונת מעבר הדירות בפתח, ולפני שאתם מתחילים לארוז, יש כמה דברים שכדאי לדעת על יום המעבר. בדרך לדירה החדשה שלכם יש לא מעט כאב ראש. לכן, כדאי שתהיו מוכנים כמה שיותר זמן מראש, וחשוב שיהיה לכם כמה שיותר מידע.

 

עוד בנושא:

מעבר דירה: הדברים הקטנים שתמיד שוכחים

מחירון שירותי הובלה

לארוז ולהעביר דירה בלי לשבור את הגב

 

הכינו רשימה מפורטת של החפצים

לפני שאתם מתקשרים וממהרים לסגור מחיר בטלפון עם המובילים, דאגו לעשות קצת שיעורי-בית. הכינו רשימה מפורטת ככל האפשר של כל החפצים בבית שעליכם להעביר. ייתכן שתוכלו להסתפק במוביל שמשתמש במשאית קטנה או אפילו ברכב מסחרי, ולשלם פחות בהשוואה למוביל שמשתמש רק במשאית גדולה וסביר להניח שיחייב אתכם בעלות גבוהה יותר.

 

"כדאי להכין את רשימת התכולה לפי החדרים בבית", אומר ויקטור איבייב מנשר הובלות. "לא כל מוביל יכול להגיע לראות את הדירה לפני שהוא נותן הצעת מחיר, ולכן כדאי להיות כמה שיותר מדויקים כדי שלא יהיו טעויות בהצעת המחיר. כדאי לציין מה גודל הרהיטים (למשל אם המיטה כוללת ארגז מצעים או לא) ומה גודל המעלית, כדי לדעת האם ספות גדולות יוכלו לעבור דרכה".

 

בחרו את התאריך בחוכמה

רוצים לחסוך כסף וכאב ראש? תכננו ככל האפשר את יום המעבר לתאריך שבו מרבית המובילים יהיו פנויים. ישנם תאריכים חמים במיוחד שבהם הסיכוי שיהיו תקלות, איחורים ומחירים בשמיים הרבה יותר גבוהים.

 

"התאריכים שבהם מרבית המובילים הכי עמוסים הם ה-1 עד ה-5 לחודש", מסביר שי פטל מניו-יורק מוברס. "לאחר מכן, התאריכים החמים הם מה-25 לחודש ועד סוף החודש. תאריכים אלו יכולים להיות יקרים במיוחד בעיקר בחודשים יולי-אוגוסט. לעומת זאת, באמצע החודש למובילים הרבה יותר קשה למצוא עבודה, ולכן הם מתפשרים על מחירים בתאריכים אלו".

 

 (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
(צילום: Shutterstock)

 

אפשרות נוספת היא להיות גמישים בתאריך המעבר, ולשאול את המוביל אם יש לו הובלה לאותו או מאותו יעד. "אם יש לי הובלה מנתניה לרמת-גן, ובאותו היום עוד מישהו מנתניה מבקש שאוביל לו את תכולת הדירה לאותו כיוון שאליו אני ממילא נוסע, זה יכול לחסוך לו עד 25 אחוזים מעלות ההובלה", מגלה פטל.

 "זאת, מפני שאני לא נוסע ספיישל, אלא גם ככה נמצא בכיוון. בתחום שלנו זמן שווה כסף, וכל עוד בעל המקצוע לא נוסע 'על ריק', הוא ישמח להוביל שתי דירות קרובות במקביל. זה טוב לכל הצדדים". כמה זמן מראש כדאי לסגור עם מוביל? "בעונה הזו כדאי מאוד לסגור כשלושה שבועות מראש".

 

במוקד השירות של המקצוענים אומרים: "חשוב להזמין הובלה מראש ולא ברגע האחרון, כך שתוכלו לבצע סקר שוק קצר בין מספר מובילים ולקבל את ההצעה הנוחה לכם ביותר הן מבחינת מחיר והן במועד ההובלה המדויק. על מנת לקבל הצעת מחיר מדויקת ולהימנע ממחלוקות ביום ההובלה כדאי שהמוביל יראה טרם ההצעה את הדירה,תכולתה ואת דרכי הגישה והחנייה בבניין. אלו משתנים שמשפיעים על מחיר העבודה".

 

איבייב: "חשוב מאוד לדאוג לקבל הזמנת עבודה מסודרת מהמוביל בפקס או במייל, כדי שתהיה אסמכתא כתובה למקרה שהמוביל מבריז ברגע האחרון. תאריך נוסף שהוא חם הוא אמצע החודש, אנשים חותמים חוזה שכירות גם עד ה-15 לחודש, ולכן ביום יומיים הסמוכים יש גם עומס על מובילים".  

 

בחרו את שעת ההובלה בחוכמה

מעוניינים להפחית את הסיכוי לתקלות? קבעו עם חברות ההובלה לשעה מוקדמת, ובקשו לוודא שאתם אכן הראשונים שהם מובילים עבורם באותו היום. כך, לא תמצאו את עצמכם מחכים למוביל שאיחר בגלל תקלה בלתי צפויה בדירה הקודמת אותה הוא פינה. זכרו כי זוהי תקופה עמוסה במיוחד, שבה מובילים מעבירים מספר דירות באותו היום. איבייב מפרט: "הובלה ממוצעת לוקחת 6-8 שעות. לרוב מובילים עושים שתי הובלות ביום, הראשונה היא בשעה 7:00 בבוקר, והשנייה מתחילה החל משעה 14:00-16:00 בצהריים (תלוי בהיקף ההובלה הראשונה)".

 

 (צילום: ויז'ואל/פוטוס) (צילום: ויז'ואל/פוטוס)
(צילום: ויז'ואל/פוטוס)

 

עוברים דירה? דאגו להתנתקות או מעבר מחברות שונות

כדי להימנע מחוסר נוחות הנגרם מהמתנה לנציגי חברות הכבלים וחברות האינטרנט השונות, דאגו לטפל בכל הבירוקרטיה המתישה מבעוד מועד.

 

זו הזדמנות מצוינת לשפר את העסקה עם ספק התקשורת שלכם, לדרוש את המבצע

 הכי אטרקטיבי שקיים ובמידת הצורך אף להתנתק מחברת הכבלים, הלוויין או מספק אחר. דאגו להגעה של טכנאי מטעם החברה בתאריכים שיהיו הכי נוחים עבורכם, וסמוכים למועד המעבר לדירה החדשה.

 

חשמלאי, טכנאי גז, טכנאי של חברת תקשורת, כל אלו יכולים להפריע מאוד ביום ההובלה. פטל: "לעתים אנו מגיעים לדירות שבהם טכנאים מפזרים חוטים ברחבי כל הדירה ומקשים מאוד על ההובלה, לכן כדאי להימנע מלקבוע איתם ליום ההובלה".

 

אל תמהרו לקנות ארגזים

"מרבית חברות ההובלה יספקו ארגזים עבור דיירים שסוגרים איתם תאריך להובלה", אומר פטל. "זאת, תמורת דמי פיקדון להבטחת קיום ההתחייבות מצד הדייר. בנוסף, נהוג לגבות דמי משלוח עבור הארגזים (כ-50 שקל בתוך העיר, וכ-70 שקל מחוץ לעיר בטווח נסיעה סביר) שהם רק לצורך כיסוי עלות הדלק. ניתן לחסוך את עלות ההובלה (שכוללת ממילא תמחור של ארגזים) על-ידי בחירה בארזים משומשים במצב חדש. ישנם כמה סוגי ארגזים: חד-גלי עבור בגדים, ודו-גלי שהוא קרטון יותר משוריין, עבור ספרים וכלי מטבח".

 

איבייב מרחיב: "אני למשל מספק בחינם ארגזים משומשים, וארגזים חדשים אני מוכר ללקוח רק במחיר עלות מבלי לקחת תוספת רווח לעצמי. לגבי מסקנטייפ וניירות אריזה לכלי המטבח, כדאי מאוד לברר עם המוביל היכן הכי זול לקנות את זה. כי כשמדובר בכמות גדולה, כדאי לקנות ממחסנים שמספקים ציוד בכמויות גדולות למובילים.

 ניתן לארוז עם עיתון, אבל צריך לקחת בחשבון שהוא מאוד מלכלך את הכלים. בכל מקרה כדאי להתייעץ עם המוביל לגבי המקום הקרוב והזול ביותר בו ניתן לקנות את כל ציוד האריזה".

 

כדאי לבקש כמות גדולה יותר של ארגזים, למקרה שלא הערכתם נכון את כמות התכולה שיש לכם בבית. לעתים, מי שאינו מורגל באריזה יכול למצוא את עצמו תקוע ערב לפני העזיבה בלי מספיק ארגזים. עדיף שיהיו יותר ארגזים, ובמידת הצורך תחזירו אותם לחברת ההובלה.

 

כמה זמן לפני כדאי להתחיל לארוז?

פטל: "זה מאוד משתנה מאחד לשני, אבל בעיקרון דירת 5 חדרים כדאי להתחיל לארוז אפילו שלושה שבועות לפני, דירת 3 חדרים, ניתן לארוז בשבוע, דירת 2 וחצי לדרים - יומיים שלושה לפני, ודירת חדר ביום-יומיים".

 

מחפשים חברת הובלות אמינה? לרשימה המלאה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים