שתף קטע נבחר

ליברמן במתקפה: "נתניהו מיסטר זיגזג"

יו"ר ישראל ביתנו ורה"מ על מסלול התנגשות וההתבטאויות מחריפות: "נתניהו נטש את המחנה הלאומי ולא שייך יותר לימין הישראלי. תשאלו את בני בגין". בגין: "מי שחושב שאתפטר מהכנסת צריך להיות טמבל לא קטן"

 

 

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן מחריף את הטון כלפי ראש הממשלה בנימין נתניהו. בישיבת הסיעה שנערכה היום בצהריים (יום ב') אמר כי "נתניהו הוא לא ימין ולא שמאל אלא מיסטר זיגזג, אלוף העולם בזיגזגים. אין לישראל ביתנו שום בעיה עם הליכוד, יש לנו בעיה גדולה עם נתניהו. ולא רק לנו: תשאלו גם את בני בגין, יובל שטייניץ וניר ברקת".

 

אמש אמר נתניהו בכנס פעילים במעונו שליברמן היה מעוניין לחבור לממשלת שמאל כדי להפיל את ממשלתו: "בוחריו של ליברמן לא היו בוחרים בו כלל אם ידעו שיילך נגד ממשלה לאומית".

 

ליברמן הגיב על כך בזעם: "שמעתי אתמול את ראש הממשלה מתייחס להחלטת ישראל ביתנו שלא להצטרף לקואליציה הנוכחית ואת קביעתו שאילו מצביעי ישראל ביתנו היו יודעים על כך מראש לא היינו מקבלים אחוז אחד מהקולות של אלו שתמכו בנו. הוא רק שכח שהסיבה האמיתית שישראל ביתנו לא חברה בקואליציה הנוכחית היא שהוא, בנימין נתניהו, נטש את המחנה הלאומי והוא לא שייך יותר לימין הישראלי".

 

לדברי ליברמן, "מי שסירב לכלול את מיגור שלטון החמאס בקווי היסוד של הממשלה, מי שסירב לחוקק את חוק עונש מוות למחבלים, מי שלא מוכן לבנות בשכונות היהודיות בירושלים ובגושי ההתיישבות, מי שהסכים לפגוע בשוויון בנטל - הוא לא שייך למחנה הלאומי. תוסיפו לכך את העובדה שראש הממשלה נתניהו הוא זה שתמך בהתנתקות בכנסת ובגירוש היהודים מגוש קטיף, הוא זה שלפני הבחירות הקפיא את העברת הכספים לרשות הפלסטינית ולאחר הבחירות הפשיר אותם, הוא זה שצעק ביום הבחירות על כך שהמוני ערבים נוהרים לקלפיות באוטובוסים ומיד לאחר הבחירות התנצל בפניהם".

 

 
"ויש לי גם עוד דברים לספר לראש הממשלה: יותר מ-80 אחוזים מאלו שהצביעו לישראל ביתנו בבחירות האחרונות מסכימים עם ההחלטה שקיבלנו להישאר באופוזיציה. מאחר שראש הממשלה הוא חובב סקרים מושבע אני מציע לו לבדוק זאת ולהיווכח בכך בעצמו. יתרה מזאת, אם ראש הממשלה ירצה לעשות סקר מעמיק יותר, רחב יותר, אז הוא ייווכח לדעת דבר מעניין נוסף - ש-80% מיוצאי חבר העמים שהצביעו בבחירות האחרונות לליכוד, לו הבחירות היו מתקיימות היום, היו מצביעים לישראל ביתנו".

 

ליברמן אמר שהנתון שלו מבוסס על סקרים שפורסמו באתרי האינטרנט ברוסית הפועלים בארץ. "אז אני מציע לכולם ובייחוד לראש הממשלה להיצמד לעובדות ולמה שבאמת קורה ולא לומר דברים חסרי בסיס". עוד הבהיר כי מפלגתו תתמוך במינויו של זאב אלקין לשר לענייני ירושלים אם הצעה כזו תובא לכנסת, "כי אנחנו כבר מזמן אמרנו שניר ברקת לא עוסק בפיתוח העיר אלא רק ביחסי ציבור לעצמו על חשבון תושבי ירושלים".

 

בישיבת סיעת הליכוד, שהתקיימה זמן קצר לאחר מכן, נשא דברים גם בני בגין, שנאלץ להתפטר מתפקידו כשר ללא תיק, בעקבות צירוף גלעד ארדן לממשלה. הוא הבהיר כי אין בכוונתו להתפטר מהכנסת: "קראתי ביממה האחרונה הערכה או שמועה לפיה אני מתעתד להתפטר מן הכנסת. דווקא אין לי כוונה כזאת. מי שמעריך כך צריך להיות טמבל לא קטן", אמר בגין וזכה למחיאות כפיים. נתניהו התייחס בישיבת הסיעה להתפטרותו של בגין ואמר: "אני עומד מאחורי כל דברי השבח שאמרתי על בני בפוסט שהוצאתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מרק ישראל, גיל יוחנן
נתניהו וליברמן
צילום: מרק ישראל, גיל יוחנן
מומלצים