שתף קטע נבחר

יו"ר מיילן לטבע: "תפסיקו לשחק משחקים"

רוברט קורי ממשיך בקו האגרסיבי כלפי טבע המבקשת להשתלט על מיילן. במכתב ששלח למנכ"ל טבע, ארז ויגודמן, טוען קורי, כי טבע עברה על חוקי ההגבלים כאשר רכשה מניות מיילן ב-460 מיליון דולר. "אם דירקטוריון טבע מבקש באמת להגיש הצעת רכש רשמית, נדון בה ברצינות"

רוברט קורי, יו"ר חברת התרופות מיילן, שחברת טבע מבקשת לקנות, שלח אמש (ב'), מכתב נזעם שני למנכ"ל טבע, ארז ויגודמן, ודרש ממנו ש"טבע תפסיק לשחק איתנו משחקים", שנועדו לדבריו רק לזרוע מבוכה ובלבול בקרב דירקטוריון החברה ובעלי המניות שלה ערב האסיפה הכללית בה הם יתבקשו להכריע בהצעת הרכש שהגישה מיילן לחברת פריגו.

 

 

המכתב הזועם ששיגר אמש, ממשיך את הקו האגרסיבי בו השתמש יו"ר מיילן במכתב הראשון ששלח לטבע בחודש שעבר. במכתבו השני קובל קורי כי למרות שחלפו כמעט 6 שבועות מאז הביעה טבע בפומבי את רצונה לרכוש את מיילן, היא לא פרסמה הצעה רכש מסודרת אליה יוכלו דירקטוריון מיילן ובעלי המניות שלה להתייחס.

מפעל טבע בירושלים (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
מפעל טבע בירושלים(צילום: רויטרס)
 

במקום לפרסם הצעת רכש מסודרת וברורה, טוען קורי במכתבו, מפזרת טבע הצהרות לא מחייבות לבעלי המניות, לאנליסטים ולעיתונות, וממשיכה לטעון כי יש ביכולתה להביא לסגירת עסקת רכש מול מיילן ולהשלים השתלטות על החברה בתוך פרק זמן קצר. "שנינו יודעים", כותב קורי לויגודמן, "כי הצהרות אלה אינן מדויקות ואף מטעות".

 

"הודענו כי בראשית הרבעון השלישי (חודש יולי) נקיים אסיפה כללית של בעלי המניות כדי להשיג את אישורם לרכישת חברת פריגו. בוודאי תבין עד כמה חשוב לבעלי המניות לקיים את ההצבעה הזו בצורה הוגנת וללא הפרעה. לא נוכל להרשות שהאינטרסים של בעלי המניות ייפגעו, ועלינו לשמור על מיילן ועל בעלי המניות שלה, מפני הניסיון של טבע להתערב לנו בעסקים בדרך של השפעה לא ראויה על הצבעת בעלי המניות, על ידי פיזור הצהרות בדבר כוונות רכישה שאין מאחוריהן כל הצעה מסודרת ותוכנית ברורה".

 

"ניסיון שקוף להביך ולבלבל את דירקטוריון מיילן"

קורי ממשיך וכותב: "ההצהרות המעורפלות של טבע סביב כוונותיה לרכוש את מיילן, פוגעות לא רק בעסקי החברה, אלא גם בבעלי המניות שלה, בשותפיה העסקיים ובלקוחותיה. ההתנהלות של טבע גורמת למתיחות ואי וודאות בחברה ואצל בעלי המניות שלה, ונראה כי זו בדיוק כוונתה של טבע, שהרי היא מסוגלת לסלק את אי הוודאות על ידי פרסום הצעת רכש ברורה ומסודרת".

 

קורי טוען עוד במכתבו כי גם הרכישה שביצעה טבע בשבוע שעבר של מניות מיילן בשווי 460 מיליון דולר (1.35% ממניות מיילן), מעידה על כוונת טבע לזרוע בלבול בקרב בעלי המניות של מיילן, ולדברי יו"ר החברה טבע אף עברה ברכישה זו על חוקי ההגבלים העסקיים של ארה"ב. "אנו רואים במהלך זה עדות נוספת לכוונתה של טבע להתערב לנו בעסקים ובאסטרטגיה שלנו, בשעה שהיא ממשיכה להיות מעורפלת בכל הנוגע לתוכניותיה כלפי מיילן".

 

"לאור כל זאת, התנהלותה של טבע אינה יכולה להתפרש אלא כניסיון שקוף להביך ולבלבל את דירקטוריון מיילן, ולהפריע לתוכנית האסטרטגית שטווה הדירקטוריון לרכוש את חברת פריגו. הגיע הזמן שטבע תפסיק לשחק משחקים עם מיילן ועם בעלי המניות שלה", כותב היו"ר קורי.

 

בסיום מכתבו כותר יו"ר מיילן: "אם דירקטוריון טבע מבקש באמת להגיש הצעת רכש רשמית, נדון בה ברצינות. אם לא, על טבע להפסיק לדחוף לבעלי המניות שלנו את מה שנראה כאלטרנטיבה שהיא לא יותר מאשליה, לתוכנית שלנו לרכוש את פריגו, ולהתרכז בטיפול בבעיות האסטרטגיות של טבע, שאינן קשורות למיילן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
מפעל טבע בירושלים
צילום: רויטרס
מומלצים