שתף קטע נבחר

"צעדת הסובלנות" של מיזם "סיסמה לכל תלמיד"

הצעדה החלה בהליכה במסלול מתוקשב, במהלכו נחשפו התלמידים לתרבויות השונות באמצעות שלטים דיגיטליים. במסלול הצעדה הוצבו מתחמי פעילות ותחנות מידע על התרבויות במדינת ישראל

למעלה מ-3000 תלמידים מכל מגזרי החברה השתתפו אתמול (יום ג') ב"צעדת הסובלנות" של מיזם "סיסמה לכל תלמיד" ומועצת כפר כמא. בצעדה הרב תרבותית השתתפו תלמידים מ-54 בתי ספר - יהודים, מוסלמים, נוצרים, דרוזים וצ'רקסים, ובמהלכה הם נחשפו לכל התרבויות והדתות המרכיבות את הפסיפס האנושי במדינת ישראל. יחד עם התלמידים צעדו יו"ר מיזם "סיסמה לכל תלמיד", אודי אנג'ל, מנכ"לית המיזם, מגי אסייג, וראש מועצת כפר כמא, זכריא נאבסו.

 

הצעדה נערכה בסימן סובלנות בין הדתות, והתלמידים זכו להכיר זה את זה בדרך בלתי אמצעית וכן בעזרת כלים טכנולוגיים ודיגיטליים מתקדמים. הצעדה החלה בשעות הבוקר בהליכה במסלול מתוקשב, במהלכו נחשפו התלמידים לתרבויות השונות באמצעות שלטים דיגיטליים. במסלול הצעדה הוצבו מתחמי פעילות ותחנות מידע על התרבויות במדינת ישראל, ובסיום המסלול עברו התלמידים למתחם המאהלים של התרבויות השונות, שם נחשפו למנהגים, למאכלים, לתלבושות ולחגים שלהן.

 

 (צילום: יח"צ) (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 (צילום: יח"צ) (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

 

באוהל הסובלנות הוצגו פעילויות שיתופיות בין בתי הספר מהמגזרים השונים, בין השאר, תלמידים משפרעם ותלמידים מקרית אתא עסקו בנושא "סובלנות בין הדתות וחיים משותפים", ותלמידים מג'ת ערכו פעילות שיתופית עם תלמידי כפר כמא בנושא חקר החלל.

 

במקביל התקיים חידון גמר "אלוף הסובלנות", ובמסגרת הפעילות המקדימה אף חתמו כ-7000 תלמידים על "אמנת הסובלנות".

 

מנכ"לית מיזם "סיסמה לכל תלמיד", מגי אסייג, אמרה בתום הצעדה: "המיזם שמח לחבר הלכה למעשה בין תלמידים מתרבויות שונות באמצעות הצעדה הרב תרבותית המתוקשבת, שמהווה את שיאה של הפעילות הענפה למימוש ולהגשמה של ערך הסובלנות. הצעדה איפשרה לתלמידים להרחיב את הפעילות החינוכית מעבר לגבולות בית הספר באמצעות חוויית למידה אחרת, ועודדה אותם להיחשף לכל התרבויות והדתות בחברה הישראלית. בעידן התקשורת הרב-ערוצית במאה ה-21 והביקורת על העולם הדיגיטלי, בחרנו להעצים את הפתרון ההיברידי של "גם וגם" ולפתח את ערוצי התקשורת הדיגיטליים לטובת ניהול השיח הבין מגזרי. כך זכינו לקיים יום שיא של חוויית למידה אישית באמצעות תקשורת מקרבת לחינוך של הידברות וסובלנות בין הדתות".

 

מיזם "סיסמה לכל תלמיד" מהווה רשת לימודית-חברתית והוא הוקם מתוך תחושת דחיפות לקחת חלק בהעלאת איכות החינוך וקידומו, באמצעות צמצום הפער הדיגיטלי בבתי הספר והכנת בוגרי בתי הספר לאתגרי המאה ה-21. המיזם שהחל את פעילותו בירוחם בשנת 2006, פועל כיום ב-207 בתי ספר ממבואות חרמון בצפון ועד אילת בדרום.

 

המיזם ממומן במלואו מתרומות של החברה לישראל בשיתוף קבוצת XT, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, בז"ן ובנק הפועלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים