שתף קטע נבחר

הכירו: הטכנולוגיה שתרפא אתכם בעתיד

מנהל המרכז הרפואי רמב"ם, פרופ' רפי ביאר, הגיע לאולפן ynet, כדי להסביר את החידושים שיהוו חלק משגרת הריפוי שלנו בעתיד. הבשורה: כבר מגיל צעיר ניתן יהיה למפות את הסיכונים ולמנוע מהמחלות להתפרץ

כולנו מקווים לחיות בעולם ללא מחלות. אבל גם אם מדובר באוטופיה, יכול מאוד להיות שהטכנולוגיה שמנסה למצוא פתרונות לגילוי מוקדם ולריפוי המחלות, תוביל אותנו לחיות בעולם שבו הריפוי יהיה ממוקד מטרה, ובתי החולים יהיו סוכני השינוי הזה.

 

פרופ' רפי ביאר, מנהל המרכז הרפואי רמב"ם, הגיע לאולפן ynet כדי לתאר לנו כיצד ייראה בית החולים של המחר ולספר על הטיפולים של המחר שישנו את חיינו, לרגל ועידת הפסגה השנתית של רמב"ם שתעסוק ברפואת המחר ותתקיים בשבוע הבא.

 

 

הוועידה תפגיש אנשי מקצוע ומקבלי החלטות מובילים מהארץ ומהעולם. "ניתן יהיה לערוך ניתוחים תוך כדי התייעצויות אונליין עם רופאים מכל העולם, כאשר הניתוחים באמצעות רובוט יהוו רוב הניתוחים המבוצעים.

 

"הרובוט לא יחליף את המנתח אלא ישמש כידיים הארוכות שלו. הרובוטים יוכלו להיות מדויקים יותר ואפילו יוכלו להתמודד עם רעידות ידיים של המנתחים, דברים שקורים בשגרה", הוא מספר.

 

הטיפולים שיורידו את העומס בבתי החולים

פרופ' ביאר מסביר כי סביר להניח שלא נראה עומסים בחדרי המיון ובמחלקות הפנימיות, כפי שאנחנו רואים כיום.

 

"טיפולים רבים ייעשו מהבית באמצעות טכנולוגיה שתעביר את הנתונים לרופאים המטפלים בבי החולים. זה גם יהיה אפקטיבי יותר וממוקד יותר, וגם ללא ספק יסייע בהורדת העומסים".

 

הכל נמצא בגנים

אבל ללא ספק אחת הבשורות המרגשות היא שבאמצעות מיפוי גנטי ניתן יהיה לדעת מראש איזה סיכונים קיימים ולהקדים תרופה למכה. "יכול מאוד להיות שאדם יגיע לטיפול מסוים ולאחר בדיקה גנטית, יתברר כי הוא זקוק לטיפול נוסף ולמחלה שכלל לא ידע על קיומה.

 

"מדובר בתחום הולך ומתפתח כיום, הנקרא ביו אינפורמטיקה, המאפשר בדיקה גנטית, כבר מגיל צעיר, מגיל הינקות אפילו, מה שאמור לטפל בגורמי הסיכון מראש ולמנוע מחלות שעלולות להתפרץ", מסכם פרופ' ביאר.

 

ועידת הפסגה השנתית של רמב"ם, שתתקיים בין 7-9 ביוני תעסוק ברפואת המחר ותפגיש אנשי מקצוע ומקבלי החלטות מהארץ ומהעולם


 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים