שתף קטע נבחר
הכי באזזזז
  זירת הקניות
  ישראל תייצא מאות מיליוני זבובים לאירופה
  הזבובים, שיעברו תהליך מיוחד של עיקור במתקן בשדה אליהו, יפוזרו בשטחי הפרדסים שלאורך הגבול של קרואטיה ובוסניה - כדי לסייע לחקלאים שם

  ענף היצוא - לוחמה ביולוגית: חברת ביו-בי מקיבוץ שדה אליהו, שעוסקת בפיתוח וגידול אויבים טבעיים בחקלאות, זכתה במכרז ענק של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית לאספקת 400 מיליון זבובים עקרים וזאת בעקבות הצלחת פרויקט דומה שנעשה בסתיו האחרון.

   

  למה מצניחים זבובים? כתב: אסף קמר    (במאי: אסף קמר צילום: רועי עידן, עריכה: תום הנדלר)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הזבובים, כך על-פי החברה, יפוזרו לאורך מספר חודשים בשטחי הפרדסים שלאורך הגבול של קרואטיה ובוסניה וצפויים לגרום לדחיקת הזבובים המזיקים מהפרדסים וכך יסייעו לחקלאים באירופה להשלים עונת גידול מוצלחת.

   

  עוד בכלכלה ירוקה:

  "להפסיק המתקפה הכימית מהשטח הפלסטיני"

  דן ואגד - בעלות ציי הרכב הכבד הכי מזהמים

  הקץ לעקיצות? חוק הסדרת המדבירים לכנסת

   

  בחברה הוסיפו כי גלמי הזבובים גודלו במעבדות ביו-בי ועברו תהליך מיוחד של עיקור במתקן הרדיואקטיבי של המפעל, הפועל בפיקוח של הוועדה הישראלית לאנרגיה אטומית.

   

   (צילום: רועי עידן)
  (צילום: רועי עידן)

   

  הם יוטסו לחו"ל כשהם במצב של גלמים ויבקעו רק כשיגיעו ליעדם. הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, כך על-פי החברה הישראלית, תומכת בפרויקט במסגרת עידוד שימוש בטכנולוגית גרעין שלא למטרות מלחמה. חברת ביו-בי גברה במכרז על חברה מספרד שביצעה את הפרויקט בבלקן בעבר.

   

  פרויקט ביו-פליי למאבק בזבוב הפירות בשיטות ביולוגיות טבעיות מופעל בהצלחה בחקלאות

   הישראלית בסיוע וליווי של השירותים להגנת הצומח במשרד החקלאות ומועצת הצמחים ובמסגרתו מפוזרים פעמיים בשבוע עשרות מיליוני זבובים עקרים במטעים, פרדסים ושדות בעיקר באזור חבל הבשור. עבודת הזבובים מאפשרת לחקלאים לצמצם את השימוש בחומרי הדברה רעילים, לשמור על הסביבה ועל בריאותם ולספק לצרכנים מוצר נקי יותר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ישראל תייצא מאות מיליוני זבובים לאירופה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים