שתף קטע נבחר

השר גבאי: "מיכל האמוניה בחיפה ייסגר תוך 3 שנים"

בסיור במפרץ חיפה אמר השר כי הוא שם את נושא מפרץ חיפה בראש סדר העדיפויות. סגן שר הבריאות ליצמן, שהשתתף גם הוא בסיור, אמר: "נפעל יחד כדי למנוע זיהום סביבתי"

עד 2018 מיכל האמוניה המאיים על תושבי חיפה והקריות - יפסיק לפעול? השר להגנת הסביבה, אבי גבאי, סייר היום (ג') במחוז הצפון ובחיפה כדי לעמוד מקרוב על הסוגיות המרכזיות הנוגעות להגנת הסביבה ואיכות החיים באזור מפרץ חיפה. במהלך ביקור במיכל האמוניה במפרץ חיפה, הצהיר השר: "באנו לראות את מיכל האמוניה ולקבל סקירה על איך אפשר למגן אותו בתקופה הקרובה. בימים הקרובים נפרסם מכרז להקמת מפעל אמוניה בדרום ובטווח של שלוש שנים מדינת ישראל תפסיק לייבא אמוניה והמיכל בחיפה ייסגר".

 

 

 

בסיור שבו השתתפו גם סגן שר הבריאות ח"כ יעקב ליצמן, ח"כ רחל עזריה, מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה דוד לפלר ומנכ"ל עיריית חיפה שמואל גנץ , הוסיף גבאי: "אנחנו עובדים ביחד, בשיתוף פעולה, לוקחים אחריות ביחד ופותרים ביחד את הבעיה. יש לנו גם גיבוי מלא וסיוע ממשרד האוצר ומהשר משה כחלון שעובד איתנו על חיזוק מטרופולין חיפה".

 

השר אבי גבאי (צילום: דוברות הכנסת) (צילום: דוברות הכנסת)
השר אבי גבאי(צילום: דוברות הכנסת)

 

סגן שר הבריאות ליצמן אמר: "האחריות לבריאות הציבור בראש סדר היום שלנו. נפעל יחד כל המשרדים הנוגעים בדבר למנוע זיהום סביבתי שעלול לסכן חלילה את התושבים ואני מרוצה מהנתונים שהוצגו כאן, ובכוונתי להמשיך לעקוב וגם נגיע שוב לסיורים באתרים נוספים באזור".

 

במהלך היום נפגש גבאי גם עם נציגי הארגונים הסביבתיים באזור. השר סיפר כי מאז נכנס לתפקידו החליט לשים את נושא מפרץ חיפה בראש סדר העדיפויות. "הקמנו יחד עם עיריית חיפה צוות בדיקה שבוחן את האמצעים בהם יש לנקוט על מנת לצמצם את זיהום האוויר באזור ונפעל על פי המלצותיהם", הוא אמר. "אנחנו יחד אתכם, הארגונים הסביבתיים באותו הצד, באנו לכאן לא רק כדי לקבל החלטות אלא בעיקר כדי לבצע אותן".

 

בנוסף, גבאי סייר במהלך היום גם בפרויקט הלאומי לשיקום נחל הקישון וקיבל עדכון מאנשי המקצוע ברשות ניקוד ונחלים קישון וברשות נחל הקישון על מאמצי שיקום הנחל. כמו כן נפגש גבאי במהלך היום גם עם עובדי המשרד להגנת הסביבה במחוז הצפון ובחיפה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
מיכל האמוניה. ארכיון
צילום: עידו ארז
מומלצים