שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מירי רגב: "הממשלה לא חייבת לתמוך בתרבות"

  שרת התרבות מירי רגב ממשיכה בהצהרות נחרצות. ״אנחנו קיבלנו 30 מנדטים, אתם בסך הכל 20״, ציינה במהלך פגישה שקיימה עם כמה אנשי תרבות, כשהיא מתייחסת ישירות למחנה השמאל. "אני יכולה להחליט שהמוסדות לא מקבלים כסף. האמנים לא יכתיבו לי", אמרה רגב. "מאוד מסוכן לחלק את האומנות למנדטים", הגיב הזמר אביב גפן לדברים

  "אני קובעת את הקריטריונים, אני יכולה להחליט שהמוסדות לא מקבלים כסף, אני יכולה לקבוע לאן הכסף הולך" - אלו הם רק חלק מהדברים הקשים שהטיחה הערב (ה') שרת התרבות מירי רגב באמנים ואנשי תרבות, אותם כינסה בעקבות הסערה סביב התנהלותה מול נורמן עיסא

   

  במהלך הדיון, שתוכנו נחשף הערב (ה') בחדשות 10, תקפה השרה את האמנים: "אנחנו קיבלנו 30 מנדטים, אתם רק 20" אמרה, כשהיא מתייחסת ישירות למחנה השמאל. "אנחנו יודעים שהשמאל מנכס לעצמו את התרבות, אנחנו לא צריכים להתבלבל מי זה הציבור ובמי הוא בחר". עוד הדגישה רגב כי בסמכותה להחליט שכל הכסף עובר רק לפריפריה וליהודה ושומרון והוסיפה: "האמנים לא יכתיבו לי. אם נסכים על העקרונות האלה תהיה לכם פרטנרית, אחרת אנחנו בבעיה".

  השרה מירי רגב. "אני יכולה להחליט לאן הכסף הולך" (צילום: יהודה פרץ ) (צילום: יהודה פרץ )
  השרה מירי רגב. "אני יכולה להחליט לאן הכסף הולך"(צילום: יהודה פרץ )

  בין משתתפי הפגישה שיזמה השרה נמנו יושב ראש שח״ם אוהד קנולר, יושב ראש מועצת הקולנוע דוד אלכסנדר, השחקן זאב רווח, השחקן שלמה וישינסקי, מנכ״ל תיאטרון הקאמרי נועם סמל ונוספים.

   

  פרשת סירובו של השחקן נורמן עיסא להופיע בתיאטרון שבבקעת הירדן ואיומיה של השרה שלא לתמוך בתיאטרון אלמינא שהקים הם שהובילו לכינוס הפגישה המצומצמת. "במידה ונורמן לא יחזור בו מהחלטתו, בכוונת השרה לבחון מחדש את תמיכת המשרד בתיאטרון אלמינא, הפועל תחת ניהולו. נוקיע את המחרימים ונחזק ונטפח את אלו אשר יש מבקשים להחרימם", איימה השרה לפני יומיים. האיום עבד ובסופו של דבר הודיעה היום (ה') גדעונה רז, מנכ"לית תיאטרון "אלמינא" ורעייתו של עיסא, כי התיאטרון יופיע בבקעת הירדן. עוד ציינה כי הם תיאטרון של כולם ויהיו מוכנים להופיע גם באריאל.

   

  השחקן והבמאי שלמה וישינסקי אמר ל-ynet בשיחה שהתקיימה לאחר הפגישה כי הוא אינו כועס על השרה. ״היא ניצחה. הדברים שלה נאמרו בלהט. היא רוצה להגביר את ההצגות בפריפריה וזו זכותה, היא גם קיבלה את הדברים שאמרנו״.

  יו"ר שח"ם אוהד קנולר. "לא דואג" (צילום: אביב חופי) (צילום: אביב חופי)
  יו"ר שח"ם אוהד קנולר. "לא דואג"(צילום: אביב חופי)

  כתריאל שחורי, מנכ"ל קרן הקולנוע הישראלי שנכח גם כן בפגישה אמר ל-ynet כי הוא אינו יודע איך להגדירה. "פגישת היכרות נמשכה שעתיים, היא (רגב) הציגה את מה שהיא אומרת. אמרה שיש לה זכות כמו לכל שר לקבוע מדיניות, שיש לממשלה סדרי עדיפויות. לא הגענו לשום הסכמים. מצד אחד היא רוצה לשתף פעולה ומצד שני היא חוזרת ואומרת שהיא דבקה בעקרונות שלה. יצאתי מהפגישה הזאת בלי שום תוכנית לאן הולכים מפה? זה היה פרווה. עד עכשיו אני לא מבין מה היה שם. היא לא אמרה שום תובנה חדשה ממה שמענו בשבוע שעבר רק חזרה על אותה מנטרה. ימים יגידו אם יהיה עתיד ורוד. היא יכולה לקחת אותנו כשותפים ולהגיע לעמק השווה או ללכת ראש בראש״.

   

  "מירי רגב נבחרה בהליך דמוקרטי ואני מכבד את זה", אמר גם הזמר אביב גפן ל-ynet בתגובה לדברי השרה. "עם זאת, מאוד מסוכן לחלק את האומנות למנדטים ודווקא היא, כשרת התרבות, צריכה לנהוג בשוויוניות ובפתיחות לכל הזרמים מימין ומשמאל. אומנות נשארת לנצח, קדנציה נגמרת אחרי כמה שנים״.

   

  יושב ראש שח״ם אוהד קנולר אמר ל-ynet כי הוא לא דואג בכלל. "(רגב) היא אישה שאפשר לדבר איתה. היא לא באה מהמילייה של התרבות וזה לא דבר שלילי, אפשר להגיע איתה לדברים. אמרה שיש להם שלושים מנדטים? אז אמרה. לא ראיתי שתקפו אותה, אמרה דברים שיכולים להישמע קשים אבל אני גם יכול להבין את העמדה המתגוננת אחרי המתקפות שקיבלה שנכנסה לתפקיד. יש לה אג׳נדות ויש אג׳נדות נגדיות. אפשר להסתדר איתה ולהתמודד. לא צריך לדאוג מזה״.

   

  השרה רגב מסרה הערב בתגובה: ״סיכמנו על הקמת ׳שולחן עגול׳ וצוות עבודה קבוע לטיפול בנושאי תרבות ואומנות, כשהעיקרון המוביל הוא שספורט ותרבות הם גשר לשלום. משרד התרבות והספורט לא יתמוך בגורמים הקוראים לדה לגיטימציה כנגד מדינת ישראל. הדיון היה ברוח טובה ונשמעו קולות רבים ומגוונים. חופש הביטוי לא ייפגע". עוד ציינה השרה כי היא רואה בעצמה ידידת אמת של התרבות הישראלית ושל האמנים.

   

   

   

   

   

   

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: גיל יוחנן
  שרת התרבות מירי רגב
  צילום: גיל יוחנן
  לאתר ההטבות
  מומלצים