שתף קטע נבחר

אריות וטיגריסים ברחו, היפופוטם בתחנת דלק

גשמים כבדים בבירת גאורגיה טביליסי גרמו לנהר מקומי לעלות על גדותיו ולהציף בתים ורחובות. מגן החיות נרשמה מנוסה המונית של אריות, דובים, טיגריסים, זאבים והיפופוטמים. שמונה בני אדם נהרגו, עשרות נותרו חסרי בית

חלק מהחיות הנמלטות נלכדו וחלק נהרגו. היפופוטם ברחובות טביליסי (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
חלק מהחיות הנמלטות נלכדו וחלק נהרגו. היפופוטם ברחובות טביליסי(צילום: רויטרס)

שמונה בני אדם לפחות נהרגו בשיטפונות כבדים בטביליסי, בירת גאורגיה. כך מדווחות היום (יום א') סוכנות הידיעות האורגיות. כמה אנשים נעדרים.

 

עוד חדשות בעולם :

דוגמנית לשעבר. הנסיכה החדשה של השבדים

השבוע בעולם: ילדים, עגבניות לפרצוף שלכם

 

הגשמים הכבדים שירדו באזור גרמו לנהר ורה לעלות על גדותיו ולהציף עשרות מבנים ומכוניות. בעלי חיים מגן החיות המקומי, בהם טיגריסים, אריות, דובים, זאבים והיפופוטמים, ברחו מהמקום לאחר שכלוביהם ניזוקו במזג האוויר הסוער. כמה מבעלי החיים הנמלטים נלכדו או נהרגו, והרשויות ממשיכות בחיפוש אחר היתר. על פי הדיווחים מגאורגיה, בהרוגים שלושה מעובדי גן החיות.   

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)"עשרות משפחות נותרו חסרות בית לאחר שבתיהן נהרסו או ניזקו בעיר הבירה. יש כמה קורבנות", אמר סגן ראש העיר טביליסי איראקלי לקבינאדזה והוסיף כי על פי הערכות ראשוניות הנזק הכספי עומד על עשרה מיליון דולר. ראש ממשלת גאורגיה ביקש מתושבי הבירה להישאר בבתיהם עד שכל החיות הנמלטות ייתפסו.

 

הגשם הכבד החל לרדת לפני חצות, וכעבור זמן לא רב הציפו מי הנהר המקומי את הרחובות וכמה מהכבישים הראשיים באזור. עמוד הפייסבוק של עיריית טביליסי הראה מכוניות שהתהפכו, בתים שהוצפו לחלוטין, כבישים שנשטפו, גבעות שקרסו ועובדי חילוץ נושאים בידיהם אנשים שחולצו מבתיהם. אחד ההיפופוטמים שברחו תועד בתחנת דלק ואחד הדובים תועד מטפס על מזגן בית. מסוקים רבים הוזנקו לאוויר על ידי רשויות העיר, שבה חיים 1.1 מיליון תושבים, כחלק מהמאמצים לאתר את החיות הנמלטות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
שיטפונות הצפות ב גאורגיה היפופוטם ברח מ גן חיות
צילום: רויטרס
מומלצים