שתף קטע נבחר

בהלה בדירה החדשה: מעקה הזכוכית של המרפסת התנפץ

עוד מקרה מדאיג בבניין של "גינדי החזקות". הזכוכית בקומה ה-14 התנפצה, דיירי הבית נחרדו: "מקרה דומה נבדק והזכוכיות אושרו". גינדי: בודקים באופן מעמיק עם הקבלן

המרפסת המנופצת, הבוקר בפתח תקווה (צילום: שלומי גולן) (צילום: שלומי גולן)
המרפסת המנופצת, הבוקר בפתח תקווה(צילום: שלומי גולן)

גיל חצב ומשפחתו מתגוררים בדירתם כשנה וחצי, מאז שהושלמה בנייתה. אבל גם בדירה חדשה, התברר להם שמסוכן לצאת למרפסת: מעקה הזכוכית שבקומה ה-14 התנפץ הבוקר (יום א'), והותיר אותם מפוחדים.

 

בני המשפחה, בהם בתו בת השנה של חצב, שהו הבוקר בדירה שהם שוכרים בבניין ברחוב יפתח בפתח תקווה, שנבנה כמו הבתים שלצדו על-ידי חברת גינדי החזקות במסגרת פרויקט One & Only. לדבריו, "היינו בבית ולפתע שמענו בום. תוך שניות ראינו סדק על הזכוכית שמפרידה בין המרפסת לבין חוץ הבניין. לאחר שנייה נוספת כל הזכוכית התנפצה".

 

חצב הזכיר ש"בזמן שזה קרה לא היינו קרובים לא לזכוכית ולא למרפסת. מה שקרה פה זה מסוכן עבורנו. אם חלילה היינו באותו זמן במפרסת יכולנו ליפול מקומה 14 למטה ולנחות על בן אדם שעבר שם או רכב".

 

לדבריו, כבר לפני חצי שנה היה אירוע דומה בבניין. "בעקבות האירוע הזה הגיעו למקום נציגי גינדי, עברו קומה קומה ובדקו את הזכוכיות ואישרו אותם. עכשיו בעקבות האירוע הזה מתברר שהדבר הנכון לעשות היה להחליף את כל הזכוכיות האלו".

 

מאז הבוקר, חצב מספר כי הוא ומשפחתו נמצאים בתוך הדירה ולא יכולים לצאת למרפסת:

 "הזכוכיות השבורות נוקו אבל אנחנו לא מעזים להתקרב למרפסת ולחלונות מחשש שיקרה אירוע דומה. אחרי שני דברים כאלה אין ספק שמפחיד לגור פה".

 

מגינדי החזקות ודניה סיבוס נמסר בתגובה כי "פרויקט One & Only הושלם בהצלחה לפני כשנתיים. למרות זאת, גינדי החזקות בודקת באופן מקצועי ומעמיק את נסיבות האירוע בשיתוף עם הקבלן המבצע דניה סיבוס ותפעל בהתאם לממצאים שיתגלו. יודגש כי גינדי החזקות ודניה סיבוס הינן חברות שומרות חוק, הפועלות בכפוף לרגולציה המחמירה והקפדנית בענייני תכנון ובנייה, בכלל, ובענייני בטיחות, בפרט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שלומי גולן
"עברו, בדקו ואישרו"
צילום: שלומי גולן
מומלצים