שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "שמעתי את הנאום וחשבתי שהוא מאסטר פיס"

  "אני לא מבינה על מה המהומה", מגיבה אורדית קוטלר, אשתו של השחקן עודד קוטלר שנאם בכינוס האמנים נגד התבטאותיה של השרה מירי רגב את "נאום הבהמות". "מוציאים כמה מילים מהנאום ולוקחים את האמירה למקום אחר. הוא לא התכוון לומר שמצביעי הליכוד בהמות"

  אורדית קוטלר, אשת השחקן עודד קוטלר, מגיבה הבוקר (ב') על הסערה הציבורית שהתעוררה בעקבות "נאום הבהמות" שלו נגד שרת התרבות והספורט מירי רגב - ולא מבינה על מה המהומה: "שמעתי את הנאום הזה עוד לפני שהקריא אותו על הבמה, וחשבתי שהוא מאסטר פיס. לא התייחסתי בכלל לדברים האלה שיצאו בכותרות, רק אחרי התגובה מסביב הבנתי".

   

   

  את הנאום נשא קוטלר בכינוס שחקנים ביפו אמש (א') שנערך מתוך מחאה על כוונת רגב שלא לממן יצירות התוקפות את מדיניות ישראל, ואמר "חוגגים 30 מנדטים, שאחריהם צועד עדר בהמות", כשהוא מתייחס ישירות לדברי השרה בפגישה שקיימה עם נציגי האמנים, בעקבות הסערה סביב התנהלותה מול השחקן נורמן עיסא.

  עודד קוטלר באמירות חריפות נגד השרה מירי רגב (צילום: ירון ברנר, עידו ארז) (צילום: ירון ברנר, עידו ארז)
  עודד קוטלר באמירות חריפות נגד השרה מירי רגב(צילום: ירון ברנר, עידו ארז)
   

  "זה הרגע להרים ראש אל מוּל ההתבהמוּת השלטת ברחובותינו האמנותיים, במקרה שלנו, ולומר לגברת רגב: תרגיעי!", אמר קוטלר והוסיף את ההתבטאות החריפה: "תארי לך, גברת רגב, את עולמנו, עולמך, שוקט - ללא ספר, ללא מוּזיקה, ללא פואמה. עולם שאין מפריע בו, אין מפריע ללאום לחגוג 30 מנדטים שאחריהם צועד עדר של בהמות מלחכות קש וגבב".

  אורדית ועודד קוטלר. "כולם נורא נהנים לצאת בכותרות" (צילום: ענת מוסברג) (צילום: ענת מוסברג)
  אורדית ועודד קוטלר. "כולם נורא נהנים לצאת בכותרות"(צילום: ענת מוסברג)
   

  אורדית מספרת כי קוטלר לא חוזר בו מדבריו, אולם מבהירה כי הוא כלל לא התכוון להעליב את מצביעי הליכוד.

  "אנחנו מכירים את זה כשמוציאים כמה מילים מהנאום שלו ולוקחים את האמירה למקום אחר. אני לא יכולה לדבר בשמו, אבל הוא לא התכוון לומר שמצביעי הליכוד בהמות. יכול להיות שאם הוא היה יודע שזאת הסערה שתבוא, הוא היה מנסח את זה אחרת".

   

  עוד מסבירה אורדית: "הוא התכוון שבמידה ולא תהיה תרבות ושירה, כולם ילכו אחרי ה-30 מנדטים של מירי רגב כמו בהמות. גם אל עצמו הוא התכוון. כולם נורא נהנים לצאת בכותרות. זה כמו שאמרו על גרבוז ומנשקי המזוזות. הוא לא אמר את המילה מזוזות".

   

  שרת התרבות, מירי רגב, מסרה בתגובה לדבריו של קוטלר: "הכינוי לשלושים המנדטים של הליכוד שהם 'בהמות מלחכות עשב' הוא כינוי החושף את הפנים המכוערות והמתנשאות של הדובר, עודד קוטלר ושל חלק מהנוכחים שמחאו לו כפיים. האמירה של קוטלר בעיני מבטאת חושך תרבותי".

   

  על ההתרחשויות בכנס החירום של אמני ישראל אמש ביפו מציינת אורדית כי היא חשה צער על מה שקרה עם אחייניתו של החייל משה תמם, שעל אירוע הירצחו מבוססת ההצגה "הזמן המקביל". תמם עלתה לנאום בכינוס השחקנים, וירדה מהבמה בדמעות בגלל הערות ביניים. "זו היתה פאשלה איומה", אומרת אורדית.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ירון ברנר
  עודד קוטלר נואם במפגש האמנים
  צילום: ירון ברנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים