שתף קטע נבחר

ועד אל על לדיילות: הנחיית העקבים לא תקפה

בישיבת ועד עובדי חברת התעופה הוחלט כי ההנחייה להאריך את משך הזמן שבו נדרשות דיילות לנעול נעלי עקב - אינה תקפה. "נציגות העובדים רואה בבטיחות ובבריאות עובדיה ערך עליון ועל כן מנחה שלא לקיים את הנוהל"

למרות החלטת חברת התעופה אל על, לפיה על הדיילות לנעול נעלי עקב עד עליית כלל הנוסעים למטוס, החליט הערב (ב') ועד עובדי אל על, שלא למלא את ההוראה החדשה.

 

 

מחאת הדיילות שהחלה עם פרסום הנחייה החדשה ביום שישי, נחשפה ב-ynet, גררה תגובות זועמות מצד ארגוני נשים וחברות כנסת (ציפי לבני, שלי יחמייביץ, גילה גמליאל) שקראו למנכ"ל אל על, דוד מימון, לבטל את ההחלטה. הבוקר אף שינו מאות דיילות את תמונות הפרופיל שלהן בפייסבוק לאות מחאה.

 

הערב לאחר ישיבת ועד העובדים הונחו הדיילות שלא למלא את ההנחייה החדשה.

מחאת דיילות אל על בעקבות ההנחיה החדשה (צילום: מתוך פייסבוק) (צילום: מתוך פייסבוק)
מחאת דיילות אל על בעקבות ההנחיה החדשה(צילום: מתוך פייסבוק)
 

"במסגרת החלטה שהתקבלה פה אחד בישיבת נציגות עובדי אל על הוחלט כי ההנחייה לדיילות לנעול נעלי עקב עד לסיום הבורדינג - אינה תקפה. דיילות ימשיכו לנעול נעלי ייצוג עד העלייה למטוס ובירידה ממנו כפי שהתקיים עד עתה", נכתב בהודעת הוועד.

 

"נציגות העובדים רואה בבטיחות ובבריאות עובדיה ערך עליון ועל כן מנחה שלא לקיים את הנוהל שפורסם. ההנחייה הועברה כמובן גם למש"בים (מנהלי שירות בטיסה/פרסר/כלכל) ולא יירשמו דיווחים ותלונות בנושא. הנציגות עומדת מאחורי הדיילות בכל הנוגע לדבר". 

 

הנהלת אל על עדיין לא הגיבה על החלטת הוועד. אתמול נמסר מאל על כי "החברה מעדכנת את נהלי השירות ובמסגרת זו הוחלט כי צוות הדיילות ינעלו נעליים ייצוגיות גם בעת קבלת הלקוחות לטיסה. מיד לאחר שלב ההושבה ובמהלך הטיסה כולה, הפעילות היא בנעלי עבודה. יודגש כי פרקטיקה זו מקובלת בענף התעופה בעולם". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים