שתף קטע נבחר

האטה בקצב הצמיחה: 2.1% ברבעון הראשון

הלמ"ס מעדכנת כלפי מטה את אמדן הצמיחה ברבעון, מ-2.5% ל-2.1%. זאת, לאחר שברבעון האחרון של שנת 2014 צמח המשק בשיעור חד של 6.5%. הצמיחה ברבעון מיוחסת בעיקר לעלייה בהיקף הצריכה הפרטית והוצאות המדינה. מנגד, נמשכת הירידה ביצוא ובהיקף ההשקעות במשק

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (למ"ס) עדכנה היום (ג') כלפי מטה את אומדן הצמיחה לרבעון הראשון של השנה, מ-2.5% ל-2.1%. מדובר בהאטה בקצב הצמיחה, לאחר שברבעון האחרון של שנת 2014 צמח המשק בשיעור חד של 6.5%, בהמשך לצמיחה נמוכה של 0.8% ברבעון השלישי של 2014, בשל השפעות מבצע צוק איתן על הכלכלה.

 

לכתבות נוספות בנושא הצמיחה

 

הצמיחה ברבעון הראשון מיוחסת בעיקר לעלייה בהיקף הצריכה הפרטית ובהיקף ההוצאות של המדינה. מנגד, נמשכת הירידה בהיקף היצוא ובהיקף ההשקעות במשק.

ירידה חדה של 85.7% ברכישת כלי רכב (צילום: רועי צוקרמן) (צילום: רועי צוקרמן)
ירידה חדה של 85.7% ברכישת כלי רכב(צילום: רועי צוקרמן)
 

ההוצאה לצריכה פרטית עלתה ב-7.5%, למרות ירידה של 6.8% בהוצאה על מוצרים בני קיימה לנפש (מזון, הלבשה והנעלה, נסיעות לחו"ל, אחזקת הבית ותרופות). ההוצאה על מוצרי חשמל לבית עלתה ב-13.9% וההוצאה על ריהוט, תכשיטים ושעונים עלתה ב-15.2%.

 

הירידה בהשקעות נבעה בעיקר מירידה חדה של 85.7% ברכישת כלי רכב, לצד ירידה מתונה של כחצי אחוז בהשקעה במכונות וציוד לתעשייה ועלייה של 2% בהשקעה בבנייה למגורים. 

 

הירידה בהיקף היצוא נובעת בעיקר מירידה של 28.5% ביצוא חקלאי, לצד ירידה מתונה של כאחוז ביצוא התעשייתי ועלייה של 5.3% ביצוא השירותים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים