שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  בגלל תקלה: מאות ישראלים לא יכולים להוציא ויזה לארה"ב
  מערכת האשרות של משרד החוץ האמריקני קרסה: ישראלים שהגישו בקשות לפני 8 ביוני, וכבר המתינו לפגישה עם הקונסול, עודכנו כי התור שלהם בוטל. השגרירות: פועלים לתקן התקלה ומתנצלים על אי הנוחות

  מערכת הוויזות הממוחשבות של ארה"ב סובלת מתקלה כבר מאז סוף השבוע, וכעת משפיע הדבר גם על הישראלים המבקשים אשרת כניסה למדינה: מאות ישראלים אשר הגישו בקשות לוויזה לארה"ב לאחר 8 ביוני, ונקבע להם מועד לראיון אצל הקונסול האמריקני, התבשרו בימים האחרונים כי התור שלהם בוטל עד להודעה חדשה.

   

  עוד בחדשות:

   

  מדובר בתקלת מחשב עולמית במאגרי המידע של משרד החוץ האמריקני. התקלה פגעה במאגר הנתונים הקונסולרי של ארה"ב והותירה את השגרירויות והקונסוליות ללא יכולת להדפיס ויזות, דרכונים רגילים ומסמכי נסיעה אחרים. משרד החוץ האמריקאי הודיע שהוא עובד במלוא המרץ לתקן את התקלה אבל אין הערכת זמן לסיום.

   

  ישראלים שהגישו טפסים אחרי 8 ביוני נדרשו להגיש בקשה חדשה דרך המערכת לקביעת מועד חדש. מי שנקבע לו ראיון להמשך השבוע מתבקש לתאם מועד חדש להמשך. כל מי שהשלים את הטפסים לפני 8 ביוני יכול לגשת לראיון כמתוכנן.

  שגרירות ארה"ב בתל אביב (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  שגרירות ארה"ב בתל אביב(צילום: רויטרס)

  אנשי עסקים ישראלים מתלוננים שלא ניתן להכניס טפסים חדשים למערכת אף שלוח הפגישות אצל הקונסול זמין. "למרות אין ספור פניות לשגרירות כדי לקבל תשובות לצפי של תיקון וחזרה לעבודה סדירה, לא קיבלנו שום תגובה", סיפר איתי ברגר,

  מנהל מכירות בחברה ישראלית.

   

  שגרירות ארה"ב בישראל והקונסוליה הכללית בירושלים פרסמו הודעה לציבור שבה נמסר: "האגף הקונסולרי במשרד החוץ האמריקני חווה בעיות טכניות עם מערכת הוויזה. הנושא הזה אינו ייחודי למדינה מסוימת או כל קטגוריית ויזה. אנו מתנצלים על חוסר הנוחות ואנו עובדים בדחיפות לתקן את התקלה ולחזור לתפקוד מלא.

   

  "בשלב זה אנו לא יכולים להדפיס ויזות שלא למטרות הגירה וויזות הגירה שאושרו אחרי 8 ביוני. בנוסף אנו לא יכולים לקבל טפסים חדשים אחרי 9 ביוני. אנשים שנקבע להם ראיונות ויזה בין 14 ל-15 ביוני צריכים לקבוע מחדש את הפגישות שלהם. אם טופס DS-160 הוגש אחרי 9 ביוני, ניתן לקבוע פגישות מחדש".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים