שתף קטע נבחר

הבנק הבינלאומי ממזג את בנק פאג"י ויובנק

הבנק הבינלאומי ימזג את החברות הבנות – בנק פועלי אגודת ישראל ויובנק, לתוך הבינלאומי. המהלך - בעקבות הכבדת הרגולציה, כשברקע גם החששות מהחלטה שתאסור בעתיד על בנקים להחזיק בנקים קטנים יותר בבעלותם. בשני הבנקים מועסקים כ-500 עובדים

דירקטוריון הבינלאומי החליט היום (ד') למזג את בנק פאג"י ויובנק, חברות בנות של הבינלאומי בבעלות מלאה, לתוך הבנק הבינלאומי.

 

על פי הודעת הדירקטוריון, תאריך המיזוג של יובנק נקבע ל – 30 לספטמבר 2015 ושל פאג"י ל-31 לדצמבר. המיזוגים יושלמו כאשר יתקיימו כל התנאים המתלים והם כפופים לאישורים רגולטורים.

 

בבנק מציינים כי המהלך הוא על רקע הוראות רגולטוריות שהביאו להגבלת אפשרויות הצמיחה של בנקים אלה וכן משיקולים עסקיים וכלכליים בראשם התייעלות והעמקת הסינרגטיות.

 

לאחרונה הוחמרו הוראות רגולטוריות הנוגעות לפעילותם של בנקים בשוק ההון, בתחומי האשראי ובתחומים נוספים וכפועל יוצא נפגעה הרווחיות ואפשרות הצמיחה של יובנק ופאג"י . בנוסף השינויים הרגולטוריים גורמים לריבוי פונקציות מטה הנדרשות לכל בנק מה שלא מאפשר קיום מטות יעילים ורזים כיאה לבנקים קטנים כמו פאג"י ויובנק.

 

נזכיר גם כי טרם הבחירות לכנסת הצהיר שר האוצר כחלון כי יפעל לאלץ את הבנקים להיפרד מהבנקים הקטנים יותר הנמצאים בשליטתם, כאשר מטרת המהלך היא להגדיל את היצע הבנקים והתחרות הבין בנקאית.

 

בבנק מציינים עוד כי המיזוג יאפשר גם חיזוק והעמקת הסינרגטיות, חיסכון במשאבים הניהוליים, חיסכון בעלויות תפעול, וחיסכון בכפילויות תפקידים ומכאן התייעלות שתשפר את יכולת ההתמודדות של הקבוצה בזירת התחרות במערכת הבנקאית.

 

יתפקדו כסניפים מתמחים

לאחר המיזוג שמובל על ידי מנכ"לי הבנקים- ינון שויקה מנכ"ל פאג"י ואבי שטרנשוס מנכ"ל יובנק, הסניפים ועובדי הסניפים, הן של פאג"י והן של יובנק , ימשיכו לפעול באופן בו פעלו טרם המיזוג. בבנק פאג"י מועסקים כ-300 עובדים וביובנק כ-200 עובדים, כאשר מספר העובדים הכולל בקבוצת הבינלאומי עומד על כ-5,000.

 

עם כניסת המיזוג לתוקף ימשיכו סניפי בנק פאג"י לפעול בדומה לפעילותם טרם המיזוג, כסניפים ייחודיים הנטועים בלב האוכלוסייה החרדית דתית, בהם מועסקים עובדים המשתייכים לקהילה. הסניפים ימשיכו לשרת באמצעות אותם העובדים את אותו קהל לקוחות באותם המיקומים , באותם התנאים ובאותה מערכת מחשב באמצעותה פעל פאג"י מיום היווסדו ועד היום- מערכת המחשב של הבינלאומי שפועלת כמערכת קבוצתית.

 

סניפי יובנק, המתמחים בבנקאות פרטית ובשוק ההון, ימשיכו גם הם בפעילותם הנוכחית, באותם המיקומים. גם ביובנק העובדה שכבר כיום הסניפים עובדים על אותה מערכת מחשב קבוצתית של הבינלאומי, מבטיחה מהלך רציף. לאחר המיזוג יפעלו סניפי יובנק באופן שישמר את המותג יובנק.

 

בבנק מציינים כי עובדי הסניפים, הן של יובנק והן של פאג"י, יעברו להיות עובדי הבנק הבינלאומי, כאשר יעשה מאמץ להציע למרבית מעובדי המטה שירצו בכך הצעות להשתלב בבנק הבינלאומי או בחברות הבנות ככל שניתן והבנק ילווה את התהליך בהיוועצות עם הגורמים הרלבנטיים. עם זאת, בבנק לא מתחייבים להעסיק את כלל עובדי המטה.

 

מנכ"ל קבוצת הבינלאומי סמדר ברבר-צדיק אמרה היום: " המיזוג נובע ממספר גורמים ביניהם הוראות ושינויים רגולטוריים שנתקבלו לאחרונה והשפיעו על יכולת הצמיחה ויכולת התחרות של שני הבנקים. המיזוג הוא מהלך נוסף באיחוד הקבוצתי, מהלך שכבר נמשך כמה שנים וכלל מיזוג פונקציות ומערכים עורפיים ואחוד מערכת המחשב, והוא יתרום לתהליך ההתייעלות הקבוצתי ולשיפור מעמדה של הקבוצה בזירת התחרות במערכת הבנקאית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דן לב
מנכ"ל הבנק הבינלאומי סמדר ברבר-צדיק
צילום: דן לב
מומלצים