שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

בלב תל אביב: טקס של ממשלת אריתריאה

המסתננים מאריתריאה טוענים שהם פליטים הנמלטים מהרדיפות בארצם, אך רבים מהם משתתפים בטקסים ממלכתיים בחסות שגריר אריתריאה

ביום שישי האחרון חיכתה לתושבי שכונת יד-אליהו בתל-אביב הפתעה. הסקייט-פארק המקומי, פארק גלית, נכבש על ידי מאות אריתראים שהתכנסו במקום על מנת לציין את ה"מאלי סמאטט", יום הזיכרון של המדינה האפריקאית. את האירוע יזם שגריר אריתריאה, טספאמרים טקסטה.

 

 

 

חם באתר "ערוץ 20 "

הכי נחמד שיש: מ-0 ל-100

ישראל נערכת: תובעים את המחרימים

ה-BBC ללבני: ההורים שלך היו מחבלים?

 

פליטים או תומכי משטר?

עבור פעילי השכונות מדובר באירוע מקומם. "לא ייתכן שהם יטענו שהם פליטים שבורחים ממדינה אכזרית ויגיעו לטקסים ביוזמת השגרירות באופן קבוע. מדובר באנשים שטוענים שברחו משם, והם משתתפים באירועים בחסות השגריר".

 

לאירוע נשלחו אוטובוסים בחסות השגרירות, שפרקו נתינים אפריקאים שגדשו את הפארק. תלונה נוספת אותה מעלים תושבי דרום העיר היא על הפרת סיכומים מצידה של העירייה. "קבענו שלא יתקיימו אירועים שלהם בדרום תל-אביב, אבל השגריר פנה לעירייה וקיבל אישור לקיים את האירוע".

 

גורם נוסף שהעניק את סיועו לאירוע הוא המשטרה, אשר תחמה את האירוע, כשגדרות ברזל ניידות של העירייה מקיפות את המתחם. אבטחת האירוע הייתה משותפת למאבטחים מטעם השגריר (אשר לבשו חולצות עם הכיתוב ERI-LIFE) ומשטרת השכונות. מספר השוטרים במקום הוכפל ברגע שהגיעו לשטח גם פעילי השכונות.

  

"היו שם 10-15 פעילים מקומיים מהשכונה כשהגענו", מספרת שפי פז לערוץ 20. "השוטרים לא נתנו לנו להתקרב לאירוע עצמו. הפעלנו מוזיקה בסמוך לאירוע, אבל השוטרים החרימו את הרמקול, ואמרו שאסור לנו להפריע".

 

למחרת התקיים טקס נוסף, בגינת לווינסקי, הפעם ללא נוכחות השגריר.

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד