שתף קטע נבחר

אלפים בסלובקיה: לעצור הפלישה המוסלמית

האיחוד האירופי מתכנן לשלוח פליטים מאיטליה ויוון לשאר מדינות היבשת כדי להתחלק בנטל. בסלובקיה, שאמורה לקלוט מאות מהם, התעוררה התנגדות עזה ומאות התפרעו: "אירופה לאירופים!"

 

ההפגנות נגד האיסלאם על רקע גל ההגירה האדיר ליבשת אירופה הגיעו בסוף השבוע ליעד חדש - ברטיסלבה, בירת סלובקיה. אלפי בני אדם הפגינו בבירה הסלובקית נגד מה שהם מכנים "האיסלאמיזציה של היבשת" ונגד תוכניתו של האיחוד האירופי לחלק את נטל קליטתם של מבקשי המקלט בין מדינות היבשת, כולל ארצם.

 

עוד חדשות בעולם :

 

לפי המשטרה המקומית, כ-300 מהמפגינים תקפו צופים של מרוץ אופניים שנערך בעיר ושיבשו אותו. המשתתפים, רובם אנשי הימין הקיצוני, ניסו גם לתקוף קבוצה קטנה יותר של מפגינים התומכים בקליטת פליטים. עשרות בני אדם נעצרו ושלושה שוטרים נפצעו.

 (צילום: מתוך יוטיוב) (צילום: מתוך יוטיוב)
(צילום: מתוך יוטיוב)

רוב הפליטים שמגיעים לאירופה דרך הים והיבשה מגיעים תחילה לאיטליה וליוון, ושתי המדינות הללו כורעות תחת הנטל ודורשות משאר מדינות היבשת לקלוט חלק מהפליטים. לפי המכסות שקבע האיחוד האירופי לכל מדינה, סלובקיה עצמה אמורה לקלוט 785 מבקשי מקלט במהלך השנתיים הקרובות, אף שהממשלה הסלובקית מתנגדת לכך.

 

לפי דיווחים בתקשורת הסלובקית, המפגינים שצעדו אתמול ברחובות ברטיסלבה קראו בין השאר "סלובקיה לסלובקים!" ו"אירופה לאירופים!". אחדים הניפו גם כרזות שעליהן נכתב "סלובקיה אינה אפריקה".

 (צילום: מתוך יוטיוב) (צילום: מתוך יוטיוב)
(צילום: מתוך יוטיוב)

ערוץ הטלוויזיה הרוסי Russia Today דיווח כי אחד המפגינים אמר לתקשורת בארצו: "היה לנו ניסיון רע עם מוסלמים, וההפגנה היא כנראה הסיכוי האחרון לעצור את הפלישה המוסלמית". לפי הרשת הרוסית, מפגינים זרקו אבנים ופצצות עשן, והמשטרה נאלצה לפזר גז מדמיע.

 

בשבוע שעבר הכריזה הונגריה על תוכניתה להקים גדר הפרדה בגובה ארבעה מטרים לאורך גבולה עם סרביה כדי לבלום את הזרימה של מהגרים לא חוקיים לשטחה. הצעד צפוי לספוג ביקורת קשה מצד ארגוני זכויות אדם וכן מצד האיחוד האירופי.

 (צילום: מתוך יוטיוב) (צילום: מתוך יוטיוב)
(צילום: מתוך יוטיוב)

בהונגריה חיים עשרה מיליון תושבים ואין לה מוצא לים. העובדה שהיא שייכת ל"אזור שנגן", האזור האירופי ללא ביקורת גבולות, הופכת אותה ליעד אטרקטיבי ביותר עבור עשרות אלפי מהגרים שנכנסים לאירופה מהמזרח התיכון ואפריקה ודרך הבלקן.

 

לפי נתוני המשרד להגירה וללאומיות בהונגריה (BAH), כ-57 אלף בני אדם נכנסו השנה למדינה באופן לא חוקי, עלייה חדה מהנתון של שנת 2014 - 43 אלף.

העלייה החדה במספר המהגרים הנכנסים להונגריה החלה בשנה שעברה. במהגרים: אזרחים אפגנים, סורים ופקיסטנים.

 

חברה נוספת באיחוד האירופי, בולגריה, בנתה גם היא גדר לאורך הגבול שלה עם טורקיה מאותה סיבה בדיוק - לבלום את זרם ההגירה הלא חוקי למדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מתוך יוטיוב
שלט נגד האיסלאם בהפגנה בברטיסלבה
צילום: מתוך יוטיוב
מומלצים