שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הסכם באל על: תוספות שכר ופנסיה מוקדמת
  תוספת שכר, מענק חתימה, מסלולי פנסיה מוקדמת ותוספות שכר התלויות בביצועי החברה, הן חלק מההטבות להן יזכו עובדי אל על בהסכם הקיבוצי החדש שנחתם בין ההנהלה לוועד העובדים בתיווך ההסתדרות. מנכ"ל אל על: "ההסכם מבטיח יציבות ורציפות ביחסי העבודה לפחות עד לשנת 2018". יו"ר ועד העובדים: "אנו מסיימים תקופה ארוכה של פגיעה קשה בזכויות העובדים"

  הסכם קיבוצי חדש נחתם הערב (ב') בבית ההסתדרות בין הנהלת אל על, ועד העובדים ונציגי ההסתדרות, בתום תקופה של שנתיים וחצי בה חוותה חברת התעופה עליות ומורדות, שיבושים ועיצומים. ההסכם, שתקף לתקופה של שלוש שנים (סוף אוגוסט 2018), כולל בתוכו תוספת שכר לכלל העובדים בשיעור של 3% ממשכורת הבסיס. כמו כן, יזכו העובדים לתוספת שכר רטרואקטיבית, בגובה של 2% משכר הבסיס, לתקופה שבין חודש ינואר 2015 ועד למשכורתם הקרובה.

   

   

  המשא ומתן בין הנהלת אל על והמנכ"ל, דוד מימון לוועד העובדים, נעשה בתיווך יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ויו"ר איגוד עובדי התחבורה אבי אדרי, שסיכמו כי כלל עובדי אל על יזכו עם חתימת ההסכם במענק חתימה חד פעמי בסכום כולל של 3 מיליון דולר, שיחולק על פי מנגנון שייקבע בימים הקרובים.

   

  בכל אחת משנות ההסכם, בהן הרווח הנקי של אל על לאחר ניכוי המס, יהיה גבוה מ-10 מיליון דולר, יקבלו העובדים תוספת שכר בשיעור של 0.5%. בשנים רווחיות במיוחד, בהן הרווח הנקי של אל על יהיה גבוה מ-30 מיליון דולר, יקבלו העובדים תוספת שכר בגובה 1%. בנוסף לכך, הוסדרה פרישתם של 50 עובדים קבועים, בעלי ותק של מעל 20 שנה, במסלול פנסיה מוקדמת.

   

  ומה עם הדיילות?

  ההסכם אינו כולל מחלוקות רבות בין הנהלת אל על לבין הטייסים, שפתחו במספר שביתות פתע במהלך השנה האחרונה. בין השאר הוחלט כי הצדדים ימשיכו לנהל מו"מ על תנאי השכר של הקברניטים, שיבוץ קצינים ראשונים בתפקיד קברניט, ביצוע הדרכות והפעלת טייסים בסופי שבוע ובחגים. בנוסף עוגנו תנאי קליטת חניכי טייס כקצינים ראשונים בצי 767, עד שנה מתום הכשרתם.

   

  בנוגע למחאת הדיילות שהסעירה את החברה, מאז הפרסום בynet לפני שבועיים לפיו נדרשות דיילות אל על לנעול נעלי עקב עד לעליית כלל הנוסעים למטוס, התקיימו דיונים בין הנהלת אל על לנציגי הוועד. ההנהלה סרבה לחזור בה ואילו הועד הנחה את הדיילות לא לקיים את ההחלטה החדשה, צעד שמגובה בליוי ההסתדרות.

  מימין: מנכ"ל אל על דוד מימון, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, ויו"ר ועד עובדי אל על שרון בן יצחק (צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות) (צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות)
  מימין: מנכ"ל אל על דוד מימון, יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן, יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות אבי אדרי, ויו"ר ועד עובדי אל על שרון בן יצחק(צילום: באדיבות דוברות ההסתדרות)
   

  "חתימת ההסכם מביא לסיומה של תקופה ארוכה, בה עובדים רבים נפגעו הן בתנאי השכר והן בתנאים הסוציאליים שלהם", אמר יו"ר ועד עובדי אל על, שרון בן יצחק. "כעת עובדי אל על יוכלו ליהנות מעלייה הדרגתית בשכרם עם חתימת ההסכם וכן בתנאי פרישה מכובדים של עובדים המעוניינים לפרוש".

   

  יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר: "לאחר משא ומתן שנמשך למעלה משנתיים וכלל גם תקופות של נתק, הצלחנו לגשר על הפערים ולהביא להסכם שמשפר את תנאי העובדים מבלי לפגוע באיתנות החברה".

   

  דוד מימון, מנכ"ל אל על הגיב אף הוא: "8 שנים לאחר חתימת ההסכם הקיבוצי האחרון באל על ולאחר מו"מ אינטנסיבי שהתנהל בחודשים האחרונים, נחתם היום הסכם שמבטיח יציבות ורציפות ביחסי העבודה לפחות עד לשנת 2018. הסכם העבודה החדש מהווה צעד משמעותי המעיד על שותפות בין הנהלת אל על לעובדיה וכוונה להצעיד יחד את החברה להצלחה ושגשוג ולהתמודד עם האתגרים הרבים העומדים בפניה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים