שתף קטע נבחר

ח"כ גטאס לנתניהו מלב ים: "להימנע משימוש בכוח"

חבר הכנסת מהרשימה המשותפת הנמצא על המשט לעזה שיגר מכתב לראש הממשלה וליעלון בדרכו לרצועה. "הורו לכוחות הביטחון לאפשר את כניסת הספינה לעזה", כתב גטאס

 

גטאס (מימין) על הספינה השבדית (צילום: דוברות בל״ד) (צילום: דוברות בל״ד)
גטאס (מימין) על הספינה השבדית(צילום: דוברות בל״ד)

 

 

המכתב של גטאס לנתניהו ()
המכתב של גטאס לנתניהו

כשהוא עושה את דרכו לעזה בספינה שבדית בים התיכון, פונה ח"כ באסל גטאס לראש הממשלה ולשר הביטחון: "הורו לכוחות הביטחון לאפשר את כניסתנו לעזה והימנעו משימוש בכוח". מכתב זה שוגר לבנימין נתניהו ומשה יעלון מחבר הכנסת מהרשימה המשותפת שנמצא על המשט שעושה את דרכו לעזה וצפוי להגיע מחר בצהריים.

 

בשבוע שעבר נחשף ב-ynet כי בכוונתו של ח"כ גטאס להשתתף במשט התמיכה לרצועת עזה. במכתב שהעביר אז לנתניהו וליעלון ציין גטאס כי "אין שום סיבה למנוע מאיתנו להגיע לעזה ולהגיש את הסיוע שאנחנו מביאים איתנו. אני קורא לכם להורות לכוחות הביטחון הישראליים להתרחק מהמשט ולתת לו להמשיך בדרכו. השתלטות על הספינות ומניעתן להגיע ליעד יסבכו את ישראל במשבר בינלאומי קשה נוסף, שאתה וממשלתך תישאו באחריות מלאה לתוצאותיו". 

אזהרה מלב ים. ח"כ גטאס (צילום: דוברות בל״ד) (צילום: דוברות בל״ד)
אזהרה מלב ים. ח"כ גטאס(צילום: דוברות בל״ד)

בתוך כך, גאטס הציע היום ליו"ר ועדת הכנסת ח"כ דוד ביטן לדחות את הדיון בעניין שלילת זכויותיו. ביטן זימן את גאטס לדיון שצפוי להתקיים ביום שלישי הקרוב, אולם חבר הכנסת מהרשימה המשותפת השיב לו כי כדאי לו לדחות את הדיון משום שבתאריך זה הוא לא צפוי לשהות בארץ.

 

המשט לעזה יצא מכרתים בסוף השבוע. על הספינה השבדית "מריאן" 70 איש ובהם פעילים פוליטיים ונשיא תוניסיה לשעבר מנסוף מרזוק. הפעיל הפרו-פלסטיני דרור פיילר, שהשתתף גם

 במשטים הקודמים, טען בשבוע שעבר כי היו ניסיונות של גורמים "עלומים" לפגוע במדחף של אחת הספינות במשט. בראיון לרדיו "אל שמס" מיוון אמר פיילר: "אנחנו לא יודעים מי זה, אבל אותו אדם צלל וחיבל במדחף, אז היינו צריכים למצוא ספינה אחרת".

 

לדברי פיילר, אחד מ-70 המשתתפים ב"משט החירות השלישי", "אנשים שידעו מה שהם עושים", הם שניסו לחבל בספינה. פיילר ציין כי גם במשט הקודם, ב-2011, חיבלו בספינה בעת שהייתה בנמל יווני, וזו הסיבה לדבריו שהם ניסו לשהות כמה שפחות זמן ביוון, לפני היציאה לדרך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים