שתף קטע נבחר

מגה: "הספקים יכולים להפיל את הרשת"

החברה מבקשת פריסת חובות לספקים. מנכ"ל החברה: "רוצים פריסת חובות, לא רוצים הקפאת הליכים. בחלוף הזעזוע אני משוכנע שנצליח לשקם את הרשת". מגה חייבת 705 מיליון שקל לספקים ו-538 מיליון שקל לבנקים

מגה הגישה היום (ב') בקשה לבית המשפט לפריסת חובות לספקים בחודשיים הקרובים. זאת, במקום לשלם להם ביום שישי את כל החוב. עוד מבקשת מגה דחיית תשלום של 30% מהחוב ופריסתו על פני 5 שנים. הבקשה נמסרה גם לספקים.

 

המשבר במגה - כותרות אחרונות:

 

הרקע לבקשה הוא החשש של מגה שאם לא ישלמו את החוב בזמן, הספקים יעצרו את אספקת הסחורה לרשת - דבר שיגרום לקריסתה. החובות של החברה לספקים עומדים כעת על 705 מיליון שקל והחובות לבנקים על 538 מיליון שקל.

 

לדבריו של מנכ"ל קבוצת אלון, אביגדור קפלן, בשיחה שערך הבוקר עם עיתונאים, מגה תאשר גם מכירת מניות לספקים ,באישור אסיפת הריבוע הכחול, אם ירצו בכך כחלופה לחוב. הבעלים יזרימו למגה עוד 220 מיליון שקל. והרשת תשלם שכר דירה על שכירת נדל"ן חודש מראש במקום 3 חודשים מראש. קפלן מדגיש שבקבוצה לא מבקשים ויתור על חובות. כמו כן, ברשת יתחשבו בספקים קטנים כגון חקלאים ולטענתם חוב של עד 800 אלף שקל לא ייפרס.

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)
 

החברה מחזיקה ברשתות מגה, מגה בעיר, you, am:pm, זול בשפע ועדן טבע מרקט. עוד היא מחזיקה דרך קבוצת בי ברשת כפר השעשועים בשותפות עם רונן לוי.

 

"הרשת בזעזוע. יש ירידה במכירות"

"הרשת עוברת זעזוע ויש ירידה במכירות. בחלוף הזעזוע אני משוכנע שנצליח לאושש את הרשת. אחרי יולי אוגוסט נחזור לשיטת התשלום הרגילה. אנחנו לא מבקשים הקפאת הליכים", אמר קפלן בשיחה עם העיתונאים.

 

מנכ"ל מגה רביב ברוקמאייר אמר בשיחה כי "האתגר הגדול הוא הפעלת החנויות. שנמשיך לעמוד בקצב המכירות לשמור על הלקוחות כדי שנצא מהתקופה חזקים ומחוזקים ונמשיך הלאה".

 

מה יקרה אם הספקים לא יסכימו להסדר שאתם מבקשים מהם ומבית המשפט?

 

קפלן: "יש צורך לאסוף אותם ולהציג להם את ההצעה. האינטרס של הספקים זה לשמור על מגה כרשת נושמת. אני לא רואה אינטרס של הספקים למוטט את מגה. דווקא להם יש אינטרס לשמר את מגה ולהביאה לפסים של צמיחה. יתכן שדווקא למתחרים יש אינטרס למוטט את מגה. יש למעלה מ-900 ספקים למגה. אני מעריך בסבירות גדולה מאוד שהם יסכימו להסכם ההבראה".

 

אם הספקים לא יסכימו?

 

קפלן: "המצב יהיה רע וביכולתם להפיל את הרשת".

 

מנכ"ל קבוצת אלון, אביגדור קפלן (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
מנכ"ל קבוצת אלון, אביגדור קפלן(צילום: מוטי קמחי)

 

אתם רוצים לצאת מתחום הדיסקאונט. למה שלא תוותרו על המותג you?

 

ברוקמאייר: "לא נוותר עליו. יישארו 20 חנויות שנמצאות בשולי הערים נצטרך לצקת ערך במותגים".

 

קפלן: "נצטרך לבנות אסטרטגיה שתאחד בין המותגים".

 

תסגרו עוד חנויות?

 

קפלן: "כרגע לא. 32 סניפים מתוך 180 זה הרבה ואלה סניפים שלא ראינו אפשרות שירוויחו. יתכן שנסגור בשוליים סניף או שניים בעתיד אבל אני מתכוון לפתוח סניפים בעתיד".

 

האם יבוטל מותג החנויות מגה? זה מותג ביניים לא מאוד ברור.

 

"לא. זה מותג בעל משמעות. 8 חנויות מגה יישארו ולא ייסגרו".

 

איך המצב של מגה משפיע על עדן טבע מרקט ו-am:pm?

 

"המצב של עדן טבע מרקט הדרדר בגלל ניהול לא נכון של השותף שלנו ונשקם גם אותה. נשלב את פעילותה בתוך מגה. לא יהיה לה מטה נפרד והחסרונות לקוטן הביאו להפסדים כבדים. לגבי am:pm זו רשת נפרדת שפועלת במסגרת דור אלון. זו רשת מרוויחה אך יש התעניינות של קונים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: לם וליץ סטודיו
סניף YOU באשדוד
צילום: לם וליץ סטודיו
צילום: עידו ארז
ירקות בסניף מגהב ת"א
צילום: עידו ארז
מומלצים