שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20
דרישה: ישראל תהפוך למדינה אפריקאית
דאעש? חכו בתור. חמאס? כדאי שתתאזרו בסבלנות. יהודים? כדאי שתחזרו למקום ממנו באתם. הכירו את הילידים האמיתיים של הארץ הזו: האפריקאים
לפני כחודש התקיים מפגש פסגה אפריקאי בסמוך למתקן חולות שבנגב. המפגש כלל ביקור של עשרות אפריקנים-אמריקאים בישראל לרגל הפסטיבל האפריקני-עברי השנתי, "פסח מלכותי", אשר מאורגן על ידי קהילת העבריים מדימונה. השנה, הציבה הקהילה את האירוע בסימן סולידריות פאן-אפריקאית בארץ. למפגש הוזמנו בדואים שחורים מהנגב ושיאו של האירוע, כאמור, ביקור במתקן חולות.

 

 

 

הדברים שעולים מהסרטון, שצולם על ידי העיתונאי דיוויד שין, מטלטלים: ישראל היא חלק מאפריקה; האירופאים שינו את זהות הארץ הזאת – שתשוב להיות אפריקאית בבוא העת; ילידי הארץ הזאת אינם לבנים, אלא שחורים, ומתוך כך זו ארצם של האפריקאים. הדוברים סיכמו כי הקהילות האפריקאיות בישראל מחויבות לאחווה ולפעילות משותפת. שיתוף פעולה זה, כך מקווים הפעילים האפריקאים, יתורגם למאבק מתואם נגד אפליה גזעית, כשגם מחאת האתיופים הוזכרה במפגש.

 

הגיש בקשה להכרה כפליט

 

מותעסים עלי, מי שמיצב עצמו כנציג מבקשי המקלט בישראל, אמר כי מדיניות ישראל כלפי האריתראים והסודנים נגזרת מצבע עורם. הוא הזכיר כי על אף שיש מיעוטים רבים בישראל, רק השחורים סובלים מאפליה שכזו. לדבריו, על מנת לשנות את המדיניות הישראלית, דרוש שיתוף פעולה בין הקהילות השחורות.

 

עכשיו בערוץ 20

מחרימים בחסות שירות המדינה

אונר"א בקריסה כלכלית

 

עלי הגיש אתמול (ד') בקשה למשרד הפנים להכיר בו כפליט. כיום עלי הוא בעל רישיון שהייה זמני. הוא התמודד ברשימת 'עיר ללא גבולות' בבחירות האחרונות למועצת העיר תל-אביב, אך לא הצליח להבחר.

 

בנוגע לבקשתו של עלי להיות מוכר כפליט, שפי פז, חברה ב"חזית לשחרור דרום תל אביב" מספרת כי מותעסים עלי "הפך לשופרם של ארגוני הסיוע. הוא כרת ברית עם השמאל הרדיקלי. הוא מפגין נגד הממשלה, פועל נגד הריבונות של מדינת ישראל, מכפיש את שמה של המדינה ומתלונן על גזענות ושנאת זרים".

 

פז הוסיפה כי עלי חצה את הקווים האדומים, ומוטב יעשה שר הפנים, סילבן שלום, אם ידחה את הבקשה על הסף.

 

ממשרד הפנים נמסר כי הם בוחנים את הבקשה.

 

"ישראל היא ארץ אפריקאית"

אחרי עלי, דיבר ד"ר חזריאל בן יהודה, נציג העבריים מדימונה. הוא פנה לשוהים במתקן חולות ואמר להם כי "אמרנו לכם שאתם עדיין באפריקה, אתם בצפון מזרח אפריקה". בהמשך, הוא סיפר כי ילידי הארץ האמיתיים הם שחורים, וכי הארץ תשוב להיות ביום מן הימים אפריקאית.

פז, חברה ב"חזית לשחרור דרום תל אביב", סיפרה לערוץ 20 כי "הדיבורים האלה לא חדשים לנו. אנחנו שומעים אותם כל הזמן: זו גם הארץ שלנו, תחזרו לפולין, לרוסיה ולמרוקו, גם אתם פליטים, זו לא המדינה של היהודים, וכיוצא באלה".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד