שתף קטע נבחר

בלב תדמור: הוצאה המונית להורג של דאעש

ארגון "המדינה האיסלאמית" ממשיך להנפיק תעמולה סדיסטית והפעם מעתיקות העיר תדמור שבסוריה. בסרטון נראים 25 שבויים - לוחמים במשטר אסד - כורעים ברך בתיאטרון הרומי העתיק בעיר, ולעיני קהל נורים למוות על ידי נעריםארגון הטרור הקטלני דאעש מפרסם סרטון הוצאה להורג המוני נוסף והפעם מלב העיר העתיקה תדמור. בסרטון שפורסם הערב (שבת) נראים 25 שבויים, לוחמי משטר אסד שנשבו במהלך הקרבות בחומס בחודש שעבר, כורעים ברך בתיאטרון הרומי בעיר ונורים למוות על ידי נערים, פעילי הארגון המכונים "גורי החליפות" לעיני קהל צופים.

 

ב-21 במאי דווח לראשונה כי ארגון "המדינה האיסלאמית" (דאעש) הצליח לכבוש את כל העיר הארכיאולוגית תדמור שבמרכז סוריה. כוחות הצבא הסורי של בשאר אסד נסוגו מהאזור ואפשרו את ההשתלטות. מאז ההשתלטות על העיר הרסו פעילי הארגון את בית הכלא הגדול בעיר וכן השמידו כמה פריטים ארכיאולוגיים.

תדמור מוגדרת אתר מורשת של הארגון הבינלאומי אונסק"ו שבו עתיקות בנות 2,000 שנה. בארגון הבינלאומי גינו בחריפות את תקיפות דאעש במקום. העיר נמצאת במרחק של 210 קילומטרים מהבירה דמשק. מעבר להיותה יעד תיירותי לפני מלחמת האזרחים בסוריה, היא גם נודעה בגלל בית הסוהר הגדול הידוע לשמצה ששוכן שם, שכאמור הופצץ על ידי דאעש לאחר כיבוש העיר. על פי הטענות, המשטר הסורי ביצע במקום עינויים בזמן שחאפז אל-אסד, אביו של בשאר, היה בחיים.

 

ביום שלישי האחרון דווח כי לראשונה מאז החל לפעול ארגון הטרור הקיצוני - ערף דאעש את ראשיהן של שתי נשים בסוריה. ארגון המעקב אחר הנעשה בסוריה מסר לסוכנות הצרפתית כי שתי הנשים הואשמו בכישוף. באותו היום ציין הארגון שנה לחליפות האיסלאמית שעליה הכריז.

 

בתוך כך פתחו ביממה האחרונה צבא סוריה וחיזבאללה במבצע צבאי רחב היקף באזור העיר זבדאני בפרברי דמשק שנמצאת לא הרחק מגבול סוריה-לבנון. המבצע כולל ירי ארטילרי כבד ותקיפות מהאוויר. בכלי התקשורת המזוהים עם המשטר הסורי דווח על התקדמות של הכוחות באזור העיר.

 

גורמי אופוזיציה סוריים דיווחו ביממה האחרונה כי קואליציית של המורדים הסורים הצליחה

להשתלט על המרכז למחקרים מדעיים, מערבית לעיר חלב. באזור דמשק ישנו מרכז דומה הנושא את אותו השם, שעל פי פרסומים זרים, עסק במשך שנים בפיתוח של נשק בלתי קונבנציונלי (כימי וביולוגי). ברשת "אל-ג'זירה" טענו כי המרכז הוסב לבסיס צבאי גדול של המשטר הסורי. על פי הדיווחים, עשרות נהרגו בשני הצדדים בעקבות קרבות עקובים מדם.

 

במקביל, מתנהלים קרבות עזים בשכונת ג'מעיית א-זהרא בחלב, במקום שבו נמצאים מתקן המודיעין האווירי ומתקנים צבאיים סוריים מבוצרים נוספים. ביומיים האחרונים הכריזו המורדים על מערכה חדשה באזור העיר חלב האסטרטגית שמחולקת בשליטתה בינם לבין המשטר הסורי. זאת כדי להשתלט על השטחים שעוד נותרו בידיו של אסד. רשת "אל-מיאדין" המזוהה עם המשטר הסורי וחיזבאללה דיווחה הבוקר כי הצבא החל בהתקפת נגד כדי להחזיר לידיו של מרכז המחקרים המדעיים והאזור סביבו שנלקח על ידי המורדים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים