שתף קטע נבחר

המדינה לעליון: מאסר בפועל לאולמרט בפרשת מרכז ההשקעות

פרקליטות המדינה עדכנה את ערעורה במסגרת הרשעותיו של ראש הממשלה לשעבר, ומבקשת מבית המשפט לגזור על אולמרט מאסר בפועל שלא בעבודות שירות, שיצטבר לזה שהוטל עליו בפרשת טלנסקי

אולמרט בהקראת גזר דינו בפרשת טלנסקי (צילום: נועם מושקוביץ) (צילום: נועם מושקוביץ)
אולמרט בהקראת גזר דינו בפרשת טלנסקי(צילום: נועם מושקוביץ)

פרקליטות המדינה הגישה הבוקר (יום א') לבית המשפט העליון הודעה מעדכנת במסגרת הליכי הערעור על פסקי הדין בעניינו של ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, בפרשות ראשונטורס, טלנסקי ומרכז ההשקעות. הפרקליטות סבורה שהעונש שהטיל בית המשפט המחוזי בירושלים על אולמרט בפרשת טלנסקי הוא עונש מתון מאוד, אך היא תימנע מערעור על קולתו. עם זאת, מבקשת המדינה מהעליון לגזור על אולמט בפרשת מרכז ההשקעות מאסר בפועל שלא על תנאי ולא לריצוי בעבודות שירות, שיצטבר לעונש שהוטל על ראש הממשלה לשעבר במסגרת פרשת טלנסקי.

 

בחודש מרס האחרון הרשיע בית המשפט המחוזי בירושלים את אולמרט במסגרת פרשת טלנסקי בעבירות של מרמה והפרת אמונים וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. עונשו נגזר בחודש מאי לשמונה חודשי מאסר בפועל וקנס בסך של 100 אלף שקלים.

 

הפרקליטות סברה כי יש לפרש את החלטת בית המשפט כך שהטיעון לעונש בבית המשפט המחוזי יתקיים בנוגע לשתי הפרשות שבהן הורשע אולמרט – פרשת טלנסקי ופרשת מרכז ההשקעות. לטענת הפרקליטות, בית המשפט היה צריך להשית עליו עונש כולל בגין שתי הפרשות בהתאם לנסיבות החדשות. לדברי הפרקליטות, בית המשפט התייחס לעונש הראוי בפרשת טלנסקי בלבד. בנסיבות אלה, בית המשפט העליון הוא שצריך להידרש לשאלת העונש הראוי בפרשת מרכז ההשקעות.

 

לדברי הפרקליטות, העונש שהטיל בית המשפט על אולמרט בגין פרשת טלנסקי הוא עונש מתון מאוד, בהתחשב במכלול הנסיבות החמורות, אך המדינה עדיין לא תערער על קולתו. עם זאת, כאמור, בפני בית המשפט תלוי ועומד ערעורה של המדינה על קולת עונשו של אולמרט בפרשת מרכז ההשקעות ועל העונש הכולל במקרה של הרשעה בפרשת טלנסקי.

 

על הודעת העדכון לערעור של הפרקליטות, "אין ספק כי קיים קשר הדוק ומהותי בין שתי הפרשות האלה. בפרט, מאחר שזיכויו הראשוני של אולמרט בפרשת טלנסקי שימש את בית המשפט המחוזי כנימוק משמעותי להקלה בעונשו בפרשת מרכז ההשקעות. כעת, משהורשע בדין גם בפרשה זו, ראוי להטיל על אולמרט בפרשת מרכז ההשקעות מאסר בפועל שלא בדרך ריצוי בעבודות שירות, לתקופה העולה על שישה חודשים".

אהוד אולמרט - כל הפרשות

פרשת טלנסקי: אולמרט הורשע בגלגולה השני בקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות ומרמה והפרת אמונים, ונגזרו עליו שמונה חודשי מאסר. באי כוחו הודיעו כי יערערו לבית המשפט העליון.

 

פרשת מרכז ההשקעות: אולמרט הורשע בשנת 2012 ונידון לעונש מאסר על תנאי בלבד. המדינה ערערה על קלות העונש, והערעור תלוי ועומד.

 

פרשת ראשונטורס: הפרשה השלישית במסגרת כתב האישום התלת-ראשי שכלל את פרשת טלנסקי ומרכז ההשקעות, אולמרט זוכה ממנה בשנת 2012. ערעור תלוי ועומד בעניינה בבית המשפט העליון, אך השופטים כבר רמזו כי לא יתערבו בה.

 

פרשת הולילנד: אולמרט הורשע בבית המשפט המחוזי בתל אביב בשנה שעברה, בשתי עבירות של קבלת שוחד, האחת בסך חצי מיליון קל עבור אחיו יוסי, משמואל דכנר. בית המשפט המחוזי בת"א גזר עליו שש שנות מאסר בפועל, ערעורו נשמע בבית המשפט העליון והצדדים ממתינים להכרעתו. במסגרת פרשה זו שוקלת הפרקליטות להגיש אישום נוסף נגד אולמט בגין שיבוש הליכי משפט על רקע הקלטות שבהן נשמע לכאורה מדיח את זקן שלא לחתום על הסדר עד מדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם מושקוביץ
ראש הממשלה לשעבר אולמרט בבית המשפט
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים