שתף קטע נבחר

מורים מהנגב מואשמים: הפיצו תכני דאעש בבתי ספר

הותר לפרסם כי השב"כ והמשטרה חשפו התארגנות של הפצת תכני ארגון הטרור הרצחני בפזורה הבדואית. חלק מהמורים, שהודו במיוחס להם, ניסו להפיץ את רעיון דאעש בקרב תלמידים בתוך בתי ספר. שלושה הואשמו בניסיון להצטרף לארגון בסוריה במסווה של נסיעה לסעודיה. בנט: "מחבלים לא יהיו מורים"

 

ששת הנחקרים ()
ששת הנחקרים

מורים ישראלים בשירות ארגון המדינה האיסלאמית: שירות הביטחון הכללי עצר באחרונה בשיתוף היחידה המרכזית של מחוז נגב במשטרה שישה תושבי הפזורה הבדואית בנגב לאחר שנטען כי הם תומכים בארגון דאעש. כך הותר אחר הצהריים (יום ב') לפרסום. בין העצורים ארבעה מורים. חמישה מהם הואשמו בעבירות שונות הנוגעות לתמיכה בארגון הטרור הרצחני.

 

לפי הודעת השב"כ בנושא, במסגרת החקירות עלה כי העצורים לקחו חלק במפגשים חשאיים, שבהם עסקו במשנת דאעש, חלקם פעלו להפיץ את רעיונות הארגון בקרב בני משפחותיהם, חבריהם ומכריהם וחלקם התכוונו לצאת לחו"ל כדי להצטרף ללחימה בסוריה בשורות דאעש.

 

בשב"כ טוענים כי המורים ניסו "לעשות נפשות" למען דאעש בקרב תלמידים ומורים בין כותלי בית הספר. בנוסף נחקרו בפרשה זו מורים נוספים וכן מנהל של אחד מבתי הספר, שנחשד כי ידע על תמיכתם שלחלק מהמורים המעורבים בדאעש ולא נקט נגדם צעדים. בחקירתו טען המנהל כי לא ידע על כך.

 

הרעיונות הופצו ברשתות חברתיות

בשיר אבו אלקיעאן, תושב חורה בן 26, מורה בבית ספר יסודי בחורה, נעצר לחקירה ב-17 במאי והודה כי פעל להפצת רעיונות דאעש ברשתות חברתיות באינטרנט ובאמצעות שליחת סרטונים של דאעש לבני משפחתו, חבריו ומכריו. ב-11 ביוני הוא הואשם בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בגין עבירות של פרסום, החזקה והפצת חומר של התאחדות בלתי-מותרת ותמיכה בארגון טרוריסטי.

 

אכרם אבו אלקיעאן, תושב חורה בן 26, מורה בבית ספר יסודי ברהט, נעצר לחקירה בשניים ביוני. הוא הודה כי תמך בדאעש והשתתף במפגשים של תומכי דאעש בחורה. ב-22 ביוני הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום נגדו בגין השתתפות באסיפה של התאחדות בלתי-מותרת.

 

הנאשם השלישי הוא מחמד אבו אלקיעאן, תושב חורה בן 27, מורה בבית ספר תיכון בחורה. הוא נעצר לחקירה בשניים ביוני, הודה בתמיכה בדאעש ובהשתתפות במפגשים של תומכי דאעש בחורה. כמו כן הודה כי תכנן לצאת ביולי השנה לסוריה כדי להצטרף לדאעש במסווה של יציאה לעומרה בסעודיה. ב-28 ביוני הוא הואשם בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בהשתתפות באסיפה של התאחדות בלתי מותרת, קשירת קשר לפשע, ניסיון לפעילות בהתאחדות בלתי מותרת וניסיון ליציאה שלא כדין.

 

עיסא אבו אלקיעאן, תושב חורה בן 27, נעצר לחקירה ב-13 ביוני 2015. הוא הודה בתמיכה בדאעש ובהשתתפות במפגשים של תומכי דאעש בחורה. כמו כן הוא הודה כי תכנן לצאת ביולי השנה לסוריה כדי להצטרף לדאעש במסווה של יציאה לעומרה בסעודיה. ב-1 ביולי השנה הוגש לבית המשפט המחוזי בבאר שבע כתב אישום המייחס לו עבירות של קשירת קשר לפשע, ניסיון לפעילות בהתאחדות בלתי מותרת, השתתפות באסיפה של התאחדות בלתי מותרת וניסיון ליציאה שלא כדין.

 

שריף אבו אלקיעאן, תושב פזורת עתיר בן 23, הודה בתמיכת בדאעש ובהשתתפות במפגשים של תומכי דאעש בחורה. כמו כן הוא הודה כי תכנן לצאת ביולי השנה לסוריה כדי להצטרף לדאעש במסווה של יציאה לעומרה בסעודיה. ב-1 ביולי הוא הואשם בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בגין קשירת קשר לפשע, ניסיון לפעילות בהתאחדות בלתי מותרת, השתתפות באסיפה של התאחדות בלתי מותרת וניסיון ליציאה שלא כדין.

 

בנוסף נעצר חמזה אבו אלקיעאן, תושב חורה בן 26, מורה במקצועו. בחקירות עלה כי הוא תומך דאעש והשתתף במפגשים של תומכי דאעש בחורה.

 

בנט: "לא ניתן לזהם את ילדינו"

בשירות הביטחון הכללי מציינים כי "רובו המכריע של הציבור הערבי

בישראל מתנגד לדאעש עד כדי סלידה מהארגון וכי מעורבותם של מורים בהטפה בעד דאעש ובפעילות המיוחסת להם, מהווה ניצול ציני של תפקידם ופגיעה באמון הניתן בהם מצד מערכת החינוך ומצד ההורים והתלמידים".

 

בתוך כך, שר החינוך נפתלי בנט הורה לשלול את רישיון ההוראה של המורים המעורבים ולהנהיג מדיניות של אפס סובלנות כלפי התופעה. בנט הנחה לזמן לשימוע מיידי את המעורבים ולפעול לשלילת רישיון ההוראה שלהם. "ננקוט ביד הקשה ביותר כלפי מורים שניצלו את תפקידם בצורה ובמקום לשמור על תלמידים - פגעו בהם. יש לנו אפס סובלנות כלפי פוגעים בארצנו. נשמור על מערכת חינוך נקייה ולא ניתן לאף אחד לזהם את ילדינו".

 

משרד החינוך הודיע עוד כי הוא יפעל בימים הקרובים בתוך בתי הספר שבהם פעלו אנשי החינוך שנעצרו, ויפעל להחזרת האמון והיציבות לאנשי החינוך ולתלמידים.

 

בהכנת הידיעה השתתפה שחר חי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים