שתף קטע נבחר

המאבק על קיום תחרויות בשבת מחריף

ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת תדון בנושא בעקבות המקרים האחרונים בעניין, זאת בעקבות בקשתם של ח"כ רזבוזוב, עטר ומגל, כאשר ח"כ מיקי זוהר אף יזם תיקון לחוק הספורט. מצד שני, יו"ר איגוד ההתעמלות ושר הספורט לשעבר, אופיר פז-פינס אמר: "זוהי הצעת חוק שמסכנת את עתיד הספורט הישראלי"

המאבק על השבת מעלה הילוך. ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת, תדון מחר (ג'), זאת בעקבות המקרים האחרונים בנושא, על קיום תחרויות בשבת, על פי בקשה שיזמו מספר חבריי כנסת וביניהם יואל רזבוזוב, דניאל עטר וינון מגל. אחד נוסף שלקח את העניין צעד אחד קדימה הוא ח"כ מיקי זוהר, שגם יזם תיקון לחוק הספורט על מועדונים שומרי שבת.

 

בעקבות הצעת החוק של זוהר פנה היום יו״ר איגוד ההתעמלות, אופיר פז-פינס, לשעבר שר הספורט, במכתב לזוהר כדי למנוע את ההעלאה לסדר של חוק זה: ״זוהי הצעת חוק שמסכנת את עתיד הספורט הישראלי", אמר פינס.

 

"הצעת חוק שמסכנת את עתיד הספורט הישראלי. אופיר פז-פינס (צילום: עוז מועלם) (צילום: עוז מועלם)
"הצעת חוק שמסכנת את עתיד הספורט הישראלי. אופיר פז-פינס(צילום: עוז מועלם)

 

"החלת תקנות שמקורן בפוליטיקה, רק יכולות להרע את מצבה של ישראל בזירה הספורטיבית העולמית. נעשתה בדיקה האם יש מספיק מתקני ספורט כדי לקיים תחרויות ספורט באמצע השבוע? התשובה היא לא".

 

פינס הוסיף: "נראה כי לא בדקתם לעומק כמה תחרויות לאומיות אכן מתקיימות בשבת או רק בשבת. לשם דוגמה, אליפות ישראל בהתעמלות, שנערכה רק לפני מספר שבועות בימים רביעי, חמישי ושישי. נכון, חלק מהתחרויות נערכות בשבת, אך לא כולן. מדוע להשית עלינו גזירה שלא נוכל לעמוד בה?״

 

הגיש עתירה נגד קיום אליפות ישראל בשבת. אבישי ברט ()
הגיש עתירה נגד קיום אליפות ישראל בשבת. אבישי ברט

  

ח"כ זוהר התייחס היום למכתב ששלח לו אופיר פז פינס יו"ר איגוד ההתעמלות: "כפי שאין מקום לכפייה דתית במדינת ישראל כך אין מקום לכפיה חילונית. הכול פתיר ואין דבר העומד בפני הרצון. אני מתכוון להילחם בכל כוחי על מנת שהצעת החוק תעבור בעזרת השם".

 

הנושא כאמור עלה לכותרות לאחר שרק לאחרונה אבישי ברט, שהעפיל לגמר אליפות ישראל בקליעה, הגיש עתירה לבית הדין לספורט נגד קיום אליפות ישראל בשבת הקרובה. בנוסף, קבוצת ספורטאים פנו באמצעות עו"ד פרופסור אביעד הכהן, ליושב ראש איגוד הטריאתלון, יובל חץ, בדרישה לשנות את מועדי התחרויות הקרובות שנקבעו לימי שבת.

 

במכתב שנשלח תחת הכותרת "פגיעה בשוויון הזדמנויות" מסבירים המבקשים מדוע יש לשנות את המועדים, כל זאת כדי להתמודד כשווים בין שווים בתחרויות הנערכות על ידי האיגוד.

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ראובן שוורץ
יואל רזבוזוב
צילום: ראובן שוורץ
מומלצים