שתף קטע נבחר

פארסת התקציב: דרעי משך זמן ושטייניץ הוזעק להצביע בלבוש ביתי

ברוב זעום של שני ח"כים אישרה הלילה מליאת הכנסת את המתווה שלפיו תקציב המדינה יהיה דו-שנתי. השר יובל שטייניץ הוזעק למליאה מביתו ובינתיים ניהל השר אריה דרעי דיון על שמו האמצעי מכלוף: "איך כותבים את המכלוף - עם כ"ף או עם חי"ת?"

 

הלילה במליאת הכנסת  (צילום: מתוך הטוויטר של שלי יחימוביץ) (צילום: מתוך הטוויטר של שלי יחימוביץ)
הלילה במליאת הכנסת (צילום: מתוך הטוויטר של שלי יחימוביץ)

 

פארסה באישור מתווה התקציב הדו-שנתי בכנסת: על חודם של שני קולות אישרה הלילה (יום ג') מליאת הכנסת את המתווה שלפיו תקציב המדינה יהיה דו-שנתי. 56 תמכו ו-54 התנגדו. שר הכלכלה אריה דרעי נאלץ למשוך זמן עד להגעת שר התשתיות יובל שטייניץ מביתו כדי להבטיח רוב.

 

לפני ההצבעה על דחיית מועד הגשת תקציב המדינה גילו בקואליציה שהשר יובל שטייניץ נסע ושהממשלה מובילה בקול אחד בלבד. הוא הוזעק חזרה למשכן והגיע כעבור כשעה. ראש הממשלה נכח במליאה וספר אצבעות אף הוא כדי לוודא שהקואליציה מצליחה להעביר את ההצעה.

 

 

במרצ, יש עתיד והמחנה הציוני ערכו גיוס לילי והביאו למליאה את כל מי שיוכל להצביע. בשעות שקדמו להצבעה אף סירבו להתקזז. בשלב מסוים עלה מיקי לוי (יש עתיד) לדוכן. "שנה כלכלית ירדה לטמיון, פשוט כל המדינה קופאת על שמריה, לא ניתן לבנות, לא ניתן לבצע, הלכה לאיבוד שנה כלכלית שלמה", אמר. משקיבל אות מאנשי סיעתו לכך שיש להם רוב, ירד במהרה מהדוכן וכל יתר חברי יש עתיד ויתרו על זכות הדיבור. במקומו עלה השר דרעי מטעם הקואליציה וניסה למשוך זמן.

 

בין היתר סיפק דרעי הסברים על שמו האמצעי מכלוף: "מה מקור השם הזה, מכלוף - האם זה שם שעומד בזכות עצמו או שזה איזשהו תחליף למיכאל? איך כותבים את המכלוף - עם כ"ף או עם חי"ת? יש בזה דיונים - אני שמח, אני מעודד את הדיונים הללו. זה נקרא להחזיר עטרה ליושנה". דרעי סיפר על שיעורי לשון בבית ספרו אך האופוזיציה התרעמה על נאומו. בשלב מסוים פנה דרעי לאופוזיציה: "אולי תשאלו אותי שאלות ואענה לכם?"  

עוקץ את שטייניץ. שר האוצר לשעבר בטוויטר (צילום: מתוך טוויטר) (צילום: מתוך טוויטר)
עוקץ את שטייניץ. שר האוצר לשעבר בטוויטר(צילום: מתוך טוויטר)

 

"זה היה מחזה הזוי", סיפרו באופוזיציה, "הוא עמד שם חסר אונים ודיבר על מקורות השם מכלוף". בסביבת שטייניץ סירבו לפרט את נסיבות היעדרו אך אמרו כי לא שהה בביתו.  

 

בציוץ שפרסמה ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני) ושבו נראה שטייניץ בדיון הלילי, כתבה: "לקואליציה הייתה חסרה אצבע ודרעי משך. עד שיובל שטייניץ הגיע בריצה עם טריקו תכלת ונעלי בית. רגעים שבהם הוא מעורר חיבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים