שתף קטע נבחר

"הלם מהפער בין הרב שהיכרנו, להאשמות"

א', אחד מתלמידיו של "הרב מהצפון" החשוד בפגיעה מינית, שמר עמו על קשר גם לאחר שסיים את דרכו בישיבה. בראיון לאולפן ynet הוא מספר על הנהירה שהפכה להתנערות, על ההלם הגדול - ועל ההתייצבות המיידית לצד הנפגעות: "חשוב לנו שהן יבינו שנפלו קורבן לאדם ששיטה בכולם"

 

 

מניין התלונות נגד "הרב מהצפון" ממשיך לעלות ככל שנוקפים הימים – אף ששמו טרם הותר לפרסום. שמונה נשים הגישו תלונות כלפי מי שנחשב עד לפני כשבוע למקובל גדול ומחולל נסים, וגם ראש ישיבה מוערך. זו הסיבה להלם הגדול ששורר בקרב תלמידיו, שנאלצו לעכל בן-לילה כמעט כי על פי החשד, מנהיגם לא היה - אלא מתחזה.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

א', אחד מתלמידיו ששמר עמו על קשר גם לאחר שסיים את דרכו בישיבה, מספר בראיון לאולפן ynet על הנהירה אחריו – שהפכה להתנערות: "הייתה סביבו הילה של רב מקובל שעושה מופתים, וברור שזה העצים, אבל צריך להבין שה חלק קטן ממה שנחשפנו אליו", הוא אומר. "ביומיום ראינו אדם שמגיע כמו שעון שווייצרי לישיבה, לומד ומעביר שיעורים. זה אדם שהיה קשוב כל יום למאות פניות, ונתן אוזן קשבת לאנשים, ובעיקר ראינו רב שמוערך על ידי גדולי הרבנים, וזכה להערכה ציבורית.

 

כל מה שקורה, חדש ומעניין - היכנסו לערוץ היהדות :

 

"פה גם ההלם הגדול של האנשים. כי בין הדמות שהיכרנו, להאשמות הנוראיות - יש פער שקשה לגשר עליו בראש. אחרי שהבנו מה קרה, כולם כאחד התנערו מהרב הזה. כרגע יש תמיכה רחבה האחד בשני, ואין אנשים שרוצים להגן עליו. אין אנשים שמתכחשים לזה. ההיפך".

 

א' מסביר את ההתייצבות מאחורי הקורבנות בהזדהות גדולה: "אם לא מקבלים תמיכה ואין הוקעה ציבורית, אז הקורבנות מרגישות שאולי הן אשמות. הגב הזה מאוד נדרש כאן, כדי שהן יבינו שנפלו קורבן לאדם ששיטה בכולם". צפו בראיון המלא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביהו שפירא
"הילה של מקובל". הרב מהצפון
צילום: אביהו שפירא
מומלצים