שתף קטע נבחר

אחרי 21 שנה: השתחרר אחד מרוצחי דרק רוט

ארבל אלוני, שרצח את נהג המונית כשהיה בן 14, יצא הבוקר מכלא רימונים אחרי שריצה עונש מאסר גם על שוד והונאת כרטיסי אשראי. שותפו לרצח, משה בן איבגי, עדיין כלוא

 

אלוני מחוץ לכלא רימונים, הבוקר (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
אלוני מחוץ לכלא רימונים, הבוקר(צילום: עידו ארז)

אחרי 21 שנים וחצי מאחורי סורג ובריח, שוחרר הבוקר (ד') ממאסר ארבל אלוני (35), אחד משני רוצחיו של נהג המונית דרק רוט ב-1994. הוא ריצה 16 שנות מאסר על הרצח, חמש שנים על שוד שביצע במהלך חופשה וחצי שנה נוספת בגין הונאה בכרטיס אשראי. הבוקר הוא עזב את כלא רימונים אחרי שסיים מאסר מלא, ללא הפחתת שליש או שחרור מנהלי. בזמן ריצוי העונש התחתן אלוני והקים משפחה.

 

מחוץ לכותלי הכלא חיכו לאלוני שמונה גברים שגוננו עליו וליוו אותו לג'יפ שחיכה במקום. הוא נכנס לרכב ועזב את המתחם.

 

קורבן הרצח דרק רוט ()
קורבן הרצח דרק רוט


משה בן איבגי. נשאר במאסר (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
משה בן איבגי. נשאר במאסר(צילום: חטיבת דובר המשטרה)
 

רצח דרק רוט מנתניה זעזע את המדינה לאחר שהתברר כי מי שביצעו אותו הם שני נערים בני 14 - אלוני ומשה בן איבגי, תושבי הרצליה. עד היום השניים לא סיפרו מי מהם לחץ על ההדק.

 

הם נידונו ל-16 שנות מאסר, ובאחת החופשות שלהם ב-1998 שדדו מרכול ובעקבות זאת נידונו כאמור לחמש שנים נוספות. בן איבגי, שניצל חופשה ונמלט מהארץ, הוסגר בחזרה מארגנטינה ועדיין מרצה את עונשו. על פי הסכם ההסגרה הוא אמור להשתחרר בעוד שלוש שנים.

 

לפני כשבועיים עתר אלוני לבית המשפט נגד שב"ס, שסירב להעניק לו חופשה מיוחדת לכמה שעות כדי לצאת לחתונת אחותו, שנערכה לפני כמה ימים. המדינה התנגדה בטענה שמתן חופשה חריגה היא פריבילגיה הניתנת לאסיר כאשר התנהגותו היא ללא דופי, אך נגד אלוני ישנו חומר מודיעיני שלילי עקב עבירות שביצע בעבר בעת שיצא לחופשות. אולם בית המשפט קיבל את העתירה של אלוני ושחרר אותו לחתונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
ארבל אלוני (במרכז), הבוקר מחוץ לכלא רימונים
צילום: עידו ארז
מומלצים