שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

הסתדרות המורים בישראל קוראת להחרים ההתנחלויות

על פי דיווח של ערוץ 10, הסתדרות המורים חתמה על מסמך הקורא להחרים את ההתנחלויות. ההסתדרות: "מנענו הכרה בזכות השיבה"

כתב ערוץ 10, עמרי מניב, חשף אמש(ה') כי הסתדרות המורים בישראל נכנעה ללחצי קמפיין ה-BDS(חרם, משיכת השקעות ועיצומים) על ישראל וחתמה על מסמך הקורא לחרם על ההתנחלויות ופירוק גדר ההפרדה. הסתדרות המורים המייצגת מעל 150 אלף מורים בישראל מצטרפת לגל החרמות על ההתנחלויות בשטחים. על פי דיווחו של מניב, הארגון חתם על מסמך שקורא לחרם על ההתנחלויות על רקע לחץ של תנועת הבי-די-אס וארגונים הקשורים בה.

 

עכשיו באתר ערוץ 20

 

אחת ל-4 שנים מקיים ה-EI, ארגון החינוך הבינלאומי, קונגרס עולמי. השנה הקונגרס מתקים באוטאווה, קנדה.

 

1722 נציגים מ- 162 מדינות ו- 321 ארגונים החברים ב-EI נרשמו עד כה. 2 ארגוני המורים מישראל, הסתדרות המורים וארגון המורים, שולחים נציגים לקונגרס זה. את הסתדרות המורים ייצגו ארבעה נציגים ואת ארגון המורים חמישה. לקראת קונגרס זה חידש ה-EI את פעילותה של הועדה המייעצת למזרח התיכון. בוועדה זו חברים נציגים של ארגוני מורים אלה: הסתדרות המורים בישראל,GUPT מהרשות הפלסטנית, NUT מאנגליה, UEN מנורבגיה, GEW מגרמניה, AFT מארה"ב, SADTU מדרום אפריקה ונציגי הנהלת ה-EI.

 

מסמך ישראלי-פלסטיני

מבדיקה שערך ערוץ 20 עולה כי שתי מדינות החברות ב-EI הגישו הצעות החלטה חריפות ביותר נגד מדינת ישראל, אשר עוררו בנו דאגה עמוקה וחשש מאימוץ החלטות אלה ע"י הקונגרס עצמו. לאור זאת, הוביל מזכ"ל הסתדרות המורים, יוסי וסרמן, מהלך יחד עם ציפי דביר, הממונה על הקשרים הבינלאומיים ושלמה ישי, מנכ"ל הקרן לקידום מקצועי וחבר ההנהלה, אשר תוצאתו הינה שבחודשים האחרונים עובדים חברי הועדה באופן עקבי ונמרץ על מסמך משותף אשר יוגש לקונגרס ויהווה את הבסיס הבלעדי לפיתוח מדיניות ה-EI בנושא יחסי ישראל והפלסטינים.

 

הועדה התכנסה פעמיים בבריסל ובפגישתה האחרונה אשר התקיימה ב-12.6.15 נציגי המורים הישראלים והפלסטיניים הגישו יחד הצעה משותפת לוועדת ההחלטות של הקונגרס. על פי המסמך שנוסח לקראת כנס ארגון המורים העולמי, "הכיבוש הישראלי הנמשך בגדה המערבית, קיומן של התנחלויות ישראליות בלתי חוקיות שם והשפעתם על חיי פלסטינים כולל גישה למים יחד עם המצור על עזה כופים מגבלות חמורות על ההתפתחות הכלכלית והחברתית הפלסטינית".

 

מהסתדרות המורים נמסר: "בזכות החתימה על המסמך מנענו חרם על ארגוני המורים הישראלים ונוסח חריף נגד ישראל. בין היתר מנענו הכרה בזכות השיבה של הפלסטינים וגינוי הפצצות חיל האוויר בעזה".

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
ארגון החרם על ישראל. צובר תאוצה
צילום: AP