שתף קטע נבחר

המנהל הבכיר והמאהבת חשודים במעילת ענק

855 אלף שקל נגנבו מחברת ביטוח גדולה, והחשד נפל על אחת העובדות שבהמשך הזדהתה כמאהבת של בכיר בארגון. היא סיפרה כי עשתה זאת עקב חובות לשוק האפור, אך כעת טוענת כי ביצעה הכל על פי הוראותיו

מנהל בכיר בחברת ביטוח גדולה בצפון, כבן 55, נעצר באמצע השבוע בחשד שמעל בכספי החברה בסכום של כמעט מיליון שקל. בית המשפט הורה לשחררו וקבע כי מדובר בחשדות מהמדרג הנמוך, זאת לאחר שהתברר כי התיק נגדו מבוסס על עדותה של מי שהייתה המאהבת שלו, אישה בשנות ה-40 לחייה, שהודתה כבר בשנה שעברה במעילה. היא טענה אז שהייתה חייבת כסף בשוק האפור, ואולם כעת שינתה את גרסתה וטענה כי החשוד אילץ אותה לגנוב את הכסף, והוסיפה כי סחט אותה מינית.

 

תחילתה של הפרשה בנובמבר 2014, כאשר בחברה התגלתה מעילה בשיעור של 855 אלף שקל. עובדת בחברה הודתה כי היא זו שגנבה את הכספים, והסבירה כי נאלצה לעשות זאת מאחר שמכר שלה לקח הלוואה בשוק האפור והיא זו שנאלצה להחזירה – תחת איומים. לדבריה, גובי החובות בשוק האפור ידעו על הרומן שהיא מנהלת עם החשוד, ודרשו ממנה את הכספים בסחיטה באיומים. על פי מכתב ששלחה לחשוד, היא תכננה להתאבד והתכוונה שכספי ביטוח החיים שלה ישמשו לכיסוי החוב.

 

החברה העסיקה חברות חיצוניות כדי לבחון את המעילה. סנגוריו של החשוד, עו"ד זיו גלעד וגרא פולגר, טוענים כי הבדיקות ניקו אותו מכל חשד. לפני כמה חודשים אף תבעה חברת הביטוח את האישה. אלא שלהפתעתו של החשוד, השבוע הגיעו חוקרי המשטרה דווקא אליו, והביאו אותו לבית המשפט להארכת מעצר. מפרוטוקול הדיון עולה כי המאהבת שינתה את גרסתה. היא טוענת כעת כי הוא שאילץ אותה לגנוב את הכספים. כמו כן טענה כי סחט אותה מינית ונפשית שכן הייתה כפופה לו ומחויבת לבצע כל שהורה לה.  

עו"ד זיו גלעד (צילום: אבישג שאר ישוב) (צילום: אבישג שאר ישוב)
עו"ד זיו גלעד(צילום: אבישג שאר ישוב)

בדיון בבית משפט השלום בעכו ציין החשוד כי היה מוכן לעמוד בכל בדיקה וחקירה נדרשת, כולל במכונת אמת – ואף אמר כי הוא מוכן להפקיד את הסכום המדויק של המעילה בקופת בית המשפט כערבון.

 

השופט יעקב בכר אישר כי החשד נגד האיש "עולה לאור הודעותיה של החשודה האחרת בתיק. מעיון בתיק עולה כי בשלב זה מדובר בחשד שנמצא במדרג הנמוך". כמו כן קבע כי פעולות החקירה בתיק אינן מחייבות הישארותו של האיש במעצר – והורה לשחררו למעצר בית.

 

עו"ד גלעד הביע סיפוק: "אנחנו שמחים שמרשנו שוחרר בו ביום. עצם הדבר מלמד על כך שמדובר בעלילה כלפיו מצד האישה, שגנבה את הכספים בפועל. חפותו הוכחה - כי אחרת בית המשפט בתיק כזה לא היה משחרר בשלב כה מוקדם אדם שחשוד במעשים כאלה".

 

עורך דינה של האישה, תומר אשש ממשרדו של עו"ד טומי נדשי בחיפה, חזר היום ואמר כי כל מה שעשתה האישה נעשה על פי הוראותיו של החשוד. "היא הרי הייתה בסך הכל פקידה בחברה והוא בכיר ביותר. קודם כל יש פה עניין של תקיפה מינית, כי היא הרי כפופה לו, ויש תביעה בעניין בבית הדין לעבודה. מה שהוא אומר, שהקשר ביניהם היה בהסכמה, לא משמעותי בגלל המעמד שלו. גם את המכתב המדובר הוא ניסח ואילץ אותה לכתוב כדי לשלוף אותו ברגע הנכון. המכתב הזה לא היה אצלנו לפני החקירה שלו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
(אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים