שתף קטע נבחר

עשרות מיליונים יועברו לטובת כביש בשומרון

כיום נוסעים תושבי יצהר ואיתמר לבתיהם דרך חווארה. ראש מועצת שומרון בפועל יוסי דגן רשם לעצמו הישג ואומר: "מדובר בכביש שעובר בכפר עוין ומהווה סכנה ביטחונית חמורה". כמו כן יקודם תכנון כביש עוקף אל ערוב בגוש עציון

השר כץ וראש המועצה דגן. "נקודת תורפה ביטחונית" (צילום: שער השומרון) (צילום: שער השומרון)
השר כץ וראש המועצה דגן. "נקודת תורפה ביטחונית"(צילום: שער השומרון)
 

בסיום ישיבת הממשלה שנערכה הבוקר (א') החליטו ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי הביטחון, התחבורה והאוצר, על העברת עשרות מיליוני שקלים לתכנון ולעבודות לכביש עוקף חווארה בשומרון. בנוסף הוחלט על קידום תכנון כביש עוקף אל ערוב בגוש עציון.

 

ההחלטה התקבלה לאחר כשנה וחצי של דיונים קדחתניים במועצה האזורית שומרון שאותם הוביל ראש המועצה בפועל יוסי דגן, שכיהן באותם ימים כמ"מ ראש המועצה. בשנה האחרונה פקידים ממשרדי הממשלה, קציני צה"ל ונציגים ממשרד התחבורה הוזמנו לסיורים בשטח, והתוכניות עלו הילוך כששר הביטחון משה יעלון ושר התחבורה ישראל כץ הגיעו לסיור במקום.

תוואי הכביש המתוכנן מחוץ לכפר חווארה (צילום: google maps) (צילום: google maps)
תוואי הכביש המתוכנן מחוץ לכפר חווארה(צילום: google maps)
 

לטענת המתנחלים, מדובר באחד הכבישים המסוכנים בשומרון והתוואי החדש יספק ביטחון ובטיחות לתושבי האזור. עד כה נסעו המתנחלים לישובי השומרון הסמוכים לשכם, בהם יצהר ואיתמר, דרך הכפר הפלסטיני חווארה. בסיכום הישיבה הוחלט על התוואי החדש ועל כך שהתוכנית תבוצע באופן מיידי.

 

"הכביש בחווארה הוא אחד מנקודות התורפה הביטחוניות וגם הבטיחותיות - תעבורתיות הקשות ביותר ביהודה ושומרון ובכלל במדינת ישראל", אמר ראש מועצת שומרון בפועל, יוסי דגן. "עשרות אלפי ישראלים ופלסטינים נוסעים בציר הזה כל יום. הכביש אינו מותאם לכמות התנועה, עובר בשטח שבנוי בצפיפות ומהווה סכנה בטיחותית. כל שבוע יש שם תאונות רבות עם נפגעים, ישראלים ופלסטינים. כמו כן מדובר בכביש שעובר בתוך כפר עוין ומהווה סכנה ביטחונית חמורה. בכל יום יש בכביש זריקות אבנים ובקבוקי תבערה".

 

דגן הוסיף כי "מזה כשנה וחצי הצבנו את נושא עוקף חווארה כנושא אסטרטגי מספר אחת של המועצה האזורית שומרון. אני מברך את השרים וראש הממשלה שהבינו את החשיבות העצומה ואת הסכנה האדירה, התעבורתית והביטחונית, בשימור המצב הקיים. הכביש החדש ישרת את ההתיישבות היהודית בשומרון, את האוכלוסייה הערבית המתגוררת באזור וגם אזרחים רבים שנוסעים בכביש זה שהוא ציר מרכזי".

 

שר התחבורה והמודיעין, ישראל כץ: "זו החלטה בעלת חשיבות אדירה לתושבי השומרון ולכל הנהגים, הן הישראלים והן הפלסטינים הנוסעים בכביש. הגעתי פעמיים לשטח עם יוסי דגן והשתכנעתי שמדובר בנושא בעל חשיבות עליונה שיש לטפל בו. מדובר בכביש שגידול מספר הנוסעים בו גבוה מאוד, ונכון לעכשיו הוא מהווה סכנה בטיחותית לנוסעים בו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שער השומרון
שר התחבורה כץ עם דגן
צילום: שער השומרון
מומלצים