שתף קטע נבחר

אישום חמור נגד ראש העיר אור יהודה: עבירות מין ורחוב ע"ש המאהבת

כתב האישום שהוגש נגד ראש העיר המתפטר של אור יהודה משרטט מסכת של עבירות מין בוטות שביצע בעובדות עירייה ובנשים נוספות במהלך כהונתו. באחד המקרים מתואר כיצד הטריד מינית בניחום אבלים, ובמקרה אחר כיצד פנה לצעירה שאכלה תירס: "אני יכול להיות במקום התירס?"

  

25 סעיפי אישום. דוד יוסף (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
25 סעיפי אישום. דוד יוסף(צילום: מוטי קמחי)

ביוני 2013 כינס דוד יוסף ישיבת מועצת עיריית אור יהודה והציע במהלכה לקרוא לאחד הרחובות בשם "באלי". אחר כך התברר כי זה שם החיבה שהעניק יוסף לצעירה, שעמה היה בקשר אינטימי. "אני אתן לך את החיים שלי ואקרא רחוב על שמך", אמר למאהבת. היום (ג') הואשם ראש העיר המתפטר יוסף בבית הדין המחוזי בתל אביב ב-25 סעיפים המייחסים לו בין היתר עבירות של בעילה אסורה בהסכמה, מעשה מגונה תוך ניצול יחסי מרות, מעשה מגונה תוך שימוש בכוח, הטרדה מינית, גניבה ומרמה.

 

בכתב האישום שהגישה עו"ד רחלי חזן-פלדמן מפרקליטות מחוז תל אביב נטען כי החל מחודש מאי 2007 ועד לחודש יוני 2015, ניהל יוסף ביד רמה את עיריית אור יהודה והטיל את חיתתו על עובדי ועובדות העירייה, דאג לבוא חשבון עם מי שלא נעתר לדרישותיו ופגע בעובדים שהמרו את פיו.

רחוב על שם המאהבת ()
רחוב על שם המאהבת

"חילקתי את הקדנציה ככה: קצת פטמה, קצת בטן, קצת טוסיק" (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
"חילקתי את הקדנציה ככה: קצת פטמה, קצת בטן, קצת טוסיק"(צילום: מוטי קמחי)

עוד נטען בכתב האישום כי יוסף ניסה באופן שיטתי לקיים קשרים מיניים עם נשים רבות, שאותן פגש במהלך עבודתו. לטענת הפרקליטות יוסף ליטף נשים שהתנגדו להיות בקשר עמו במקומות שונים בגופן, נצמד לגופן ופונה אליהן בביטויים בוטים שונים שמתייחסים למיניותן.

 

בכתב האישום תואר מקרה של צעירה לפני גיוס, שאותה פגש יוסף במהלך אירוע שבו זכתה העירייה לקבל את פרס החינוך. במהלך האירוע ישבה הצעירה ואכלה קלח תירס. יוסף ניגש לעברה, רכן על צווארה, ליטף את הכתף שלה ואת השיער ולחש באוזניה: "אני יכול להיות במקום התירס שאת אוכלת?". המתלוננת קפאה במקומה, החווירה וחשה מבוכה ואי נוחות.

 

"בואי נעשה את זה על השולחן עכשיו" 

במקרה אחר, תואר מפגש של יוסף עם אישה שנכנסה ללשכתו של הנאשם. "אנחנו פה לבד, אין אף אחד שתקנא, בואי נעשה את זה פה על השולחן עכשיו", אמר ראש העיר. האישה סירבה למעשיו ואמרה שהיא אינה אישה זולה, אך הנאשם המשיך במעשיו, הצביע על איבר מינו ואמר לה: "פה למטה זה חזק, כמו בכתף, את רוצה?".

 

במקרה נוסף, שאירע במאי השנה, נכנסה המתלוננת ללשכתו של הנאשם על מנת לשוחח עמו על ענייני עבודה. במהלך הפגישה הציע יוסף למתלוננת לקיים עמו יחסי מין. היא מצדה אמרה לו: "אנחנו חברים, די, אל תהרוס את יחסי החברות בינינו". אלא שאז סיפר יוסף למתלוננת בדיחות גסות ואמר לה: "אני אגיד לך למה, כי אני מת לזיין אותך. אני חילקתי את הקדנציה ככה: קצת פטמה, קצת בטן, קצת טוסיק עד שאני מגיע לשם. כל שלושה חודשים אני אדלג לאנשהו".

 

מקרה נוסף שתואר בכתב האישום התרחש בזמן שיוסף הגיע לניחום אבלים. במהלך ה"שבעה" הציעה אחיינית של הנפטר ליוסף שתייה קרה, ובתגובה לכך הוא אמר לה כי היא יפה ושיש לה חיוך יפה. הצעירה אמרה לו כי היא נשואה, אך יוסף לא שעה לרמזים של המתלוננת ואמר לה: "הכול מתפקד שם למטה? התפרים? העסק כבר פעיל?". בתגובה לכך רצה המתלוננת למטבח, שם פרצה בבכי ונשארה במקום עד שיוסף עזב את הבית.

יוסף ופרקליטו עו"ד אודיז (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
יוסף ופרקליטו עו"ד אודיז(צילום: מוטי קמחי)

מסעדות וטיולים 

בכתב האישום צוין כי יוסף ניצל את מעמדו, גנב נכסים שהגיעו אליו מכוח תפקידו כראש העיר וחילק אותם לנשים שנעתרו לו וכן למקורביו, לבני משפחתו ולעושי דברו בעירייה. בנוסף הוא הוראה על שיפוץ מפואר של לשכות הנשים שנעתרו לדרישותיו. הוא אף הזמין את הנשים לסעוד עמו במסעדות שונות וצירף אותן לטיולי גיבוש במימון העירייה.

 

לפי כתב האישום, חלק מהנשים שאיתן ניסה יוסף לקיים יחסי מין היו חד הוריות, אחרות נשים בעלות שכר נמוך והיו גם נשים שחוו משברים בחיי הנישואין. באחד המקרים המתוארים צוין כי אחת המתלוננות נכנסה ב-2011 ללשכתו של יוסף על מנת להחתימו על מסמך. יוסף ביקש ממנה חיבוק והמתלוננת נעתרה, אלא שאז ראש העיר סובב מיד את ראשו ונשק לה, תוך שהוא מחדיר את לשונו לפיה.

 

במהלך שנת 2014 חשש יוסף כי תיפתח חקירה משטרתית בעניינו. הוא הזמין את אחת המתלוננות ללשכתו ואמר לה: "אם יפנו אלייך מהמשטרה אז כמובן שתספרי שהיו בינינו יחסים, אבל איזה יחסים? תקינים, ישבנו דיברנו על ענייני עבודה בקטע מקצועי בלבד". הנאשם חזר ואמר למתלוננת להגיד שלא היה ביניהם שום קשר מעבר לקשרי עבודה רגילים.

 

הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות על הארכת התנאים המגבילים שהוטלו על יוסף עם שחרורו ממעצר.לדברי הפרקליטות, "הנשים מתארות חשש מפניו ומפני נקמנותו. מספרן הרב של התלונות ותוכנן מצביע על דפוס התנהלות דומה של הנאשם".

 

פרקליטו, עו"ד אבי אודיז, מסר בתגובה כי "כתב האישום הוא כמו צ'ק והתשובה לשאלה אם יש לו כיסוי בבנק או לא נמצאת בבחינת חומר הראיות שטרם קיבלתי. עוד לא שמעתי על כתב אישום גדול שהוכח כולו ועל פניו יש חורים רבים בכתב האישום הנדון". אודיז הגיב גם על עניין הרחוב שנקרא לכאורה על שם המאהבת: "זה לא פחות ממופרך והזוי כי המשטרה שמעה וראתה כי על הקיר בלשכת ראש העיר תלויה מודעת אבל ממוסגרת ומוגדלת של המנוח ניסים באלי שהיה מורה ספורט אגדי במשך 50 שנה באור יהודה ובמלאות שנה לפטירתו הוחלט להנציח רחוב על שמו. הניסיון באישום הזה לרמז על כך שכאילו הרחוב נקרא על אותה בחורה הוא ניסיון מגוחך, מופרך, פופוליסטי ומכוער".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים