שתף קטע נבחר

לכווץ ולשחרר: פילאטיס לשיפור חיי המין

השמועה שתרגול פילאטיס מועיל ליחסי מין בריאים, מעודד אורגזמה אצל האישה, מגביר חשק ומפחית כאבים – נכונה. לשם כך קיבצנו לכם 5 תרגילים שתוכלו לעשות ביחד וישתלמו לכם מאד בחדר המיטות

רבים מכם בוודאי שמעתם לא פעם חברה שמספרת: "מאז שאני מתרגלת פילאטיס חיי המין שלי השתפרו פלאים", או את המורה שלכם לפילאטיס מדברת שוב ושוב את על שרירי רצפת האגן בהנחיות שונות ומוזרות כמו "משכו את הפקק", "כווצו סוגרים", "דמיינו מעלית שנסגרת ועולה מעלה" ותהיתם למה לעזאזל היא מתכוונת, איפה בכלל השרירים האלו ואיך בכלל פילאטיס קשור לביצועים בחדר המיטות? במאמר זה אתייחס לשאלות אלו ואספק תשובות ותרגילים שיעזרו לכם לשפר את חיי המין. לא לנשים בלבד!

 

שיטת הפילאטיס הומצאה ע"י ג'וזף פילאטיס בתחילת המאה ה-20 ונקראה "קונטרולוג'י". השיטה עובדת על גמישות, חיזוק והארכת כל שרירי הגוף, כולל שרירי הגוף הפנימיים. הדגש הוא על עבודה ממרכז הגוף תוך כדי גיוס וחיזוק שרירי הליבה, שרירי רצפת האגן ותרגול נשימה נכונה התורמים לשיפור הקואורדינציה, תנועתיות הגוף והמפרקים, היציבה ושיווי המשקל. אז כן, השמועה שתרגול פילאטיס מועיל ליחסי מין בריאים, מעודד אורגזמה אצל האישה, מגביר חשק המיני, מפחית כאבים בזמן קיום היחסים והחדירה ומסייע לאונות של הגבר - היא נכונה.

 

על מנת ליהנות מסקס עלינו להכיר את גופינו ולדעת מה מסב לנו עונג. נשים רבות אינן מכירות את גופן ואינן מודעות לאיבר המין שלהן. תרגול סדיר של פילאטיס לפחות פעמיים בשבוע מאפשר לנו להתחיל להכיר בצורה מיטבית את גופנו, את האזורים הארוגניים, לפתח את הליבידו והאנרגיה המינית שלנו המניעה אותנו לא רק לפעילות מינית אלא מופנית גם לעשייה, יצירה, אהבה, חברות, עבודה וכדומה.

 

לצד יתרונות ברורים אלה, תרגול על בסיס קבוע יעזור לכם להיות חזקים ובריאים יותר, יגביר את תחושת הביטחון והאהבה העצמית מה שיוביל גם כן לתחושות שלמות עם העצמי וביטחון בזמן קיום יחסי מין. אז מהם מרכיבי השיטה שיעצימו את הסקס והחשק המיני:

 

פילאטיס יעזור לך לפתח מודעות לגוף ולאיבר המין שלך (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
פילאטיס יעזור לך לפתח מודעות לגוף ולאיבר המין שלך(צילום: Shutterstock)

 

1. עבודה על רצפת האגן

רצפת האגן הינה יריעת שרירים אופקיים ביניהם קיימת רקמת חיבור, עצבים וכלי דם. היא נמצאת מעל פתחו התחתון של האגן והיא מכילה 3 פתחים – פי הטבעת, הנרתיק וצינור השתן. תרגול הכולל כיווץ והרפיה של שרירים אלו עוזרת להיכרות עם המקום, לשליטה בסוגרים ובשרירים, להיכרות עם עצמי, שיפור עונג מיני, חיזוק האורגזמה, הגברת החשק המיני ועוד.

 

חיזוק שרירים אלו מגביר את היכולת לשלוט בדופן הנרתיק המוביל להנאה מוגברת אצל שני הצדדים. כמו כן, הוא מאפשר שליטה על התנועות בזמן קיום יחסי מין, ושיפור הגמישות. בנוסף, תמיכה באברי האגן הפנימיים ימנע צניחת איברים פנימיים דבר החיוני להיריון ולידה תקינים. אצל גברים ניתן לראות שיפור באונות ואף הגברת משך הזקפה!

 

2. נשימה נכונה – איך זה קשור?

נשימה היא הסוד לחיים בריאים ונטולי מחסומים פיזיים ורגשיים דבר המוביל לאיזון ולשחרור מתחים. בזמן השאיפה אנחנו ממלאים את מלאי החמצן בתאי הגוף והנשיפה מיועדת לסלק פחמן דו חמצני ופסולת נוספת. עבודה על נשימות נכונות ברגע אינטימי עם בן הזוג חיונית ליכולת ההגעה לפורקן, תורמת לשחרור והגעה למקום הנחשק הזה ביעילות ובמהירות גדולה יותר. שילוב נשימה נכונה עם הפעלת שרירי הבטן, שרירי רצפת האגן והגב ואיתם כל שאר שרירי הגוף, מסייע לשליטה טובה בסוגרים, תורם לשמירה על כושר ובהגעה לאורגזמה.

 

 

3. תרגול נוכחות

אחד מעקרונות הפילאטיס החשובים, הוא הדרישה להיות מרוכזים ונוכחים ברגע מבלי לחשוב מחשבות טורדניות. דבר זה מקביל לחדר המיטות, הרי לכל אחד מאתנו קרה שברגע אינטימי ומרגש כל מה שעבר בראש הוא יום העבודה המפרך או אימא שלי שהרגיזה אותי בטלפון. איך מתרגלים את זה? מנסים לרוקן את הראש ממחשבות ומתרכזים אך ורק בגוף, בתנועה שלו ובנשימות. תרגול ריכוז ונוכחות ישפר את היכולת שלנו להתרכז ברגעים אינטימיים ויעזור לנו למקד את ההנאה שלנו, יתרום לקשר עם הגוף שלנו, עם הפרטנרים שלנו וייעל את תהליך ההגעה לאורגזמה.

 

4. חוזק גופני וגמישות

דמיינו לעצמכם איך יגיב בן הזוג כשלפתע תרימו רגל שתגיע עד לראש, או שתפתחו שפאגט גדול מבלי שהישבן או הירכיים יתפסו וללא יללות מביכות. גוף חזק ואסוף יוביל לשיפור הדימוי העצמי ולקבלה טובה יותר של גופנו, והגמשת מפרקי הגוף והגדלת טווח התנועה במפרקי האגן–ירך, תגרום לנו להיות מאסטרים גם בתנוחות שונות מיטה. הרי לכם 5 תרגילים לנשים ולגברים לשיפור חיי המין.

 

תרגיל מספר 1: תרגול נשימה

שכיבת פרקדן - כפות הרגליים מקבילות ברוחב האגן, העורף ארוך והכתפיים רגועות. את כפות הידיים נפרוש על כלוב הצלעות וננשום. בשאיפה הצלעות ״מתרחבות״ לצדדים, ובנשיפה הצלעות ״יורדות״ לכיוון עצמות האגן. פופיק נשאב פנימה לכיוון הגב ושרירי רצפת האגן (הסוגרים) נאספים פנימה ומעלה ללא כיווץ שרירי הישבן. לחזור על התרגיל 8 פעמים.

 

את כפות הידיים נפרוס על הצלעות וננשום (צילום: אסנת פרלשטיין) (צילום: אסנת פרלשטיין)
את כפות הידיים נפרוס על הצלעות וננשום(צילום: אסנת פרלשטיין)

 

תרגיל מספר 2: כפיפת בטן

שכיבת פרקדן, רגליים ברוחב אגן. שאיפה - הידיים שלובות מאחורי העורף, הראש כבד כמו משקולת על כפות הידיים. נשיפה - הרמה של בית החזה והכתפיים מעלה, הראש ממשיך להיות כבד על כפות הידיים, והמבט רחוק קדימה אל מעבר לברכיים. את המותנית ננסה להצמיד אל המזרן מבלי לכווץ את הישבן. למתקדמים, ניתן לבצע גם עם הרגליים באוויר כפופות ב-90 מעלות. לחזור 10 פעמים.

 

הראש כבד כמו משקולת על כפות הידיים (צילום: אסנת פרלשטיין) (צילום: אסנת פרלשטיין)
הראש כבד כמו משקולת על כפות הידיים(צילום: אסנת פרלשטיין)

 

כפיפות בטן למתקדמים (צילום: אסנת פרלשטיין) (צילום: אסנת פרלשטיין)
כפיפות בטן למתקדמים(צילום: אסנת פרלשטיין)

 

תרגיל מספר 3: חתול

עמידת מוצא - עמידת 6, כאשר כפות הידיים ברוחב הכתפיים והברכיים ברוחב האגן. עמוד השדרה במנח נייטרלי. נשאף אוויר. בנשיפה נקמר את הגב (גלגול אגן לאחור), ונרגיש איך כפות הידיים נלחצות כנגד המזרן בזמן שהטבור נשאב פנימה לכיוון הגב. נהדק סוגרים, נרד אחורה עם הישבן לכיוון העקבים ונמשיך לשאוב את הבטן פנימה. בשאיפה נחזור לעמידת המוצא. לחזור 5 פעמים.

 

תנוחת החתול (צילום: אסנת פרלשטיין) (צילום: אסנת פרלשטיין)
תנוחת החתול(צילום: אסנת פרלשטיין)

 

נרד אחורה עם הישבן לכיוון העקבים (צילום: אסנת פרלשטיין) (צילום: אסנת פרלשטיין)
נרד אחורה עם הישבן לכיוון העקבים(צילום: אסנת פרלשטיין)

 

בחזרה לעמידת המוצא (צילום: אסנת פרלשטיין) (צילום: אסנת פרלשטיין)
בחזרה לעמידת המוצא(צילום: אסנת פרלשטיין)

  

תרגיל מספר 4: חיזוק רצפת אגן ושרירים נוספים

הכנה - ישיבה על כפות הרגליים (ניתן לשים כרית מתחת לישבן ולהישען עליה עם כפות הרגליים). הברכיים ברוחב האגן והידיים לצדי הגוף (ניתן להוסיף משקולות). בנשיפה נרים את הישבן, נגייס סוגרים וננסה להדביק את הבטן פנימה. בשאיפה הבאה נטה את הגב לאחור ל-45 מעלות (מבלי להקשית את הגב), כשכל עמוד השדרה במישור אחד, ובנשיפה נחזור למעלה ובסוף נתיישב על הכפות רגליים. לחזור 8 פעמים.

 

אפשר להשתמש במשקולות (צילום: אסנת פרלשטיין) (צילום: אסנת פרלשטיין)
אפשר להשתמש במשקולות(צילום: אסנת פרלשטיין)

 

ננסה להדביק את הבטן פנימה (צילום: אסנת פרלשטיין) (צילום: אסנת פרלשטיין)
ננסה להדביק את הבטן פנימה(צילום: אסנת פרלשטיין)

 

בנשיפה הבאה נטה את הגב לאחור (צילום: אסנת פרלשטיין) (צילום: אסנת פרלשטיין)
בנשיפה הבאה נטה את הגב לאחור(צילום: אסנת פרלשטיין)

 

תרגיל מספר 5: למתקדמים

למתקדמים מתגלגלים כמו כדור כשהבטן שאובה פנימה והידיים אוחזות בשוקיים. הברכיים מנסות להישאר צמודות לחזה וכפות הרגליים צמודות לישבן. בשאיפה מתגלגלים לאחור, ובנשיפה מתגלגלים לפנים. לחזור 5 פעמים.

 

הבטן שאובה והידיים אוחזות בשוקיים (צילום: אסנת פרלשטיין) (צילום: אסנת פרלשטיין)
הבטן שאובה והידיים אוחזות בשוקיים(צילום: אסנת פרלשטיין)

 

מתגלגלים לאחור (צילום: אסנת פרלשטיין) (צילום: אסנת פרלשטיין)
מתגלגלים לאחור(צילום: אסנת פרלשטיין)

 

(צילום: אסנת פרלשטיין. איפור: מיכל אזולאי).

 

התרגול מותנה בהתייעצות מוקדמת עם מומחה בתחום וללא מגבלה רפואית או כאב.

 

קארין לזרוביץ׳ זנזורי היא מורה בכירה לפילאטיס, מנהלת מקצועית ובעלי הסטודיו pilates city, תל אביב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסנת פרלשטיין
אל תשכחו לנשום
צילום: אסנת פרלשטיין
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים