שתף קטע נבחר
.
ערוץ 20

ברשות לועגים לדאעש ו-72 הבתולות

הפתח נגד מתאבדים? ארגון מבט לתקשורת מציג: יחס לעגני של הפתח אל טרור המתאבדים. בעל טור בביטאון הפתח: "אלו שמאשרים את פיגועי ההתאבדות הם שורש ההרס והחורבן שגורמים לנפילת האומה"

"זכור, ככל שיהיו יותר קורבות, תקבל יותר בתולות" ()
"זכור, ככל שיהיו יותר קורבות, תקבל יותר בתולות"
 

על רקע פריחת האיסלאם הרדיקלי במזרח התיכון, נשמעים לאחרונה ברשות הפלסטינית קולות ראשונים המותחים ביקורת ואפילו מביעים לגלוג על ארגוני הטרור: איתמר מרכוס ונאן ג'אק זילבקדיק  מארגון "מבט לתקשורת הפלסטינית" מסבירים כי הדבר נעשה בניגוד למדיניות הרגילה של הארגונים המובלים על ידי אבו-מאזן שנוהג להוקיר מחבלים מתאבדים, להעניק משכורות למתכנני פיגועים,  לקרוא לכיכרות ולרחובות על שמותיהם של מפגעים ואף הנצחתם דרך תחרויות ספורט. אלא שבאחרונה, כך נראה, ברשות מבינים שמחבלים מתאבדים יכולים להתפוצץ גם אצלם.

 

באיור אחד של אמן תימני שפורסם במדור המידע של נציבות התרבות של הפתח באינטרנט לעג לאופן בו ארגונים אסלאמיסטיים משדלים מחבלים מתאבדים, עם ההבטחה לקבל 72 בתולות כהות עיניים בגן-עדן עם השלמת המשימה. דמות שטנית מעודדת את המחבל המתאבד, שלובש את חגורת המטען עם המילים הבאות: "זכור, ככל שיהיו יותר קרבנות – יהיו יותר בתולות".

 

<<עוד באתר ערוץ 20>>

 

באיור נוסף שנראה בערוץ אדווה טי.וי, שנשלט על ידי הפתח, גיחכו על מחבלים מתאבדים. במשדר הטלוויזיה נראה אדם עם חזות מאיימת נותן למישהו מפתח למכונית שתוייג "מכונית תופת" ואומר: "ברכותיי, נבחרת בגלל שאתה הפראייר היחיד שיבצע את המשימה!".

 

 

  

האם מדובר בשינוי כיוון עבור פתח? ב'מבט לתקשורת הפלסטינית' מסייגים ומזכירים כי התנועה הפוליטית של אבו-מאזן רגילה להוקיר מחבלים מתאבדים פלסטינים שרצחו ישראלים. בדומה, הרשות הפלסטינית והפתח מעודדים מוות "למען אללה", כפי שעשו במהלך האינתיפאדה במשך שנים.

 

פתח נגד דאעש

 

במאמר מערכת של חאפז אל-ברגותי, בעל טור ב"אל-ח'ייאת אל ג'דידה", היומון של הרשות הפלסטינית הוא מותח ביקורת חריפה נגד האסלאם הרדיקלי, דאעש ושייח'ים קיצוניים. הוא מתאר כיצד הם מבינים את מהות הג'יהאד כ"גניבה, ביזה, ושבי של נשים". הוא גם ציין כי "מומחי דאעש בחוקי האסלאם" מתירים "שבי של נשים נוצריות ויזידיות, מכירתן כמשרתות ושפחות, כמו גם שביה של נשות המוסלמים".

 

ברגותי המשיך וביקר שייח'ים כ"שורש ההרס שמפיל את האומה" ו"התחתית של התחתית", עם הדגשה על כך שהם "מעוותים" את האסלאם:

 

"אלו שנותנים את הפתוואות (צווי החוק המוסלמי) הם שורש ההרס והחורבן שגורמים לנפילת האומה. אני חושב שאם נמנע מהם לתת את הפתוות הללו, נעשה שירות גדול למין האנושי בכללותו ולדת האסלאם בעצמה. אני לא יודע איך המשטרים, או מה שנותר מהם, ממהרים ללחום בטרור, בעודם מותירים את האנשים הללו חופשיים ומאפשרים להם למנות את עצמם כמגיני הדת, כשבמציאות הם התחתית של התחתית, והם מעוותים את הדת כמו אחרוני הכופרים".


פורסם לראשונה 20/07/2015 14:32

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אופיר גנאל     484763042 (32+)
הסתה קשה נגד ישראל ב אנדרלכט בריסל חרם שלט ב רחוב
צילום: אופיר גנאל 484763042 (32+)