שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  "אתה עם הפרארי קליפורניה: סע למוסך"

  יצרנית מכוניות הספורט האקזוטית מזמנת שורת דגמים להחלפת כרית אוויר שהותקנה לא נכון במפעל. וגם ישראל על המפה

  פרארי תזמין בישראל שתי מכוניות פרארי לביצוע ריקול בטיחותי, לאחר שהתגלה כי כריות האוויר לא התוקנו בהן כראוי במפעל. הקריאה העולמית לתיקון כוללת כ-2,600 מכוניות (כ-800 מהן בארה"ב) מדגמי 458-איטליה, F12 ברלינטה, FF, קליפורניה T ואת מכונית העל לה-פרארי, שמחירה למעלה מ-1.42 מיליון דולר (5.4 מיליון שקל לפני מסים). בישראל יוזמנו למוסך שתי מכוניות בלבד - שתיהן מדגם קליפורניה שמחירו 1.67 מיליון שקל בלבד - הזול בדגמי פרארי.

   

  פרארי קליפורניה T ()
  פרארי קליפורניה T

   

  על-פי הודעת היצרנית לרשות האמריקאית לבטיחות בדרכים (NHTSA), בדיקות שנערכו למוט ההיגוי ב-458 איטליה, חשפו כי כרית האוויר בצד הנהג הורכבה בזווית לא נכונה. עוד נמסר כי כיסוי העור שמותקן מעל הכרית לא הודבק כראוי, ובפרארי ציינו כי כתוצאה מכך מצאו שהכרית עשויה להיפתח באופן לקוי ולגרום לפציעה. עם זאת, לא ידוע על תאונות או נפגעים כתוצאה מהכשל.

   

  הקריאה לתיקון מתייחסת למכוניות שיוצרו במראנלו בין דצמבר 2014 לאפריל השנה, והתגלתה במסגרת בקרת איכות במפעל. ביצרנית מצפים להתחיל בהחלפת כריות האוויר בארה"ב בסוף חודש יולי. מחברת אוטו-איטליה, יבואנית פרארי לישראל, נמסר כי בישראל אחת מהמכוניות נמצאת אצל לקוח והשנייה עדיין לא נמסרה, ותתוקן לפני שתעזוב את היבואנית.

   

  יש לציין כי הכריות יוצרו על-ידי טאקאטה היפנית, ששמה שורבב לאחרונה לאחת מהקריאות לתיקון הגדולות בהיסטוריה - יותר מ-34 מיליון מכוניות

  - לאחר שהתגלה כי כשל בהן מוביל להתפרקות מנגנון הכריות ולכך שחלקים קשים יעופו בתוך תא הנוסעים. למעלה מ-10 בני אדם נהרגו כתוצאה מכך. בפרארי מדגישים כי אין קשר בין הכשל שנמצא במכוניותיה לבין הקריאה לתיקון של טאקאטה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים