שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  האפקט היווני: גם בקרנות הפנסיה תשואה שלילית ביוני

  בדומה לקופת הגמל, גם קרנות הפנסיה רשמו תשואה שלילית בחודש יוני, ברקע הטלטלה בשווקים, המשבר היווני והירידות החדות באגרות החוב

  קרנות הפנסיה רשמו בחודש יוני תשואה שלילית ממוצעת של כ-2%, כאשר בקרנות הפנסיה המקיפות החדשות עמדה התשואה השלילית על בין 1.4% ל- 2%, כך עולה מנתוני הקרנות.

   

  נזכיר כי קרנות הפנסיה נהנות מרשת ביטחון על 30% מנכסיהן, בדמות אגרות חוב המבטיחות תשואה ואינן מושפעות משוק ההון. לכן גם ההשפעה השלילית של השווקים מעט מתונה יותר בקרנות הפנסיה לעומת קופות הגמל, שסיימו את החודש עם תשואה שלילית ממוצעת של 2.3%, ומחקו כמעט מחצית מהתשואה שרשמו מינואר.

   

  ירידות השערים בישראל באפיק הקונצרני ובאג"ח הממשלתי (בעיקר הארוכות), ירידות השערים באפיק המנייתי בארץ ובחו"ל והחלשות המט"ח (הדולר והאירו) פעלו כגורם שלילי לתשואות החודש.

   

  מדד אגרות החוב הממשלתיות הצמודות למדד ירד בשיעור חד של 4.4%. בחינת תשואותיהן על פי התפלגות טווחי הפדיון שלהן מעלה כי האג"חים לטווחים ארוכים יתר ירדו בשיעור חד לעומת האג"חים הקצרים. כך גם מדד אגרות החוב הממשלתיות השקליות הלא צמודות (שחרים) ירד ב-2.3%.

   

  מדדי התל בונד רשמו ירידות שערים חדות, כאשר מדד התל בונד 20 ירד ב-3.2%, מדד התל בונד 40 ירד ב-2.4% ומדד התל בונד 60 ירד ב-2.8%.

  בשוק המניות בארץ - מדד ת"א 25 ירד ב-2.3%, מדד ת"א 100 ירד ב-2.8% ומדד יתר 50 ירד ב-3.7%.

   

  גם בשוקי המניות בעולם נרשמה מגמה שלילית, כאמור, בארה"ב מדד ה-S&P ירד ב-2.1%, מדד הדאו ג'ונס ירד ב-2.2%, ומדד הנאסד"ק ירד ב-1.8%.

   

  באירופה, ה-DAX הגרמני וה-Eurostoxx 50 ירדו ב-4.1% כל אחד, וה-CAC הצרפתי ירד ב-4.3%. ביפן נרשמה מגמה שלילית והניקיי ירד בשיעור של 1.6%.

  מתחילת השנה, נרשמה בקופות הגמל תשואה משוקללת חיובית של כ-2.7%.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים