שתף קטע נבחר

מנהל להקה חשוד שהתעלל מינית ב-15 נערים: "כמו ילדיי"

מנהל להקת "פרחי באר שבע" משה זאדה חשוד בעבירות מין חמורות ב-15 ילדים ונערים, והמשטרה סבורה כי יש עוד קורבנות. על פי החשד, הוא ביקש מהם תמונות של איברי המין שלהם. בעבר אמר: "נותן להם יחס אישי". אם אחד מהם: "גאה בו שסיפר לי". פרקליט החשוד: "הוא מכחיש"

משה זאדה, מנהל להקת זמר בבאר שבע, נעצר בחשד שהתעלל מינית ביותר מ-15 ילדים ונערים בני 10 עד 16. במשטרה מייחסים לזאדה - מנהל להקת "פרחי באר שבע" - חשד למעשי סדום, מעשים מגונים, הטרדה מינית, שידול קטינים לביצוע עבירות מין תמורת כסף ופרסום חומרי תועבה.

 

עוד בחדשות:

 

המנהל נעצר בשבוע שעבר בעקבות מידע שלפיו ביצע מעשה מגונה בנער בלהקה. במשטרה אומרים שהחשוד קשר את עצמו לחלק מהעבירות המיוחסות לו. על פי החשד, הוא נהג לספר לילדים שיש לו חברה שמבקשת לקיים יחסי מין עם כמה גברים, וביקש מהם לשלוח אליו תמונה של איבר מינם כדי לדעת מה גודלו. עוד היה שולח להם תמונות פורנוגרפיות של נשים. חלק מהנערים, טוענים במשטרה, חשו כי הוא עבר את הגבול וחסמו אותו ברשתות החברתיות.

 

שופטת בית משפט השלום אורית ליפשיץ קבעה כי מחומר החקירה עולה כי ישנה אינדיקציה להיקף עבירות רחב יותר, שאותן ביצע החשוד בקטינים נוספים: "האינטרס הציבורי הגלום בחשיפת שמו של חשוד בעבירת מין הוא גדול. חשיפת שמו עשויה לתמרץ מתלוננים נוספים".

 

לפני כשבועיים התקבל מידע בתחנת באר שבע שלפיו המנהל ניצל את מעמדו ופגע באחד הנערים. המידע התקבל מהורה שחשד כי חבר של בנו נפגע. אמו של הילד בן ה-13.5 שהביא לחשיפת הפרשה אמרה: "אני לא ישנה בלילות. אני רואה את הפחדים של הילד שלי. הוא פוחד לצאת החוצה. הוא שאל אותי 'אימא, אם הוא ייצא, מה יהיה?'. הילד שנפגע סיפר לילד שלי מה קרה והוא פנה אליי. צילצלתי מהר לאבא שלו. הלכנו יחד למשטרה ומפה זה התגלגל. כל הילדים מקבלים טיפול פסיכולוגי. ההורים מדברים כולם זה עם זה. כל אחד כועס על עצמו,

איך הוא לא ראה את זה מלכתחילה".

 

לדבריה, המשטרה מנסה לשחזר התכתבויות של החשוד עם הילדים בווטסאפ: "דרך זה מתחילים לזמן עוד ועוד ילדים. אני גאה בילד שלי שבא וסיפר לי. אם הוא לא היה מספר, ייתכן שהחשוד היה יכול להמשיך ולפגוע בעוד ילדים. המנהל הפחיד את הילד ואמר לו 'אם לא תגיע לפגישה איתי אני אקנוס אותך ואני לא אתן לך להופיע בכמה הופעות'. הילד פחד והלך וקרה מה שקרה. כל ההורים בחרדה, כולם פוחדים על הילדים שלהם. כולם גם המומים, איך הם היו עיוורים ולא ראוי ואיך שמנו אצלו את הילדים וסמכנו עליו".

 

המשטרה התנגדה לאיסור פרסום שמו כדי לאתר קורבנות נוספים. מעצרו של זאדה הוארך בשבוע שעבר, אך לבקשת עורך דינו הוטל צו איסור פרסום על שמו וזהותו. במשטרה ביקשו להתיר את הפרסום, שכן כבר עם תחילת החקירה החלו לקבל פניות מנערים נוספים שסיפרו כי מנהל הלהקה פגע גם בהם.

 

בראיון לערוץ 25 סיפר זאדה כי הילדים והנערים החברים בלהקה הם "כמו הילדים שלך, אתה חייב לדאוג להם לכל פרט ופרט. אני נותן לכל אחד את היחס האישי שלו כמו לילד שלי, והם קוראים לי כבר אבא. ההורים תומכים, הם נותנים לך גב מלא עד שאתה מרגיש כמו בן בית. מזמינים אותך לשבתות חתן, לאירועים".

 

קצין החקירות של תחנת באר שבע, רב-פקד דורון אלוני: "רצינו שהצו יוסר כדי שיפנו אלינו עוד קורבנות".

 

עו"ד בני גרקו, שמייצג מטעם הסנגוריה הציבורית את מנהל הלהקה, מסר בתגובה: "מדובר בצעיר ללא עבר פלילי. החשוד משתף פעולה עם החוקרים ומכחיש כל קשר לחשדות המיוחסים לו". 


פורסם לראשונה 23/07/2015 14:18

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים הורנשטיין
רב פקד דורון אלוני
צילום: חיים הורנשטיין
מומלצים