שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם

  תרעומת בקניה: אובמה קרא לזכויות להט"ב

  אחרי קבלת פנים חמה לנשיא ארצות הברית שמבקר בארץ מולדתו של אביו, נשמעים בקניה קולות יותר צורמים. במסיבת עיתונאים השווה אובמה בין אפליית הומואים לאפליית שחורים וחטף ביקורת: כופה עלינו את מוסריותו


  נשיא ארצות הברית ברק אובמה השווה בביקורו בקניה בין אפליה על רקע נטייה מינית לבין אפליה על רקע גזעני וגרר ביקורת קשה מצד פעילי אנטי-להט"ב, שאמרו כי הוא מנסה לכפות את מוסריותו על היבשת.

   

  הערותיו של אובמה בקניה, ארץ מולדתו של אביו, חשפה את הפער בין מדינות המערב לבין אפריקה השמרנית מבחינה דתית, שבה מדינות רבות אוסרות על יחסים חד-מיניים. "כאפרו-אמריקני בארצות הברית אני מודע לצערי למה שקורה לאנשים שמתייחסים אליהם לרעה", אמר אובמה במסיבת עיתונאים בניירובי במהלך מסעו הראשון כנשיא למדינה.

   

  לצד נשיא קניה, אוהורו קנייתה, אמר אובמה כי המסר שלו ברחבי אפריקה נותר זהה: "כשאתה מפלה בני אדם - לא משום שהם פוגעים באחרים או עושים משהו למישהו אלא משום שהם שונים - נסללת הדרך לשחיקת חירויות האדם".

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)

  נפרדו כחברים. אובמה וקנייתה (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  נפרדו כחברים. אובמה וקנייתה(צילום: AFP)

  אובמה מניח זר על האנדרטה לזכר קורבנות הפיגוע בשגרירות ארה"ב בקניה ב-1998 (צילום: AP) (צילום: AP)
  אובמה מניח זר על האנדרטה לזכר קורבנות הפיגוע בשגרירות ארה"ב בקניה ב-1998(צילום: AP)

  "אין מקום להומוסקסואלים בקניה", אמר סגן נשיא קניה לפני חודשיים (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  "אין מקום להומוסקסואלים בקניה", אמר סגן נשיא קניה לפני חודשיים(צילום: AFP)

  אובמה, הידוע בתמיכתו בזכויות להט"ב במהלך נשיאותו, שיבח בחודש שעבר את החלטת בית המשפט העליון לאפשר נישואים חד-מיניים בארצות הברית.

   

  סגן נשיא קניה וויליאם רוטו, שהשתתף בשיחות עם אובמה, אמר בחודש מאי כי "אין מקום" להומוסקסואלים בקניה, שבה יחסים חד-מיניים אינם חוקיים. חוקים נגד להט"ב מתקבלים בתמיכה ציבורית נרחבת במדינות אפריקניות שבהן רבים מחזיקים בדעות דתיות שמרניות ורואים בהומוסקסואליות בלתי מוסרית.

   (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  (צילום: AFP)
    

  "הוא מנסה להתחבר לאפריקה אך הוא מעליב את ערכיה", אמר קידהא וינסנט, שעומד בראש מפלגת "ליברטי" הרפובליקנית

  בקניה.

   

  בתגובה לדיון על זכויות הלהט"ב, אמר קנייתה כי ארה"ב וקניה חולקות ערכים דומים אך סוגיית זכויות הומוסקסואליים "לא מעניינת" עבור אזרחי קניה. "ישנם כמה דברים שעלינו להודות שאנו לא חולקים - התרבות שלנו, החברה שלנו לא מסכימה לכך", אמר קנייתה לקול מחיאות כפיים בודדות.

   

  אריק גיטארי, שמוביל ארגוני זכויות להט"ב בקניה, שיבח את אובמה על עיסוקו בסוגיה "המכבד את האינטראקציות בין אדם לאדם". ארגון זכויות אמריקני Human Rights First פרסם גם הוא הצהרה המשבחת את אובמה על קידום הסוגיה.


  פורסם לראשונה 25/07/2015 21:42

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים