שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מונה מפרק זמני לרשת דוקטור בייבי של מגה
  מגה ביקשה להורות על צו הקפאת הליכים לרשת מוצרי התינוקות, אך השופט סירב לאחר שמגה הבהירה שאינה מתכוונת להזרים לרשת עוד כספים

  בית המשפט המחוזי מינה היום (ב') מפרק זמני לרשת דוקטור בייבי, בעקבות בקשה שהגישה אתמול הרשת ביחד עם בעלת השליטה בה, רשת מגה. השתיים ביקשו להורות על צו הקפאת הליכים נגד החברה וצווי מניעה שונים נגד פעולות של נושים.

   

  השופט בנימין ארנון הביע את דעתו כי לאור מצבה הכספי החמור של החברה, והעובדה שמגה הצהירה שאין ברצונה או באפשרותה להזרים כספים נוספים לחברה, נראה שעדיף למנות מפרק מפעיל מבלי לסבך את החברה בהפעלה גרעונית (בהקפאת הליכים).

   

  בצהריים התקיים דיון בפני השופט והוא אמר בו שבנסיבות שנוצרו דומה שראוי כי הכונס הרשמי יבקש מינוי מפרק זמני לחברה, אף ללא הגשת בקשה בכתב. הכונס הרשמי הציע בעל פה מספר מועמדים לתפקיד, ובהם עו"ד יריב שי ישינובסקי, ובית המשפט החליט למנות אותו לתפקיד.

   (צילום: עמיקם דקל) (צילום: עמיקם דקל)
  (צילום: עמיקם דקל)
   

  בכתב ההסמכה של המפרק הזמני קבע השופט כי הוא יפעל לאיתור כל נכסי החברה, יפעל לגבייה מיידית של יתרת הכספים המגיעים לה מצדדים שלישיים, יבחן את האפשרות להמשיך להפעיל את 4 סניפי החברה שפעילותם ככל הנראה איננה גירעונית (באר שבע, אשדוד, בילו סנטר ברחובות ורמת גן) ויבחן את הכדאיות בהפעלת יתר סניפי החברה.

   

  בבקשת הקפאת ההליכים שהוגשה אתמול נכתב שהחברה שעוסקת בשיווק ומכירת בגדי ומוצרי תינוקות מעסיקה 75 עובדים וחובותיה מורכבים מ-1.94 מיליון שקל לנושים בדין קדימה (בעיקר עובדים ורשויות), 7.5 מיליון שקל חוב לנושים רגילים, 130 מיליון שקל חוב כלפי בעלת השליטה מגה וחוב כלפי חברות מקבוצת אלון רבוע כחול בסך 3.6 מיליון שקל. לחברה, נטען, אין חוב כלפי הבנקים או חברות כרטיסי אשראי.

   

  צפו: הפגנת עובדי מגה לפני אישור הסדר הנושים 

  צילום: אלי סגל

  צילום: אלי סגל

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  בבקשה נכתב כי לאחר שבחנה היטב את השלכות הסדר ההבראה שאושר בעניינה, הגיעו הנהלת מגה ודירקטוריון מגה בהרכבו החדש למסקנה כי למרבה הצער אין ביכולתה של מגה לעמוד בהמשך הזרמות כספים לחברה ולהמשיך לממן את הפסדיה השוטפים, משום שמגה עצמה זקוקה לכל הכספים הזמינים שיהיו ברשותה בתקופה הקרובה לשם השבת האמון בה מצד הספקים ונותני השירותים ולהמשך פעילותה השוטפת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים