שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  צופרים נגד אוטיסטים: התנכלות להוסטל
  הורים לצעירים אוטיסטים, ששוהים בהוסטל במושב ינוב שבשרון, טוענים כי שכנים פועלים לעזיבת ילדיהם. אחד מהם נחקר בחשד להפעלת צופרים בעת שהדיירים יוצאים לחצר. "הילדים מלאכים, כנראה שיש מי שחושש שערך הנכס שלו יירד", סיפר אחד ההורים. יו"ר ועד התושבים: "הוקם עסק שמטרתו רווח לכל דבר"

   

  "מפעילים אזעקה וצופרים כשהילדים משחקים"    (צילום: ג'ורג' גינסברג)

  "מפעילים אזעקה וצופרים כשהילדים משחקים"    (צילום: ג'ורג' גינסברג)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  משטרת מרחב השרון חוקרת חשד שלפיו תושב מושב ינוב שבשרון מתנכל במכוון לצעירים אוטיסטים ששוהים בהוסטל "הבית בינוב" סמוך לביתו. השכן נחקר באזהרה בעקבות תלונה שהוגשה נגדו. בעלי ההוסטל, שפועל במושב באמצעות ארגון "אלאור", טוענים כי השכן מפעיל צופרים מגג ביתו על מנת להביא לפינוי האוטיסטים. במשטרה מייחסים לשכן עבירות של איומים, פגיעה בפרטיות והתעללות בחסר ישע. הוא שוחרר בתנאים מגבילים ונאסר עליו ליצור קשר עם החוסים למשך 30 יום. המקרה נחשף בעמוד הפייסבוק של חנה קים.

   

  אלון אלרואי, מנהל ארגון "אלאור", סיפר כי גם שכן נוסף מתנכל לאוטיסטים. לדבריו, "ההוסטל פועל זה חמש שנים ויש לו את כל האישורים הנדרשים. יש שני שכנים שמתנכלים לדיירים מעת לעת, הפעם הם הפעילו צופרים. הדיירים יוצאים לשחק בחצר, ואז לעתים מופעל צופר כדי שיחזרו פנימה לתוך המבנה. נעשו ניסיונות לדבר עם השכנים דרך המועצה המקומית, אך יש כאלו במושב שאמרו לנו שיילחמו בכל דרך כדי שהדיירים יעזבו".

  הבית והרמקולים, ליד ההוסטל ()
  הבית והרמקולים, ליד ההוסטל

  אלרואי אמר עוד כי "השכנים בוחרים בשביל המטרה שלהם בשיטת ההצקות, הם חושבים שזה מה שישבור אותנו. במהלך השנים שרפו לנו מכוניות של עובדים, צעקו על הורים, כל מיני הצקות". עובדת בהוסטל ציינה כי פעולות השכנים פוגעות באיכות חיי האוטיסטים ובשלוותם. לדבריה, "יש להם גם רמקול על הגג, וזה מאוד מפריע. הייתה לנו הידברות ארוכה איתם, אך ללא הועיל".

   

  איציק, אביו של אחד מדיירי ההוסטל, סיפר כי "בני היה הדייר הראשון שהגיע להוסטל. מאז אנחנו מרגישים שיפור עצום בהתנהגותו. מה שקורה עם השכנים זה פשוט מזעזע, אני לא מצליח להבין את זה. הילדים האלה מלאכים שלא עושים רע לאיש. כנראה שיש כאלה שחוששים שערך הנכס שלהם יירד בגלל הקרבה להוסטל של אוטיסטים".

   

  ממשטרת מרחב השרון נמסר בתגובה כי "הוגשה תלונה והיא מטופלת במסגרת הכלים והסמכויות המסורות בחוק. מעבר לכך, כציווי מוסרי ושלא במסגרת תפקידי המשטרה הקלאסיים אנו פועלים בדרכים נוספות

  על מנת להגיע לפתרון המצב".

   

  מהמועצה המקומית לב השרון נמסר כי "המועצה פועלת רבות לשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים ובעלי מוגבלויות. המועצה מפעילה גני ילדים מיוחדים, כיתות מיוחדות, עו"ס ורכזת לעניין צרכים מיוחדים, ועוד. במושב ינוב פועלים שני הוסטלים לאנשים עם אוטיזם זה כחמש שנים. המועצה מקדמת בברכה שילוב ומגורים של אוכלוסיות מיוחדות בקרב הקהילה הרחבה. המועצה מוקיעה מכל וכל כל פגיעה בחסרי ישע ורואה בחומרה רבה כל ניסיון להפלות אוכלוסייה זו ולפגוע בזכויותיה הבסיסיות".

   

  עוד נמסר בתגובת המועצה המקומית כי "בשנים שבהן ההוסטל פועל עלו לא אחת מחלוקות בין כמה תושבים המתגוררים בסמיכות להוסטלים לבין הנהלת ההוסטל לגבי התנהלויות שונות שלטענתם פגעו באיכות חייהם. המועצה קיימה כמה פגישות עם כל הנוגעים בדבר במטרה להגיע להסכמות, שכנות טובה ושילוב מיטבי בקהילה. צר לנו על מקרה זה שהוא פעילות של תושב ספציפי. פעילות הפוגעת בשמם הטוב של תושבי ינוב ובשמה הטוב של המועצה. המועצה תמשיך ללוות, בדרכים של שיתוף פעולה וקירוב לבבות את מערך הדיור, על אוכלוסיית החוסים בו ובני משפחותיהם".

   

  יו"ר הוועד המקומי של תושבי מושב ינוב מסר בתגובה כי "אנחנו מצרים וכואבים את הפגיעה בילדים החוסים ומתנצלים על השימוש באמצעים שאינם הולמים פתרון סכסוכים. העובדות הן, שללא ידיעת השכנים, הוקם עסק שמטרתו רווח לכל דבר בתוך שכונת מגורים שייעודה מגורים. כבר כמה שנים שהשכנים מנסים לפנות לרשויות ולפעול למיגור התופעה של הקמת עסקים בתוך שכונת מגורים, אשר גורמים לפגיעה באיכות החיים. לצערנו, גם השכנים וגם הילדים החוסים, הפכו שלא באשמתם לקורבן ולפגיעה. פנינו למועצה האזורית, האחראית לנושא ועד לרגע זה לא נעשה דבר ושני הצדדים נותרו ללא מענה".

   


   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים