שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סופית: הקריטריון של אולגה לנסקי נפסל
  למרות שקבעה 23.18 שניות בתחרות ברוסיה, זמן המספיק לכרטיס למשחקים האולימפיים בריו, ההתאחדות הרוסית הודיעה כי הרוח לא נמדדה ולכן היא תצטרך להשיג את הרף מחדש על מנת להשתתף באולימפיאדה ובאליפות העולם
  עדין לא בריו. אחרי המתנה ארוכה ומתוחה, התקבלה אמש (ו') הודעת רשמית מהתאחדות האתלטיקה הרוסית, לפיה לא נמדדה רוח בתחרות שהתקיימה בירינו, הסמוכה למוסקבה, ב-25.7, בה קבעה אולגה לנסקי תוצאה 23.18 שניות, תוצאה אשר הייתה מעניקה לה את הקריטריון האולימפי והכרטיס לאליפות העולם. 

   

  ההתאחדות הרוסית צירפה צילום של הפוטו-פיניש ובו מצוינת התוצאה הרשמית ללא רוח. על-פי החלטת התאחדות האתלטיקה הבינלאומית, התוצאה שקבעה לנסקי יכולה להופיע ברשימות לצד ציון העובדה שהיא נקבעה ללא מדידת רוח.

   

  תצטרך לעשות זאת שוב. לנסקי (צילום: גטי אימגס) (צילום: גטי אימגס)
  תצטרך לעשות זאת שוב. לנסקי(צילום: גטי אימגס)

   

  לאור אי הוודאות ששררה בימים האחרונים סביב מדידת הרוח, בנוסף לעיכוב בקבלת הפרוטוקול הרשמי, המליץ איגוד האתלטיקה לאתלטית לצאת בהקדם לתחרות
  נוספת
  בניסיון לשחזר את ההישג ולקבוע את הקריטריון למפעלים הבינלאומיים.

   

  רפי פלד, יו"ר איגוד האתלטיקה הגיב לאחר קבלת ההודעה הרשמית: "כאיגוד שפועל עפ"י הנחיות רשמיות ותקנון ברור, משמעות הפרוטוקול היא שהתוצאה אותה קבעה אולגה לנסקי לא תוכר כקריטריון למפעלים הבינלאומיים. יחד עם זאת אני מאמין באמונה שלמה ביכולתה של האתלטית המוכשרת לשחזר את התוצאה ולקבוע אף מהירה ממנה".

   

  "לאור העיכוב בקבלת הפרוטוקול הרשמי מההתאחדות הרוסית, איגוד האתלטיקה המליץ לאולגה לנסקי להיכנס למספר תחרויות בטווח הזמן הקרוב במטרה לנסות ולקבוע את הקריטריון פעם נוספת, למען הסר כל ספק אפשרי. איגוד האתלטיקה פעל וימשיך לפעול בכל עת בהתאם לחוקים ולתקנות שנקבעו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לוח תחרויות
  מדליות כחול לבן
  י"א חללי מינכן
  גיבורים אולימפיים
  צילום: getty images
  מפת הפארק
  המשחקים הפראלימפיים
  מומלצים